Майски бебета 2024г. - Тема 10

  • 40 603
  • 744
# 375
Моята ЛЛ не работи с деца и нямаше как бебето да е при нея,а аз така бях решила да станат нещата.Сега тази,която намерих също е общопрактикуващ+педиатър.Та ще видя как ще тръгнат нещата и може и аз да се преместя при нея.
Виж целия пост
# 376
Взех 45 дневния, изчака ми се чакането... но пък АГ реши да ми се реваншира с безплатен ехограф, въпреки че съм си ги изразходила Grinning Бебокът вече е 2.300 Simple Smile

За възглавниците - абсолютно нямат нужда, също като Мими даже смятам че първите 2-3 години не е необходима. На баткото горе-долу тогава му взехме. Ако бебето е с рефлукс, по-добре да се повдигне леко матрачето (ако самата кошарка няма такава функция, може да се подпъхне нещо под самия матрак, а не в леглото под бебето.

Нашият ЛЛ доколкото знам е само ЛЛ, но приема и деца. Иначе при нужда дава направления, вътрешно си оправят документи с педиатърка в клиниката. Онзи ден говорих с него от куртоазия да го питам дали ще вземе и бебето - разбира се, не отказа. Simple Smile То пък оставаше цялото семейство да сме там и само бебето да трябва другаде да го водим...
Виж целия пост
# 377
https://naninanibebe.com/otkoga-bebeto-se-nujdae-ot-vazglavnitsa/ за възглавница
Виж целия пост
# 378
Ние сме на оптималния вариант - нашата ЛЛ е и педиатър, каза че ще вземе и бебчето така че това упражнение си го спестихме.
За възглавница също знам, че не трябва да има и мисля да не слагам колкото се може по-дълго. До 3-4 годишна възраст ако успеем да изкараме без, ще е супер.
Виж целия пост
# 379
При нас има един педиатър в поликлиниката и всички ЛЛ работят с него вътрешно.
Таткото ще присъства на раждането живот и здраве, детето ще го поеме някоя леля.
Възглавница след 18 месечна възраст се слага, ако детето показва нужда. Просто в началото главата им е достатъчно голяма. Показват нужда, ако си пъхат ръчичката под главата или спят с вирнато дупе. Въпреки, че май всички деца имат период на спане с вирнато дупе 😀. Моят му взехме на 3 и нещо възглавница от ИКЕА, вече е почти на 4 и започна да я ползва.

Аз тапата не съм си я виждала, но не знам дали просто не е била паднала по-рано, че предната бременност имах изтичане на води в 22 г.с. При мен раждането започна с изтичане на води през нощта, като 3 дни преди това имах кърваво зацапване, което всички обясняваха, че е нормално и никой не ни каза, че може да вещае раждане, та бях изненадана 😅
Виж целия пост
# 380
Нашият ЛЛ доколкото знам е само ЛЛ, но приема и деца. Иначе при нужда дава направления, вътрешно си оправят документи с педиатърка в клиниката. Онзи ден говорих с него от куртоазия да го питам дали ще вземе и бебето - разбира се, не отказа. Simple Smile То пък оставаше цялото семейство да сме там и само бебето да трябва другаде да го водим...

И ние сме цялото семейство при една ЛЛ, но тя отказа да приеме бъдещото бебе, въпреки че работи с деца....
Виж целия пост
# 381
Е това е ужасно... не си спомням, при вас първо детенце ли е? Направо си го представих двамата болни едновременно и да трябва да ходя при различни лекари за всеки...
Виж целия пост
# 382
Момичета, тези от София, ако сте намерили ЛЛ или педиатър моля споделете къде... Връщат ни вече 3-4 направо не знам какво да правя...
Виж целия пост
# 383
Тези от вас, които са от София отидете в МЦ Сана в студентска поликлиника. Всички лекари почти да педиатри и лл. До сега никой не са върнали и са доста добри лекари
Виж целия пост
# 384
Тези от вас, които са от София отидете в МЦ Сана в студентска поликлиника. Всички лекари почти да педиатри и лл. До сега никой не са върнали и са доста добри лекари

И моята ЛЛ  е там, но още не съм разговаряла с нея дали ще приеме и бебето, че все е заета и се трупат едни опашки.. Много се надявам да не ми откаже, че за мен направи компромис през декември, явно наистина напоследък има доста голям наплив от нови пациенти.
Виж целия пост
# 385
Моят лл е педиатър и ще ме вземе, но работи в Симеоново, София. Ако на някой този район му е удобен и има нужда от контакт, нека ми пише.
Виж целия пост
# 386
Аз се извинявам за глупавата молба, но може ли още веднъж да разясните - за бебето трябва педиатърът, който избирам, да му се води и лекуващ лекар; ако педиатърът не е ЛЛ, то трябва да търся отделно ЛЛ на бебето и в този случай то ще има и педиатър, и ЛЛ.
Кога най-рано мога да отида да говоря с някой педиатър?
Виж целия пост
# 387
Момичета кога мислите да започвате с прането на бебешките дрешки и на кой перилен препарат се спряхте?
Виж целия пост
# 388
Това наистина ще го оставя за най най накрая като вляза в 9....
Да не се прашат вкъщи, а и ще съм секцио ...пък каквото и да стане 🍀пу ПУ 🍀мм ще завърти една пералня .
Виж целия пост
# 389
И аз се извинявам, че сто процента повтарям въпрос, но нещо не се оправям с тия болнични. От този месец съм в болничен от 12-ти, трябва ли вече да го виждам в НОИ или е рано? И тук ли го проверявам? https://reps.nssi.bg/reportegnpopdoodocsandpayment/
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия