Дубай/Тема 17/

  • 46 233
  • 751
# 255
Здравейте, имам следните питания  :
за интернета картата електронна ли е, тоест въвеждаш код в дадено приложение, но кое и от къде да купува тази карта?
По молове и хотели wifi автоматично ли се включва без пароли?
И имам един такъв въпрос на 124 етаж при който пода е стъклен, вярно ли е че се качваш от един асансьор и задължително трябва да минеш през него, за да слезеш от друг?
Виж целия пост
# 256
В приложението Airalo иска да си снимаш личната карта преди да платиш (предполагам и по другите приложения за електронни карти е така), плащаш си и има стъпки за активиране.
В моловете зарежда интернет страница иска да въведеш имейл адрес и имената ти, и чак тогава дава достъп. При нас в хотела ни дадоха код от рецепция за интернета.
Не разбрах въпроса за Бурж, но като си пред асансьорите зависи дали се падаш в този за 125 или 124, ако си на 125-първо гледаш него и слизаш по вътрешни стълби до 124 и оттам слизаш с асансьора и обратно.
Виж целия пост
# 257
Ние също кацаме в Абу Даби и мисля да останем там няколко нощи и после с автобуса да пътуваме до Дубай. Автобуса четох се заплаща с NOL карта, която трябва да е заредена предварително със сумата за билета. Някой горе спомена 35 дирхама, аз пък видях 25, може би са вдигнали цената.
Понеже чета в една тема, че събота и неделя в Дубай са натоварените дни и има повече тълпи навсякъде, се чудя как да наредя програмата ни за вечерите. Имаме четвъртък, петък и събота вечер и съответно да реша в кой ден да са:
- круиз с вечеря по Марината
- Дубай мол и фонтаните
- Глобал вилидж
Вие какво ще ме посъветвате?
Също така удачно ли е Миракъл гардън да я посетим в неделя преди обяд?

Роже, вие по кое време ще пътувате до Дубай?
Виж целия пост
# 258
Ние също кацаме в Абу Даби и мисля да останем там няколко нощи и после с автобуса да пътуваме до Дубай. Автобуса четох се заплаща с NOL карта, която трябва да е заредена предварително със сумата за билета. Някой горе спомена 35 дирхама, аз пък видях 25, може би са вдигнали цената.
Понеже чета в една тема, че събота и неделя в Дубай са натоварените дни и има повече тълпи навсякъде, се чудя как да наредя програмата ни за вечерите. Имаме четвъртък, петък и събота вечер и съответно да реша в кой ден да са:
- круиз с вечеря по Марината
- Дубай мол и фонтаните
- Глобал вилидж
Вие какво ще ме посъветвате?
Също така удачно ли е Миракъл гардън да я посетим в неделя преди обяд?

Роже, вие по кое време ще пътувате до Дубай?
Според мен остави круиза с вечеря по Марината за събота, а за делничните дни Дубай Мол и Глобъл вилидж, защото в почивните дни  и на двете места е лудница.
Летим на 24 ноември и се прибираме на 3 декември.
За трети път ходим точно по това време на годината и единственото неудобство е 2 декември- Националният празник на ОАЕ, когато имаш чувството, че целият свят се е преселил в Дубай.
Дори и не си помислям да отидем в Дубай Мол и Даунтаун точно на 2 декември
Планирал съм го този ден за пътуване до Абу Даби и посещение на Sea World.
Виж целия пост
# 259
Прочетох, че също вече има автобус от летището в Абу Даби до Дубай. Има ли някой запознат дали наистина е така и дали е 24/7 автобуса?

Здравейте,

Да има на всеки час и пътува 1.5 до Ibn Battutа.
Виж целия пост
# 260
Роже, аз ще съм за втори път в Дубай, но сега ще водя моите тийнеджърки. Лошото е, че сме преди Коледните празници и предполагам ще е лудница навсякъде.
Някой да се е качвал на Observation deck at 300 на кулите Етихат в Абу Даби? Заслужава ли си изгледа отгоре? Понеже него избрахме пред View of the Palm в Дубай (понеже няма да има време за него в препълнената ни програма за там).
Виж целия пост
# 261
Роже, аз ще съм за втори път в Дубай, но сега ще водя моите тийнеджърки. Лошото е, че сме преди Коледните празници и предполагам ще е лудница навсякъде.
Някой да се е качвал на Observation deck at 300 на кулите Етихат в Абу Даби? Заслужава ли си изгледа отгоре? Понеже него избрахме пред View of the Palm в Дубай (понеже няма да има време за него в препълнената ни програма за там).
Лунна пътека, аз съм се качвал, но преди.... 9 години.
Във втората част от пътеписа ми за Абу Даби в блога ми подробно съм описал всичко. От къде се качваш, къде е най-хубаво да седнеш, цени и още десетки подробности.
Ето линк към него и не забравяй, че все пак пиша за 2015 година.
https://rojetravel.blogspot.com/2015/09/blog-post_12.html
А ако още нещо искаш за Абу Даби и имаш време може да хвърлиш поглед и на първата част
https://rojetravel.blogspot.com/2015/09/blog-post_30.html
Виж целия пост
# 262
Роже, твоите блогове ги чета редовно, добре, че ми напомни да последна този и за Абу Даби. Благодаря... Flowers Hibiscus
И един тъп въпрос, къде в Абу Даби или Дубай най-евтино мога да пия прословутото капучино със златен прашец? Знам, че е запазена марка на Emirates palace, но някъде ми се мярна цена от 26 евро. Толкова ли струва навсякъде? Аз видях, че Emirates palace имат един тур в хотела, но дали в този тур е включено такова капучино или трябва да си го купя отделно? Преди години когато с мъжа ми бяхме в Дубай, си взехме следобеден чай в Бурж Ал Араб. Тогава цената ми се видя космическа, даже мъжа ми се шегуваше, че това е най-скъпия чай/кафе, който е пил някога. Обаче интересно цената си заслужаваше, първо заради обстановката, панорамния изглед, атмосферата на този уникален хотел, а и менюто. Всъщност си беше доста хапване покрай чая..Laughing
Виж целия пост
# 263
lunna pateka, Ти сама си го казала, че въпросното капучино е запазена марка на Emirates palace и определено си заслужава там да му се насладиш!!!, не съжалявам грам за парите които похарчихме ...
Две седмици преди пътуването си резервирахме маса само за кафе там. Освен въпросното капучино от което всички си поръчахме(цената беше 24-25Е 2023 година), поръчахме и едно Камелчино с мляко от камила да опитаме, децата поискаха и по сладолед със златно фолио, съответно и вода за всички ни -5 човека. Получихме комплимент поднос със сладки, които бяха много вкусни.  Обстановката и отношението бяха невероятни. Въобще не съжалявам и следващото ходене в Абу Даби отново ще отидем.
Относно до трансфера 2023 до Дубай и обратно ползвахме един шофьор на черно, с който се запознахме втората вечер в Абу Даби. Даде ни цена като автобуса, но след няколко изречения пазарлък даде малко по-ниска от тази с автобуса, като уточнихме , че искам от апартамента в Абу Даби до апартамента в Дубай(който беше идеалния център до фонтаните).
Тази година 2024 направо от БГ му писах на коя дата кой полет, бяхме 8 човека и ни чакаше с голям бус тип маршрутка на аерогара и ни направи трансфера до Дубай до хотела. Естествено го ползваме и последния ден за обратния трансфер. Той също тази година ни уреди бус с шофьор за цял ден да ни кара и изчаква на Miracle Garden, Expo 2020, Global Village - взе ни от хотела в 11:00 часа сутринта и ни върна чак в 01 след полунощ в хотела. Цената беше по-ниска от това да викаме за всяко място по 2 таксита и тн...
Виж целия пост
# 264
lunna pateka, Ти сама си го казала, че въпросното капучино е запазена марка на Emirates palace и определено си заслужава там да му се насладиш!!!, не съжалявам грам за парите които похарчихме ...
Две седмици преди пътуването си резервирахме маса само за кафе там. Освен въпросното капучино от което всички си поръчахме(цената беше 24-25Е 2023 година), поръчахме и едно Камелчино с мляко от камила да опитаме, децата поискаха и по сладолед със златно фолио, съответно и вода за всички ни -5 човека. Получихме комплимент поднос със сладки, които бяха много вкусни.  Обстановката и отношението бяха невероятни. Въобще не съжалявам и следващото ходене в Абу Даби отново ще отидем.
Относно до трансфера 2023 до Дубай и обратно ползвахме един шофьор на черно, с който се запознахме втората вечер в Абу Даби. Даде ни цена като автобуса, но след няколко изречения пазарлък даде малко по-ниска от тази с автобуса, като уточнихме , че искам от апартамента в Абу Даби до апартамента в Дубай(който беше идеалния център до фонтаните).
Тази година 2024 направо от БГ му писах на коя дата кой полет, бяхме 8 човека и ни чакаше с голям бус тип маршрутка на аерогара и ни направи трансфера до Дубай до хотела. Естествено го ползваме и последния ден за обратния трансфер. Той също тази година ни уреди бус с шофьор за цял ден да ни кара и изчаква на Miracle Garden, Expo 2020, Global Village - взе ни от хотела в 11:00 часа сутринта и ни върна чак в 01 след полунощ в хотела. Цената беше по-ниска от това да викаме за всяко място по 2 таксита и тн...

Здравейте, можете ли да дадете контакт на въпросния човек?
Виж целия пост
# 265
Здравейте. Предстои ми пътуване в Дубай след 2 седмици. Моля някой да сподели цените на такситата. - първоначална такса, цена на километър, цена за престоите и цена за повикване. Обещавам, когато се върна, ще отговоря на всички въпроси, на които мога.
Виж целия пост
# 266
Само да кажа за Emirates Palace, че ние правихме обиколка на хотела, разгледахме основни зали и стаи, guided tour, като в цената на тура влизаше и посещение на сладкарницата /кафето/ на първи етаж. Мъжът ми пи кафе със златен прах, а ние с детето хапнахме по тортичка. Подариха ми розичка с целофан, а на мъжа ми му предложиха затоплена кърпа на поднос за да се освежи. Много глезотия, много нещо.
Виж целия пост
# 267
Здравейте,може ли да сподели,който е ходил на 124 етаж на Бурж халифа, много ли се чака за качване на асансьора или се влиза на точно закупения час?
Виж целия пост
# 268
Здравейте,може ли да сподели,който е ходил на 124 етаж на Бурж халифа, много ли се чака за качване на асансьора или се влиза на точно закупения час?
Бяхме си избрали нещо около 16:30-17 часа, което е най-скъпия вариант и на асансьора за качване чакахме 4-5 минути само, горе стояхме няколко часа и на слизане вече по тъмно ни се наложи да чакаме близо час за асансьора.
Виж целия пост
# 269
Само да кажа за Emirates Palace, че ние правихме обиколка на хотела, разгледахме основни зали и стаи, guided tour, като в цената на тура влизаше и посещение на сладкарницата /кафето/ на първи етаж. Мъжът ми пи кафе със златен прах, а ние с детето хапнахме по тортичка. Подариха ми розичка с целофан, а на мъжа ми му предложиха затоплена кърпа на поднос за да се освежи. Много глезотия, много нещо.

Да, този тур гледам и аз. Колко време долу-горе продължи целия тур и заслужава ли си това което разгледахте? Понеже аз много искам да видя хотела не само във фойето, но децата май не са много запалени да разглеждат вътре, особено ако е доста време... Smiley
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия