Важна ли е религията в отношенията на двама души

  • 5 606
  • 166
Бих искала да разбера какво е мнението ви по въпроса с това двама души, които се обичат и са от различни религии.
В близките година и половина бях във връзка, която родителите на приятеля ми не одобряваха понеже съм туркиня, а той християнин. Въпреки това той ми предложи брак и планирахме сватба. Две седмици преди сключване на брак той ми каза , че не издържа вече на тормоза от страна на родители си и че иска да се разделим. Информира ме, че си е купил билет преди няколко дни и че след два дни пътува за България, тъй като живеехме в чужбина. Искам също да вмъкна, че и двамата сме по на 27 години.
Виж целия пост
# 1
Зависи колко са религиозни двамата души, освен колко са податливи на натиск от родителите и колко са запънати самите родители.
Струва ми се, че от първото най-много зависи, като общо правило. По-нерелигиозни - по-голям шанс, с все изключения в  двете посоки.
Виж целия пост
# 2
Няма значение ние какво мислим. Факт е, че за човека до теб е по-важно мнението на родителите или религията.
Горе главата, ще срещнеш твоя човек.
Виж целия пост
# 3
Важна е . Религиите са основен  проблем за доста хора. Особено когато има възрастни родители, близки. Само по себе си, двама могат да живеят щастливо,  ако не са привързани към семействата си или нямат такива.
Битката на религиите не е свършвала никога. Дори не са фанатици, дори са добри хора ,съседи , колеги, всичко което се сетиш, като стане дума за семейството им - става война.
 Да издържиш на това иска  да си наясно какво да очакваш и да си готов.
 Има смесени семейства ,но явно точно те не са религиозни. Които са ,които вярват искрено и спазват - отделна каста са.

 Имам приятели , познати, уважаваме се ,но няма да се женим си казвам. Някога , сега съм само за женене, на края на живота.
 Млада си, явно този момък не ти е писан.
 Особено в селата, в районите с преобладаваш етнос  и вяра си е непроменимо.
 Свободни са в големия град и с  изтънели връзки с родното място и роднини. Редки птици са да устоят.
Виж целия пост
# 4
Този човек не те заслужава и е добре, че си се отървала от него. Най-добрата ми приятелка е туркиня омъжена за българин. Тя в момента е християнка, но в началото на връзката им не е било така. Никой не я е притискал, нито й е намеквал нещо за религия. След няколко години брак тя сама достига до прозрение и решава да се кръсти в християнска църква. На този етап е по-посветена християнка от мъжа си.
Според мен проблем между хора от различни вероизповедания има само ако някой от тях е фанатик. Истинските вярващи (независимо от религията) никога не съдят и не дискриминират инакомислещите.
Виж целия пост
# 5
Важността на религията я определят самите те.
Много хора, изповядващи една религия се събират и не й отдават никакво значение - нямат църковен брак, не си кръщават децата, , не постят, не влизат в църква, освен като туристи в чужбина. И обратното - спазват повечето (или всички) църковни празници и всяка неделя са на църква. Проблеми би имало, ако не са еднакви в отношението си към религията, макар и тя да е обща между двамата.
Това с родителите, които не приемат партньорите на децата им, също си е проблем. Дали заради етноса, дали заради това, че не отговаря на възпитанието, образованието, възрастта, състоянието, произхода на детето им, но с тези отношения се сблъскват много хора. Много семейства не приемат избора на синовете/дъщерите  си да бъдат с разведени, да отглеждат деца от предишни връзки...
Не само от родители, а и от приятели, съотборници и колеги може да си неприет и непризнат.
Виж целия пост
# 6
За съжаление религиите разделят хората.. Не би трябвало, но е факт.
Разделят дори хората от една религия, а какво остава от две. Когато се женят напр. - единият иска да е в църква, другият в общината (говоря за западните държави). После, ако имат деца единият може да иска в религиозно училище, има много такива - още от детската градина та до университета, а другият не.

Ако сте от две различни религии, проблем може да се окаже дори в коя религия ще кръстите децата си един ден.
Аз намирам за чудовищно, ако един от двамата трябва да си смени религията заради другия. Просто е зачертаване на нещо много лично, с което човек вече се е идентифицирал със времето.

Мило момиче, съжалявам, че ви се случва това.. Не знам какво да ви посъветвам.
Виж целия пост
# 7
Важна е, явно от случилото се се вижда.

Израснали сте с различни порядки, обичаи и имате различия. Нормално е да оказва влияние. Аз също не бих се взела с човек, с когото имаме драстични различия. Не съм религиозна, но все пак съм отгледана в християнско семейство. Имаме си наши традиции, ритуали, обичаи и за мен е най-добре да създам семейство със сходен човек.

За друг може това да не е важно и да няма проблем.
Във вашия случай добре, че сте се разделили преди сериозната крачка. Спестили сте си много мъка. На дали щеше да си щастлива в такова семейство.
Виж целия пост
# 8
религията е важна до степен ако и двамата не са способи на компромис или не са готови да приемат друг човек, такъв какъвто е. познавам семейства , никога не са се карали за това , уважават се, празнуват всички празници. Децата им опознават и двете религии и са оставени сами да изберат.
Проблемеът не е религията при теб и не знам дали го осъзнаваш? Проблемът е в мъжа, който е контролиран от родителите си. Не ти трябва мамино синче. За религията са се захванали защото е най-лесно. Можеше да изтъкнат какво ли не друго и пак да настояват да те зареже. Слаб е. Мъж , който наистина те обича ще е с теб и на родителите мнението няма да го интересува.
Виж целия пост
# 9
Честит Байрям!
Не понасям някой да ми говори за религия. Какво да се яде, какво да не се яде, жената какво трябва да прави, децата какво, кога да се ходи на църква и тъй нататък.
Така че - за мен без религия, моля.
Виж целия пост
# 10
Този казус много обърнато звучи Simple Smile В България мнозинството не е вярващо и хич не му пука за религии, всичко се свежда само до традиции кога какво се яде. Съжалявам, много измислен казус.
Виж целия пост
# 11
За мен религията е нещо интимно. Подобно на избора на хранителен режим, на сексуални предпочитания и т.н.
Имам приятели от всякакви религии и деноминации и никога не ни е пречило.
Аз съм вярваща, но никога не съм опитвала да си налагам религията на семейството или близките ми, камо ли на децата ми. Вкл. едната ми дъщеря е със сменена деноминация, а друга го обмисляше, но на този етап не е. Което няма значение в случая, понеже религията е една.
За различни религии лично аз не бих се впечатлила, стига човекът да не пробва да я налага на околните, дори би ми било интересно да се запозная.
Виж целия пост
# 12
Поредната пързалка. Има подобни теми няколко. Да прочете авторката и да си направи проучването там. най-бързо се палят теми на политическа и религиозна основа. После авторът взема пуканките и ни гледа сеира.
Виж целия пост
# 13
Истинските вярващи (независимо от религията) никога не съдят и не дискриминират инакомислещите.
Не мисля, че е така.

А от моя опит, това с различните религии е непреодолимо, дори човекът да е супер модерен, да не вярва "чак толкова" и т.н.
Виж целия пост
# 14
Отървала си се от мамин муньо. Ако не беше религията, щеше да е друго. Не мисля, че в случая е от съществено значение. Ако не беше тя, щеше да е друго. Явно е поредният с мама, за която никоя девойка не е достойна за синчето. Сега ти е тежко, но повярвай, спестили са ти страшно много нерви и простотии.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия