Дубай/Тема 17/

  • 46 233
  • 751
# 285
lunna pateka, забравила съм, но мисля че над час продължи тура. Доста време почакахме и после препускахме по хотела. Разглеждат се различни стаи и апартаменти, зали. Има огромна зала за събития. Различни по големина апартаменти, един от е с площ 140 кв.м., разполага със собствена трапезария, огромна маса за гости в нея. Също много голяма тераса. Баните навсякъде са много големи. Водачът разказва различни любопитни факти за хотела. Извинявам се,  че и аз съм на снимката, но не ми се занимава да трия. Ето това е в един от апартаментите.
С коя агенция бяхте?
Нашата нямаше подобни предложения . Звучи ми интересно за следващия път.
И проблеми  проблеми сега пътуващите по-скоро притеснения отн обстановката в Ливан?
Пътувахме самоорганизирано. Резервирахме тура през сайта на хотела.
Останах с впечатлението че сте с ТА. Благодаря ви
Виж целия пост
# 286
Моля препоръчайте разходка с лодка, от която сте доволни.
Виж целия пост
# 287
Моля препоръчайте разходка с лодка, от която сте доволни.

Аз останах доволна от тази:



През GetYourGuide резервирах.
Виж целия пост
# 288
Моля препоръчайте разходка с лодка, от която сте доволни.

Аз останах доволна от тази:



През GetYourGuide резервирах.
Миналата година бяхме точно с тази оферта. Ние също резервирахме от GetYourGuide.
Много добра организация, барбекю, беше много приятно.
Виж целия пост
# 289
Звучи страхотно. Благодаря. Как стигнахте на мястото на срещата?
Виж целия пост
# 290
Звучи страхотно. Благодаря. Как стигнахте на мястото на срещата?

С такси, поръчано през приложението Careem.
Виж целия пост
# 291
Връщам се за трети път от Дубай и беше поредното уникално изживяване. Никога не съм пътувал агенции, толкова е лесно самоорганизирано пътуване и то до такава дестинация, където дори не ти трябва GPS, за да се оправяш. Препоръчвам това студио, което е на 25 етаж и е точно до Марината и на 5 мин от метрото, събира до трима човека. Има голяма тераса с феноменална гледка, която за пушачите ще е много удобна



Дубайски шоколад поръчах през Deliveroo за 38 лева, във всички магазинчета се продава на касата за около 30 лева. Обаче си има разлика между всички видове, този онлайн беше с по-хубав вкус.
Таксита поръчвах през Careem, идват за 2-3 минути и са евтини.
Виж целия пост
# 292
Връщам се за трети път от Дубай и беше поредното уникално изживяване. Никога не съм пътувал агенции, толкова е лесно самоорганизирано пътуване и то до такава дестинация, където дори не ти трябва GPS, за да се оправяш. Препоръчвам това студио, което е на 25 етаж и е точно до Марината и на 5 мин от метрото, събира до трима човека. Има голяма тераса с феноменална гледка, която за пушачите ще е много удобна



Дубайски шоколад поръчах през Deliveroo за 38 лева, във всички магазинчета се продава на касата за около 30 лева. Обаче си има разлика между всички видове, този онлайн беше с по-хубав вкус.
Таксита поръчвах през Careem, идват за 2-3 минути и са евтини.

Какво представлява този шоколад и кой вид е най-хубав? Понеже гледах снимки на някакъв шоколад със странен пълнеж, по който всички са луднали. Какво му е толкова различното? В кои магазинчета пишете, че го продават?
Виж целия пост
# 293
Здравейте, Headout  достатъчно надеждни ли са? Някой купувал ли е билети от там?
Виж целия пост
# 294
Оригиналният Дубайски шоколад, който стана вайръл по социалните мрежи се казва Fix, той може да се поръчва от Deliveroo.

https://fixchocolates.shop/
https://www.instagram.com/fixdessertchocolatier/?hl=en

Има различни разновидности, но най-популярен е този вид:

https://fixchocolates.shop/product/cant-get-knafeh-of-it/

Лично, аз не съм го опитвала, но все пак бих заложила на оригинала първо, после дори и да пробвам реплика, все пак да има с какво да сравнявам.
Виж целия пост
# 295
Шоколада им май ще го пропусна...Grinning

Някой правил ли е кратък организиран тур до суковете и въобще стария Дубай? Гледам такъв  половин дневен тур, който включва и разходка с корабче по Creek. Защото искам да видя старата част, но не ми се ходи сама и то с обществен транспорт. Joy
Виж целия пост
# 296
Здравейте.
Изчетох последните две теми, в които намерих много полезна информация. Благодаря на всички за споделения опит!
Имам няколко въпроса, отговорите на които не успях да намеря:
1. Някой ползвал ли е наскоро Hop-on hop-off bus tour в Дубай? Начесто ли са автобусите? Пълнят ли се много? Може ли да се разчита на този вариант за обикаляне на забележителностите според вас? Мислите ли, че е разумно като съотношение цена-качество, спрямо предвижване с метро и автобуси?
2. Какво интересно може да се посети в стария град, освен пазарите? Интересен ли е музеят на Дубай? (Не срещнах нищо назад в темата.)
3. Има ли между вас резервирали атракции и мероприятия през Букинг? Там виждам такива цени, че се чудя защо никой не споделя, че ги е използвал.
Ще имам и други питания по-нататък. Моят проект Дубай е в самото начало. Надявам се с ваша помощ да се справя.Simple Smile
Виж целия пост
# 297
Здравейте.
Изчетох последните две теми, в които намерих много полезна информация. Благодаря на всички за споделения опит!
Имам няколко въпроса, отговорите на които не успях да намеря:
1. По точка едно, аз нямам пресен опит, преди години при първо ходене го бях ползвала туристическия  автобус и ми бе полезен за ориентация за забележителностите и за придвижване, но тогава нямаше още и метро. Бих препоръчала да им видите маршрута и съобразно това, което искате да посетите да си прецените как ще ви е по удобно за придвижване, не всичко е достижимо с метро и може да се окаже Hop-on hop-off bus да е добра алтернатива, а и метрото може да е доста претъпкано, минава време в ходене до спирките.
2. Ако планирате стария град, може и да отскочите до музея, представя живота на местното население преди урбанизацията и модернизацията. Имаше и май някакъв heritage village, но лично не ми е останал в съзнанието с нещо по-особено. Иначе разходка из суковете, има и едни кули, които правят естетвена вентилация, прекосяване с абра канала, или вечеря и разходка привечер пак по канала с корабче. За това се сещам.
Виж целия пост
# 298
Благодаря Ви!
Надявам се и други да се включат и да споделят.
Виж целия пост
# 299
Здравейте! Дали имате мнение за water park в Абу Даби? Заслужава ли си? Подходящо ли е за деца на 4 години?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия