Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 92

  • 62 592
  • 849
# 690
Дами, как стои въпросът с болничен след трансфер? Колко дни дават и трябва ли да си го изговоря първо с лекаря, или директно си го заявявам на регистратура/ информация?
Виж целия пост
# 691
Дами, как стои въпросът с болничен след трансфер?
15 дни, аз казах на лекаря, но ме питаха и на информация (или регистратура, не помня кое от двете) колко дни искам и ми ги издадоха.
Виж целия пост
# 692
Дами, как стои въпросът с болничен след трансфер?
15 дни, аз казах на лекаря, но ме питаха и на информация (или регистратура, не помня кое от двете) колко дни искам и ми ги издадоха.
Много благодаря!
Виж целия пост
# 693
Здравей, информация от септември: болничен от болницата дават само при пункция. Мисля, че беше 7 дни, но ти на ден втори ще си пушка, защото болка вече няма. Имам общо четири пункции. При трансфер няма болничен. Ако искаш, можеш да вземеш някакви дни от личния лекар след трансфер, за да си почиваш. По принцип и лекуващия лекар не ми го препоръча, та не знам дали е нужно, но при двата трансфера полежах 10-тина дни с болничен от личния.
Виж целия пост
# 694
Здравей, информация от септември: болничен от болницата дават само при пункция. Мисля, че беше 7 дни, но ти на ден втори ще си пушка, защото болка вече няма. Имам общо четири пункции. При трансфер няма болничен. Ако искаш, можеш да вземеш някакви дни от личния лекар след трансфер, за да си почиваш. По принцип и лекуващия лекар не ми го препоръча, та не знам дали е нужно, но при двата трансфера полежах 10-тина дни с болничен от личния.
Моят трансфер беше на 28.09. Издадоха ми болничен за 15 дни от дата на трансфера, и тъй като съм с положителен тест ми удължиха болничния с 30 дни. Попълва се заявление на Информация, че искаш да ползваш болнични.
Виж целия пост
# 695
Здравей, информация от септември: болничен от болницата дават само при пункция. Мисля, че беше 7 дни, но ти на ден втори ще си пушка, защото болка вече няма. Имам общо четири пункции. При трансфер няма болничен. Ако искаш, можеш да вземеш някакви дни от личния лекар след трансфер, за да си почиваш. По принцип и лекуващия лекар не ми го препоръча, та не знам дали е нужно, но при двата трансфера полежах 10-тина дни с болничен от личния.
Моят трансфер беше на 28.09. Издадоха ми болничен за 15 дни от дата на трансфера, и тъй като съм с положителен тест ми удължиха болничния с 30 дни. Попълва се заявление на Информация, че искаш да ползваш болнични.
Направете си сметка с болничните, защото като изчерпите 180 календарни дни за 1 година и трябва да минете през ТЕЛК комисия.
Виж целия пост
# 696
Здравей, информация от септември: болничен от болницата дават само при пункция. Мисля, че беше 7 дни, но ти на ден втори ще си пушка, защото болка вече няма. Имам общо четири пункции. При трансфер няма болничен. Ако искаш, можеш да вземеш някакви дни от личния лекар след трансфер, за да си почиваш. По принцип и лекуващия лекар не ми го препоръча, та не знам дали е нужно, но при двата трансфера полежах 10-тина дни с болничен от личния.
Моят трансфер беше на 28.09. Издадоха ми болничен за 15 дни от дата на трансфера, и тъй като съм с положителен тест ми удължиха болничния с 30 дни. Попълва се заявление на Информация, че искаш да ползваш болнични.
Направете си сметка с болничните, защото като изчерпате 180 календарни дни за 1 година и трябва да минете през ТЕЛК комисия.
Разбирам , но работя като механик в електроцентрала и съм втора категория труд. Нямам избор. Ако трябва ще минавам ТЕЛК.
Виж целия пост
# 697
Дават 15 дни след трансфер. Попълва се заявление на регистратура.
Виж целия пост
# 698
Ще ми правят имунологична биопсия. Като запазвах часа, от колцентъра ми казаха, че сутринта преди нея трябва да пусна хормони. Някой може ли да ме насочи кои?
Виж целия пост
# 699
180 календарни дни не можеш да ги направиш тази година, вече сме в края на годината. А и най-лесното нещо е да минеш Телк ,само си пази всички документи, най-вече епикризата от трансфера, тя ще ти трябва за Телк.
Виж целия пост
# 700
Ще ми правят имунологична биопсия. Като запазвах часа, от колцентъра ми казаха, че сутринта преди нея трябва да пусна хормони. Някой може ли да ме насочи кои?

Прогестерон и естрадиол бяха при мен.
Виж целия пост
# 701
Хана, съжалявам за късния отговор. Сега виждам.
Аз съм при др. Персенска. Назначи ми и на съпруга ми доксициклин Актавис 10дни по 1 на ден.  
От прочетеното от мен и от факта, че щяха да ни останат 4 хапчета от това, което беше изписала първите 4 дни пих по 2 хапчета на ден.
Наложи се с мъжа ми да отидем на уролог. Др. Кацаров. Казах му за уреаплазмата и какво ми е изписала докторката и той каза, че 1 хапче е прекалено малко, и че не би препоръчал Доксициклин Актавис( той е български) и той ни написа рецепта за Доксициклин на Файзер (вибрамицин)  и каза остатъка от лечението по 2 на ден. Днес ми правиха контролна биопсия и ще те държа в течение за резултатите.
Никога не съм имала оплаквания или дискомфорт.
Отложиха трансфера и ИМПО+ е 4.
Перси каза, че имунолозите препоръчват 2 месеца лекарство, контролна биопсия и след това трансфер. Аз ще пътувам, та се разбрахме 1 месец лекарство, контролна биопсия и януари лекарство и евентуално трансфер.
Някой да знае какво ще е това лекарство. Каза, че ми се взима кръв и нещо се обработва. Дали това е PBMC? И как по точно протича процедурата?
Здравейте прекрасни майки и бъдещи такива! Миналият четвъртък правих биопсия на лигавицата. Излезнали са микробиологичните резултати и ако може някой да ми помогне с разчитането. Чакам втори ден на цикъл да се видя с Персенска да ги разчете, но ми е мн любопитно. Ако може някой да съдейства. Благодаря ви, момичета!

Sunshine, все едно си качила моя резултат 1:1 с тази разлика, че аз съм резистентна към 2 антибиотика. С какво ще се лекуваш? При мен отложихме трансфера….
Виж целия пост
# 702
Хана, съжалявам за късния отговор. Сега виждам.
Аз съм при др. Персенска. Назначи ми и на съпруга ми доксициклин Актавис 10дни по 1 на ден.  
От прочетеното от мен и от факта, че щяха да ни останат 4 хапчета от това, което беше изписала първите 4 дни пих по 2 хапчета на ден.
Наложи се с мъжа ми да отидем на уролог. Др. Кацаров. Казах му за уреаплазмата и какво ми е изписала докторката и той каза, че 1 хапче е прекалено малко, и че не би препоръчал Доксициклин Актавис( той е български) и той ни написа рецепта за Доксициклин на Файзер (вибрамицин)  и каза остатъка от лечението по 2 на ден. Днес ми правиха контролна биопсия и ще те държа в течение за резултатите.
Никога не съм имала оплаквания или дискомфорт.
Отложиха трансфера и ИМПО+ е 4.
Перси каза, че имунолозите препоръчват 2 месеца лекарство, контролна биопсия и след това трансфер. Аз ще пътувам, та се разбрахме 1 месец лекарство, контролна биопсия и януари лекарство и евентуално трансфер.
Някой да знае какво ще е това лекарство. Каза, че ми се взима кръв и нещо се обработва. Дали това е PBMC? И как по точно протича процедурата?
Здравейте прекрасни майки и бъдещи такива! Миналият четвъртък правих биопсия на лигавицата. Излезнали са микробиологичните резултати и ако може някой да ми помогне с разчитането. Чакам втори ден на цикъл да се видя с Персенска да ги разчете, но ми е мн любопитно. Ако може някой да съдейства. Благодаря ви, момичета!

Sunshine, все едно си качила моя резултат 1:1 с тази разлика, че аз съм резистентна към 2 антибиотика. С какво ще се лекуваш? При мен отложихме трансфера….
  С теб вървим заедно Simple Smile И аз вчера бях на контролна биопсия. Приех два антибиотика (1 вагинално и 1 за пиене), защото при мен уреаплазмата е упорита. Но все още имам оплакване - течение, та ще видим….
Иначе ИМПО+ е друго. Дава информация за имплатационен прозорец / имунология. При мен имунология и вирусология са ОК, но не знам още колко ще са валидни, лекувам бактерии вече 2 месеца и имам съмнения, че пак не съм излекувана.
Виж целия пост
# 703
Дами преборих уреаплазма, което много ме радва. Но какво е Ендометриум:Lactobacillus sp. някой може ли да ми каже?

Виж целия пост
# 704
Лактобацили са. Хубаво е да ги има. При мен на една биопсия бяха излезли масово иии като се притесних дали не е проблем. Персенска ми се смя добросърдечно и ми каза да се радвам - така трябвало да бъде.
Радвам се за преборената уреаплазма при вас. И аз бях на доксициклин на Стада...ако помня правилно.... за 14 дни и я махнах. Персенска предпочиташе да ми предпише друг антибиотик, но ми го беше назначавала скоро. Не знам защо и тя, и други лекари се мръщят на доксициклина, но подейства от раз. Е, после лактобацилите ми намаляха доста, та може той да е дал отражение.

Скрит текст:
Дами преборих уреаплазма, което много ме радва. Но какво е Ендометриум:Lactobacillus sp. някой може ли да ми каже?


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия