За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 39 272
  • 753
# 465
За забравените сладки проблемът може да е, че е по- малко захарта, така ми се получава, ако не спазя съотношение минимум 1:2 белтък -захар. 2 белтъка са минимум 50 грама, ако са от мънички яйца.
Виж целия пост
# 466
Бъркаш в температурата- загрява се фурната на максимална, при мен е 250градуса и след това се слагат и фурната се изключва и не се отваря поне 4-5часа.
Ами 180 пишеше в рецептата (на Пепчо), но другият път ще сложа на макс.
Благодаря  Simple Smile

И още едно питане: имам гъби, броколи и карфиол. Ще стане ли добре като съчетание трите заедно с ориз на фурна? И трябва ли нещо да правя с броколите и карфиола предварително или да ги бухна сурови, накъсани на розички?
Виж целия пост
# 467
То е въпрос на вкус, но на мен броколи, карфиол и ориз никак не ми се съчетават. Ориз със гъби - да, даже обожавам.
Броколи и карфиол най-често приготвям панирани или задушени с масло, понякога пека с картофи, сметана и синьо сирене. От тях стават и хубави разядки с майонеза и чесън.
 
Виж целия пост
# 468
То е въпрос на вкус, но на мен броколи, карфиол и ориз никак не ми се съчетават. Ориз със гъби - да, даже обожавам.
Броколи и карфиол най-често приготвям панирани или задушени с масло, понякога пека с картофи, сметана и синьо сирене. От тях стават и хубави разядки с майонеза и чесън.
 
Съгласна съм с всичко написано от Кубратова.
Виж целия пост
# 469
От групата на зелето са, зеле с ориз е обичайна комбинация, но броколите се кашват при повече обработка и не вярвам да допаднат вкусово. Тях на крем супа или просто на пара и с масло ги правим.
Аз не обичам карфиол във всякакви други варианти, но т.нар. "стек от карфиол"  се получава чудесно. Дебело парче, разрязано през кочана, за да държи розичките, се приготвя, както месо - на тиган, с масло и чесън. Носи всякакви гарнитури. Може би не бих избрала точно ориз, но и той ще стане.
Виж целия пост
# 470
Момичета и момчета, моля за изпитани рецепти на агнешка супа и агнешка дроб сарма?
Виж целия пост
# 471
Момичета и момчета, моля за изпитани рецепти на агнешка супа и агнешка дроб сарма?
Агнешката супа я приготвям като курбан чорба. Сварявам  с малко сол дреболиите или месото нарязвам на дребно. Слагам лук, ориз, чушка, джоджен, нарязаното месо и готвя докато се свари ориза, после 200 гр нарязани консевра домати още 5 минути и накрая добавям едно-две яйца като разбърквам да се пресече яйцето. Олио, колкото решите заедно с ориза.
Дроб сърмата приготвям така: Сварявам дреболиите с малко сол. Нарязвам на дребно. Запържвам зелен лук две връзки. Понякога слагам и спанак, ориза, джоджен, ако има пресен чудесно. Слагам малко червен пипер и малко лют червен, черен пипер. Всичко в тава заедно с дреболиите, наливам колкото е нужно от бульона на дреболиите  за ориза и запичам 30 мин. Правя заливка с кисело мляко, яйца и малко брашно заливам и пека още малко да се зачерви заливката. Отдавна не правя с черпака и було, голяма играчка е, но така е класическата.
Виж целия пост
# 472
И още едно питане: имам гъби, броколи и карфиол. Ще стане ли добре като съчетание трите заедно с ориз на фурна? И трябва ли нещо да правя с броколите и карфиола предварително или да ги бухна сурови, накъсани на розички?
Ще стане супер, слагай сурови и добавяш вода, олио, сол и черен пипер.
Виж целия пост
# 473
Момичета и момчета, моля за изпитани рецепти на агнешка супа и агнешка дроб сарма?

За супата, първо измивам и нарязвам дреболиите на големи парчета, без черния дроб. Него го слагам накрая директно суров, така се запазва мек и сочен. Сварявам ги на бавен огън със сол, до готовност, между 30-60 минути.
След това ги вадя от бульона, нарязвам ги на ситно и ги отделям в чиния. Бульона го прецеждам.
Запържвам лук, най-често зелен по това време на годината, добавям джоджен, нарязаните дреболии и бульона. Като заври, сипвам 100-тина грама ориз. Добавям нарязания на кубчета черен дроб, сол и черен пипер на вкус. Намалявам огъня и готвя, докато ориза се свари - 20-тина минути. Добавям още джоджен и пресен магданоз.
Приготвям застройка от 1 яйце и 1/2 кофичка кисело мляко. Добавям част от бульона към нея, за да се смесят и изсипвам в супата.
А това изпитаната ми в годините рецепта за Агнешка дроб сарма, която много обичам.
Виж целия пост
# 474
Момичета и момчета, моля за изпитани рецепти на агнешка супа и агнешка дроб сарма?
от мен няколко - https://pep-4o.blogspot.com/search?q=%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%B1+%D … D1%80%D0%BC%D0%B0 - класическа, със стафиди, с булгур и в було.
супа от агнешките дреболии тук https://pep-4o.blogspot.com/2009/11/500.html и с булгур https://pep-4o.blogspot.com/2017/11/blog-post_15.html На мен лично, през последните години повече ми харесва смесени ориз и булгур.
За забравените сладки  - писала съм на 180*, но и всякъде пиша, че фурните са различни. Тези 180* на старата ми фурна Сименс сега са 200-210 на тази, която ме дразни вече 2 години и ще сменя. На нея ги слагам на 200*, случвало ми се е да останат дъвчащи, но го отдавам на захарта, когато ми е различна от Сладея-та.
Виж целия пост
# 475
Имам зелени аспержи . Смятам да сотирам връхчетата и после да направя с тях wraps с холандез и магданоз на ситно. Сега имам за тези wraps лидълските El Tequito Tortilla Wraps и  Dürüm Wrap . Кое бихте ползвали? И как най-ефективно - първо ги затоплям, запичам или как тези блатове или първо завивам хубаво и после запичам с нещо? Защото искам да не са жилави , а хрупкави ?
Виж целия пост
# 476
Здравейте, колко време да пека свински каренца на фурната? Досега съм правила само вратни пържоли, но съм чувала, че каренцата стават много по-бързо. Мисля да ги запечатам първо на тиган, но после не знам колко да ги пека.
Виж целия пост
# 477
Здравейте, колко време да пека свински каренца на фурната? Досега съм правила само вратни пържоли, но съм чувала, че каренцата стават много по-бързо. Мисля да ги запечатам първо на тиган, но после не знам колко да ги пека.
Щото не са мускул... Simple Smile  Под фолио и за 30мин.
Виж целия пост
# 478
Благодаря Simple Smile на 200 градуса ли?
Виж целия пост
# 479
Здравейте, може ли изпитана рецепта за козунак без мая? Не може да се ползва заради непоносимост. Много благодаря Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия