Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 92

  • 62 605
  • 849
# 630
И ако не те пратят към имунолозите Simple Smile
Виж целия пост
# 631
Я кажете повече за имунолозите, че прозвуча страшно финансово :Д
Ние сме с два аборта и всички ни е наред - минахме спермограма пълна, цветна снимка, хормони всички възможни, кръв, микробиология - всичко е перфектно в норма - никакви болести, изменения, яйчников резерв страхотен... и не мога да открият причината - и сега казаха, че ще ни пращат към имунологията...
Не можем да рискуваме, защото след втория аборт съм с една тръба.
Виж целия пост
# 632
Аз първоначално отидох при имунолозите заради друг проблем (по свое желание). Назначиха ми тези изследвания, които заедно с консултацията ми излязоха 515лв
Скрит текст:
След месец имах контрола на част от изследванията + крос-мач изследване, излязоха ни още 694лв (само крос мач е 420лв)
Но пак казвам, аз отидох по свое желание и имунолозите пускаха неща по своя преценка, не по препоръка на репродуктивен. Ако изпраща репродуктивния не знам дали пускат нещо специфично заявено от него.
Виж целия пост
# 633
Репродуктивния не се меси изобщо в тяхната работа. Аз винаги имам завишени само Т-клетки и постоянно ми пускат целия панел( последно беше 400 и няколко, но явно пак са го вдигнали). Нямам аборти, биохимични и т.н. Четейки другото момиче perla23 колко време постоянно й ги пускат без да има завишение май ще си търся други имунолози.
Виж целия пост
# 634
На мен са ми писали контрола след положителен тест. Обаче аз не смятам на този етап да следвам терапията преди трансфер, като наближи трансфера ще видя репродуктивната на какво мнение е. Ако видя положителен тест може да се замисля за вливки и контрола.
Виж целия пост
# 635
2402 е дала информация, като допълнение контролите са на всеки 3-4 седмици и следват вливки с киовиг мисля около 400 лв. плащах. При мен репродуктивните настояваха заради многото имплантационни неуспехи. 515 е минимумът като цена на първоначалните изследвания или поне на мен така ми казаха. Искаха и други да пускат, но аз им казах, че повече не мога да си позволя.
Виж целия пост
# 636
Ние си отделихме "фонд бебе" и решихме, че ще си платим абсолютно всички изследвания, необходими. До момента сме дали над 3000 лева...
Но, честно ви казвам - никакви пари не струват, колкото ужаса от два последователни аборта, единият от които извънматочна - без никаква намерена причина за нея.
Виж целия пост
# 637
От 01.2023г сме оставили точно 18523.37лв по клиники. Това включва 2 трансфера (в две различни клиники), прегледи, изследвания, добавки, лекарства, операции, такси за преместване и съхранение на ембриони, абсолютно всичко. И докато стигнем до следващ трансфер вероятно сумата ще се увеличи с още поне 2-3хиляди... Понякога пътя е дълъг, труден и изключително финансово натоварващ.
ani, надявам се бързо да се открие причината при теб и имунологичните изследвания да дадат отговора.
Виж целия пост
# 638
Здравейте, момичета. Аз съм със завишени НК клетки, както и в някои Т клетки. При първата ми бременност вливах до 8-ми месец, всеки месец правех контрола и пак бяха завишени. Доколкото знам ефектът на вливката е до 4 седмици. С тази бременност, Дай Боже всичко да е наред, пак ще вливам. Имам няколко спонтанни аборта и се надявам с вливки и с други терапии всичко да е наред. Успех ❤️
Виж целия пост
# 639
На мен ми пуснаха имунологични, излязоха абсолютно в норма и пак ми назначиха вливки и контрола след това. Аз ги обсъдих с двама други лекари и според тях нямам нужда от вливки, така че имайте едно на ум.
Иначе съм съгласна, че по-добре да се платят прегледи и изследвания, отколкото да се минава през неуспешни бременности.
Виж целия пост
# 640
Stine Jensen, самофинансираното ни инвитро платихме 4500лв - включваше прегледи, лаборатории, лека стимулация, пункция, зона селекция, оплождане, трансфер на 1Бл., замразяване на 1Бл. за 6 месеца.

Моята имунология беше 662 лв.
Някой имал ли е подобен резултат и как сте процедирали?
Скрит текст:
Виж целия пост
# 641
Имате ли резултат от всичко това?

От 01.2023г сме оставили точно 18523.37лв по клиники. Това включва 2 трансфера (в две различни клиники), прегледи, изследвания, добавки, лекарства, операции, такси за преместване и съхранение на ембриони, абсолютно всичко. И докато стигнем до следващ трансфер вероятно сумата ще се увеличи с още поне 2-3хиляди... Понякога пътя е дълъг, труден и изключително финансово натоварващ.
ani, надявам се бързо да се открие причината при теб и имунологичните изследвания да дадат отговора.
Виж целия пост
# 642
Не, но при мен има твърде много фактори. Най-малкото не не знаем дали ембрионите, които трансферираме са здрави, защото мъжа ми има висока днк фрагментация, а аз съм със СПКЯ. Отделно имам дефект на маточната стена заради предишно секцио, в който се задържа течност всеки цикъл, а заради него имам хронично възпаление на ендометриума (ендометрит) и течността може да е токсична за ембрионите. Имам положителен крос мач, а не искам имунуспресия, защото имам проблеми с отслабен имунитет. Както казах - много неща са.
Най-близкото до успех за това време ми е извънматочна бременност.
Виж целия пост
# 643
И на мен 1 преглед пролетта при имунолозите ми струваше 515 лв, после са спрямо изследванията или 429 лв целият панел, или 265 лв само определени. Вливка Киовиг е била 242 лв.
Виж целия пост
# 644
Здравейте,
Има ли някоя от вас, която да е правила ХорионБиопсия в Надежда? И за колко време излиза резулатът (за Даун)?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия