За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 39 271
  • 753
# 480
Благодаря Simple Smile на 200 градуса ли?
Да.

Здравейте, може ли изпитана рецепта за козунак без мая? Не може да се ползва заради непоносимост. Много благодаря Simple Smile
А с какъв набухвател, щом не с мая?

Понеже за друг не се сещам, давам Козунак с квас... снимката е линк към рецептата.

Виж целия пост
# 481
Много благодаря. С бакпулвер или сода. Да, сложна задача.
Виж целия пост
# 482
Само като идея, предлагам да е кекс с много ядки, локум, шоколад и сушени плодове.
Виж целия пост
# 483
Много благодаря. С бакпулвер или сода. Да, сложна задача.
Това ще е кекс, в никакъв случай Козунак - печиво с конци.
Ползвай любимия си кекс, с ванилия, ром, цитрусови кори - то и в кекс се слагат и без това.
Виж целия пост
# 484
Благодаря и весел Великден!
Виж целия пост
# 485
Здравейте ,моля за мнение за този мултикукър
Виж целия пост
# 486
Здравейте, може ли изпитана рецепта за козунак без мая? Не може да се ползва заради непоносимост. Много благодаря Simple Smile
Вчера в “На кафе”готвача Атанас приготви “козунак”със сода.
Има фурни в които предлагат козунаци с квас.Може и само квас да си купите от тях и да си го направите.
Много по-вкусен е от соден.
Виж целия пост
# 487
Много благодаря на всички. Лошото е, че трябва да е и безглутенов (но аз съм свикнала да си нагаждам обикновените рецепти криво-ляво). Не мога да ползвам квас. Ще опитам нещо с бакпулвер колкото да има поне вкуса на козунак Simple Smile за детето.
Виж целия пост
# 488
Здравейте, може ли изпитана рецепта за козунак без мая? Не може да се ползва заради непоносимост. Много благодаря Simple Smile
Вчера в “На кафе”готвача Атанас приготви “козунак”със сода.
Има фурни в които предлагат козунаци с квас.Може и само квас да си купите от тях и да си го направите.
Много по-вкусен е от соден.
Мдаа... ето така се объркват начинаещите, че има много рецепти. А то въобще не е Козунак с такъв набухвател и без конци. Ама така се привлича внимането...  Дори Панетонето, си е Панетоне, предвид същите продукти,  Бриоша също... какво остава като са различни...   Wink
Виж целия пост
# 489
Не съм объркана. Наясно съм, защо се образуват конците в козунака и на какво се дължи вкусът. Просто се опитвам да добутам нещо подобно на вкус с наличните ми възможности.
Няма проблем Simple Smile и благодаря отново за вниманието
Виж целия пост
# 490
Да, и аз много се дразня като използват имена, които нямат нищо общо. С много голямо въображение може да оприличиш кекс с безглутенови брашно и без мая на козунак, така че не е нужно да го наричат така. По-добре "великденски десерт" или "великденски кекс". Аз бих си поръчала от безглутенова пекарна Маестро. Там има някакъв "козунак", ама не знам дали става за нещо. Дано не се приеме като реклама.
Виж целия пост
# 491
Не съм объркана. Наясно съм, защо се образуват конците в козунака и на какво се дължи вкусът. Просто се опитвам да добутам нещо подобно на вкус с наличните ми възможности.
Няма проблем Simple Smile и благодаря отново за вниманието
Не визирах теб. Simple Smile
Просто всички начинаещи, дето си мислят че рецпетите са много.
Виж целия пост
# 492
Сега много се правят хлябове от червена леща,просо,нахут,елда…все са безглутенови.
Вчера и аз се пробвах най-после с лещен хляб.
Добре се получи.
Аз обичам експериментите и бих пробвала да направя “козунак”с подобни съставки,ако се налага 🤔
Накиснати семена по избор+яйца,мляко,захар,масло,набухвател,аромати…може и да става за ядене 😄
Виж целия пост
# 493
Сега много се правят хлябове от червена леща,просо,нахут,елда…все са безглутенови.
Вчера и аз се пробвах най-после с лещен хляб.
Добре се получи.
Аз обичам експериментите и бих пробвала да направя “козунак”с подобни съставки,ако се налага 🤔
Накиснати семена по избор+яйца,мляко,захар,масло,набухвател,аромати…може и да става за ядене 😄
Даже и да е вкусно може, ама да не е зор да се нарича Козунак, пък дори и в кавички. Simple Smile  
Сладкиш е много общо понятие за сладки печива без  дрожди като набухвател - мая/Квас.

Сещам се за оня "облачен хляб", дето никакво зърно няма... същински омлет с крема сирене, ама така  не е впечтляващо. Simple Smile
Виж целия пост
# 494
Здравейте, не се смейте, но колко време според вас могат да издържат в безопасен вид печени пилешки бутчета, свинско контрафиле и печени картофи в слаб хладилник?😅разбирайте хотелски тип мини бар...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия