Сицилия - 5

  • 44 607
  • 731
# 315
Няма нужда да се купуват по-рано.
Виж целия пост
# 316
Няма нужда да се купуват по-рано.
Ще бъде Великден тогава. Мисля все пак по-раничко да взема. Да не ми е тревожно.
Виж целия пост
# 317
2025 Великден техния е на същата дата като нашия май, 20 април. Не знам за автобусите, но на самия Великден всичко ще е затворено, имайте го предвид, или почти всичко. Билети за автобусите би трябвало да си има. То има толкова време до 20 април. Със сигурност не от сега, минимум март месец билети онлайн.
Виж целия пост
# 318
Здравейте! Планираме да посетим Сицилия през пролетта на следващата година и много ни се иска да вземем с нас и дъщеря ни, която по това време ще е на 1 годинка. Ще съм благодарна да споделите дали дестинацията е подходяща за толкава малки дечица не от гледна точка на забележителности, а по отношение на безопасност, логистика и т.н. Например, най-популярните градчета достъпни ли са за бебешка количка?
Виж целия пост
# 319
Отговорът е зависи. С кола под наем ли ще обикаляте или с публичен транспорт? Детето има ли режим и как се справя с нарушаването му?
Склонни ли сте да бутате колички по наклони и да я пренасяте по стълби?

Моето дете също е на 1 година и я оставихме на баба й. Изобщо не бих си причинила подобно приключение по няколко причини - ние наистина много обикаляме - не падаме под 15км пеш на ден. Сменяме градове, хотели, което е свързано с местене на куфари, а с бебе това означава още багаж. Детето има режим на сън и държим да се спазва, а не да спи в количка.

Има и хора, които това не ги притеснява - постоянно виждам туристи с бебета и малки деца. За нас с мъжа ни обаче тези пътувания са си за нас като двойка. Като порасне достатъчно малката, тогава ще го мислим отново.
Виж целия пост
# 320
Какво разбирате под подходяща дестинация? За мен не е, но зависи от детето. Ако се чувства добре на непознати места, спи си и си яде нормално, значи е подходяща. За вас - ако ви се мъкнат бебешки багажи и колички и не се изнервяте от това, също е подходяща. Навсякъде може с количка, но в историческите центрове, уличките са тесни и каменисти, ако на детето не му друса, а на вас не ви пречи, е подходяща. Ако на детето не му пречи да лети в самолет, не виждам проблем.
Виж целия пост
# 321
Според мен Катания, Палермо, Ното и Сиракуза са подходящи за бебешки колички, защото интересните места не са на изразени наклони, а доколкото си спомням (с уговорката, че в Палермо, Ното и Сиракуза съм ходила преди 6 години и спомените ми са по-бледи) улиците като цяло не са калдаръмени. Рагуза, Модика, Шикли и Таормина биха ви затруднили, защоти има доста денивелация, стълби или интересни обекти по баирите. Дотук обективните факти.
Сега субективното ми мнение. Пътуването с бебе е чудесно, ако то е свикнало да спи в количка и вас не ви притесняват някои неудобства, които количката причинява (при минаване по стълби и ползване на градски транспорт), както и по-голямото количество багаж. Нас това никога не ни е спирало и не съжаляваме изобщо. Даже сме ходили и на не толкова подходящи места за количка като Лисабон и Истанбул, където има много баири, и пак сме си изкарвали страхотно. Неудобствата се забравят, а после човек си спомня хубавото. С мъжа ми дори тази година установихме, че ни беше много по-лесно да пътуваме с детето, когато бяхме с детската количка и то беше по-малко, отколкото сега, защото сега мрънка, че го болят краката, иска да сяда през 10 минути и т.н. и като цяло има много повече претенции, с които трябва да се съобразяваш, отколкото когато беше малък. Все пак при пътуване с дете човек трябва да има реалистични очаквания, т.е. че нещата няма да са точно, както преди това. От нереалистичните очаквания според мен произтичат разочарованията на хората, които са опитали, но не искат да повторят. С мъжа ми винаги сме били наясно, че не можем да очакваме програма максимум. В крайна сметка всеки път сме успявали да видим много неща и като цяло пътуванията с детето за нас са страхотни заради споделянето на хубавите емоции с него. Та в обобщение - действайте смело!
Виж целия пост
# 322
Какво е подходящо за дневна разходка с тръгване и прибиране в Палермо освен Чефалу, Трапани и Агридженто и без автомобил?
Започвам да планирам лято '25 и искам да финализирам колко дни ще са ми нужни.
Виж целия пост
# 323
Агридженто ти е на 2 часа на посока, Трапани на час и нещо. Вероятно ще успееш да ги вмъкнеш. Ако отиваш само за обикаляне без плаж, не мисля че си струва гъчканицата лятото.
Виж целия пост
# 324
Здравейте, някой може ли да даде информация, кога е удачно да се купят билети от София до Катания за месец май. Планираме да пътуваме от 3 до 9 май. Купих изгодни за Катания - София, но тези от София до Катания нещо ми се виждат скъпи.
Виж целия пост
# 325
Какво е подходящо за дневна разходка с тръгване и прибиране в Палермо освен Чефалу, Трапани и Агридженто и без автомобил?
Започвам да планирам лято '25 и искам да финализирам колко дни ще са ми нужни.

Гледах, че тези имат автобус до Сан Вито ло Капо. Плаж е, огромен е, хубав е!

https://www.russoautoservizi.it/

А, и много дневни екскурзии с корабчета има. Ще потърся някоя от фирмите, ако съм запазила.
Виж целия пост
# 326
Благодаря, evhen и Bradley 👍
Аз градчета търся за разходка, не плажове.
Да разбирам ли, че няма нещо крайно наложително като град около Палермо и да си оставя само дните за планираното вече?
Виж целия пост
# 327
Здравейте, някой може ли да даде информация, кога е удачно да се купят билети от София до Катания за месец май. Планираме да пътуваме от 3 до 9 май. Купих изгодни за Катания - София, но тези от София до Катания нещо ми се виждат скъпи.
Спроед мен е прекалено рано отсега да се купуват билети. Изгодните билети са около месец и половина преди пътуването. Освен ако няма някакви промоции и да се вземат месеци по-рано.
Виж целия пост
# 328
Благодаря, evhen и Bradley 👍
Аз градчета търся за разходка, не плажове.
Да разбирам ли, че няма нещо крайно наложително като град около Палермо и да си оставя само дните за планираното вече?
Не бях ходила в Палермо преди, но толкова много ми хареса, че хич не ми се мърдаше извън него, а съм човек, който повече от 3 дни не стои в един град без нещо странично. Но ето - 5 дни бях там и не съм се спряла за миг. Следващия път ще планирам направо 10 дни само там. Другата част - Таормина, Сиракуза, Катания, не бих повторила или поне не в близките години.
Виж целия пост
# 329
Здравейте, някой може ли да даде информация, кога е удачно да се купят билети от София до Катания за месец май. Планираме да пътуваме от 3 до 9 май. Купих изгодни за Катания - София, но тези от София до Катания нещо ми се виждат скъпи.

За пътуване около празници няма как да се отгатне дали ще паднат цените, може и да скочат. Добре е принципно планирането да започне със закупуване на билети.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия