Термин Август 2024 ♥ - тема 5

  • 46 680
  • 733
# 300
Момичета, бях на втора ФМ днес. Диагностицираха бебчето с асцит, тъй като има много течност в корема, а на мен самата ми казаха, че имам сериозно количество околоплодни води, като се притесняват за руптура на червата на бебето. Забелязаха и някакъв дисбаланс в дясното предсърдие и подозират, че нещата са свързани. Павлова изобщо не беше оптимистично настроена, прати ме на кардиолог, каза, че ще се наложат и допълнителни изследвания и не спираше да повтаря, че има проблем… Сринах се, след отлични изследвания, скрийнинг и перфектна първа фетална ми дойде като гръм.. Най лошото е, че не се ангажира да дава каквито и да е прогнози, но  определено не ми помогна да се обнадеждя..

 Много съжалявам!Опитай се да запазиш спокойствие!💕
На първата фетална водите бяха ли в норма?
Виж целия пост
# 301
Да попитам може ли, да се боядисва косата с кана по време на бременност, дали ще навреди на бебето ?
Виж целия пост
# 302
Да, всичко беше наред.

Момичета, бях на втора ФМ днес. Диагностицираха бебчето с асцит, тъй като има много течност в корема, а на мен самата ми казаха, че имам сериозно количество околоплодни води, като се притесняват за руптура на червата на бебето. Забелязаха и някакъв дисбаланс в дясното предсърдие и подозират, че нещата са свързани. Павлова изобщо не беше оптимистично настроена, прати ме на кардиолог, каза, че ще се наложат и допълнителни изследвания и не спираше да повтаря, че има проблем… Сринах се, след отлични изследвания, скрийнинг и перфектна първа фетална ми дойде като гръм.. Най лошото е, че не се ангажира да дава каквито и да е прогнози, но  определено не ми помогна да се обнадеждя..

 Много съжалявам!Опитай се да запазиш спокойствие!💕
На първата фетална водите бяха ли в норма?
Виж целия пост
# 303
Да попитам може ли, да се боядисва косата с кана по време на бременност, дали ще навреди на бебето ?
Аз се боядисвам с безамонячна боя, каната по скоро ще ти навреди на косата(освен ако по принцип не се правиш с нея и не се е натрупала вече)
Виж целия пост
# 304
А първия скрининг отново ли Павлова го е правила? Нищо ли не е видяла? В Марковски ли работи или нещо бъркам?
Виж целия пост
# 305
Да попитам може ли, да се боядисва косата с кана по време на бременност, дали ще навреди на бебето ?
Аз се боядисвам с безамонячна боя, каната по скоро ще ти навреди на косата(освен ако по принцип не се правиш с нея и не се е натрупала вече)
Преди съм я боядисвала с кана
Виж целия пост
# 306
Да, при нея беше и ФМ и скрийнинга. Тя казва, че се дължи на инфекция, но не съм боледувала от нищо и не намирам логично обяснение.
 Да, д-р Павлова работи в Марковс.

 
А първия скрининг отново ли Павлова го е правила? Нищо ли не е видяла? В Марковски ли работи или нещо бъркам?
Виж целия пост
# 307
На мен Чучумишев ми каза, че водите са ми на горна граница, защото ям сладко, а от сладкото бебетата пишкали повече. На твое място бих направила фетална морфология и при друг специалист, за да чуеш още едно мнение. Доц Маринов е страхотен за фетална ехокардиография. Опитай се да запазиш спокойствие - аз два пъти излизах разревана от кабинета на Марков (тогава той беше един от малкото, които правеха ФМ в София) и двата пъти родих здрави деца
Lallzz, вчера ми излезе резултата за парвум в Геника и започнах веднага азакс. Катя е писала, че с това се лекува по време на бременност. Днес обаче ми излезе микробиологията (нямам представа защо не ги пускат едновременно) и там пише, че е незначително количество и не е необходима антибиограма. Така че азакса сега го продължавам за стафилокока
Виж целия пост
# 308
Съни, всичко ще е наред, в добри ръце си.

Stiliana16, аз бех отишла на втори преглед другаде, без да споменавам за този.

Аз като цяло винаги съм избягвала да нося детето, да реве, да се тръшка след като може да ходи ще върви, като се има предвид, че навсякъде се придвижваме с кола и дългите преходи са по екопътеки и водопади.
И обикновено иска да го носим примерно като влезем в мола, но където му мине номера. Обикновено това се случва при баща му.
Преди да разбера, че съм бременна съм го вдигала, в момента, в който видях двете черти се случва изключително рядко,  започнах да обяснявам, че в коремчето ми има бебе, че той е батко, че не мога да го нося и сега самият той повтаря това. Гушкаме се, целува ме по корема, вчера дори намери из нас една негова бебешка играчка, където като я дръпнеш започва да свири, та я пускаше на бебето пред корема ми.
Иначе торби от покупки си носу от магазина до колата, от нас до колата. Избягвам единствено примерно тубите с вода или праха за пране като прехвърлям в кутията. Като цяло щадя и мъжа си, защото адски много ми помага, а е и с две операции за дискова херния и знам втория път в какви състояние го закарах до болницата.
Виж целия пост
# 309
Препоръчвам Стратиева, Оскар Клиник
Много се чака, но вярвам в професионализъм а и
Виж целия пост
# 310
Аз не препоръчвам Стратиева. Не бях доволна. Не бих повторила. Не бих я и препоръчала!!
Виж целия пост
# 311
Кое не ти хареса при Стратиева? Аз последния път чаках 3 часа..
Виж целия пост
# 312
Момичета, бях на втора ФМ днес. Диагностицираха бебчето с асцит, тъй като има много течност в корема, а на мен самата ми казаха, че имам сериозно количество околоплодни води, като се притесняват за руптура на червата на бебето. Забелязаха и някакъв дисбаланс в дясното предсърдие и подозират, че нещата са свързани. Павлова изобщо не беше оптимистично настроена, прати ме на кардиолог, каза, че ще се наложат и допълнителни изследвания и не спираше да повтаря, че има проблем… Сринах се, след отлични изследвания, скрийнинг и перфектна първа фетална ми дойде като гръм.. Най лошото е, че не се ангажира да дава каквито и да е прогнози, но  определено не ми помогна да се обнадеждя..

Запишете си час при Чавеева в Щерев! Занимава се с по-сложни и тежки случаи и според мен няма да сбъркате!
Виж целия пост
# 313
Стиляна, съжалявам за лошите новини! На твое място и аз бих отишла за още едно мнение при добър специалист по фетална морфология. Чела съм, че Чаевеева е добър специалист и се занимава с проблемни случаи - аз лично нямам опит, може да попиташ в темата “Бременност - бързи въпроси и отговори”.
За фетална ехокардиография докторът е Румен Маринов - преглежда предимно в Надежда, но и в Марковс има часове, макар и рядко.

Павлова обясни ли ти на какво се дължи тази течност в стомахчето на бебето? И как да процедираш от тук нататък? Увеличените околоплодни води са един от симптомите на гестационния диабет - на мен заради тях ме посъветваха да направя изследване ОГТТ (обременяване с глюкоза). А аз сладко почти не ям…
Виж целия пост
# 314
Благодаря ви за подкрепата и съветите. Запазих си час при доктор Маринов за неделя, някак успяха да ме вместят. Другите лекари искат да чуят и неговото мнение и тогава ще кажат как ще процедираме.

Ще помисля със сигурност и за втора ФМ, може би при Чавеева, след прегледа в неделя.
 
Gerka99, не ми казаха как да процедирам и дали въобще мога да направя нещо, за това и не си намирам място… На всички изследвания глюкозата ми е била ниска, не съм спирала захарта, но не мисля и че съм прекалявала. За това съм толкова изненадана, правила съм си всички необходими изследвания и хормони и тн., всичко е било наред. Само се моля на възможно най позитивно развитие..

Стиляна, съжалявам за лошите новини! На твое място и аз бих отишла за още едно мнение при добър специалист по фетална морфология. Чела съм, че Чаевеева е добър специалист и се занимава с проблемни случаи - аз лично нямам опит, може да попиташ в темата “Бременност - бързи въпроси и отговори”.
За фетална ехокардиография докторът е Румен Маринов - преглежда предимно в Надежда, но и в Марковс има часове, макар и рядко.

Павлова обясни ли ти на какво се дължи тази течност в стомахчето на бебето? И как да процедираш от тук нататък? Увеличените околоплодни води са един от симптомите на гестационния диабет - на мен заради тях ме посъветваха да направя изследване ОГТТ (обременяване с глюкоза). А аз сладко почти не ям…
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия