Третиноин /Ретин-А/, Ретиноидна киселина, Ретинол, Ретиноиди -Тема 13

  • 65 446
  • 770
# 345
Томатина благодаря ти за информацията от първа ръка. 🤗
Значи информацията, която прочетох някъде е вярна, че само с рецепта от местен дерматолог и в сила този септември.
Виж целия пост
# 346
Томатина благодаря ти за информацията от първа ръка. 🤗
Значи информацията, която прочетох някъде е вярна, че само с рецепта от местен дерматолог и в сила този септември.
Не е точно така.Поразрових за инфо. Реално Retirides винаги е бил с рецепта. Това за испански дерматолог, само, не е вярно.Рецепта от лекар- да, а бълг., френски, германски и т. н. -няма значение.
Какво се случва?
Ferrer обявява, че 4 марки са придобити от фармацевтичната компания Galenicum Health.
https://www.consalud.es/salud35/economia/galenicum-compra-cuatro … n_149058_102.html
Скрит текст:

 Същата приключи покупката на четири дерматологични марки , които обхващат 16 различни продукта  и които досега принадлежаха на Ferrer Испания. Освен това в скорошно изявление обяви, че планира да удвои оборота на подразделението „Дерма“.

Що се отнася до тези нови продукти, те са групирани около четири марки: Perme-cure, Retirides, Ciclochem и Peitel , които са насочени към лечение на възпалителни кожни патологии, гъбички или краста, между другото.

Galenicum Health посочва, че глобалният дерматологичен бизнес "преживява голяма динамика" и че прогнозите са за удвояване на размера на пазара през следващото десетилетие
Партньорът-основател на Galenicum Health, Erich JW Büchen, обясни, че целта е да се засили позицията на марката „като една от основните дерматологични лаборатории с рецепти в Испания “.

Главният изпълнителен директор на Galenicum Derma, Иван Пла , посочи, че стратегията „включва справяне със сложни патологии от 360-градусов подход “. В допълнение, компанията посочи, че глобалният дерматологичен бизнес "преживява голяма динамика " и че прогнозите включват удвояване на размера на пазара през следващото десетилетие.
P. S. Като допълнение:От 1 октомври самият Галеникум ще доставя тези продукти на аптеките.
Виж целия пост
# 347
Аз от Турция  си купувам този
Виж целия пост
# 348
Аз от Турция  си купувам този


И аз ползвам този , много съм доволна
Виж целия пост
# 349
На мен пък ми харесва индийския третиноин. Мажа вече трета седмица, няма белене, освен леко в ъгълчетата на устата, лицето ми се поизчисти от пъпчици и несъвършенства. Много по-добре ми се отразява от турския и гръцкия, които съм ползвала. Бях се отказала да мажа заради тях, ужасно ми се изсушаваше кожата, избиваха ми отвратителни пъпки и се белех много неприятно.
Виж целия пост
# 350
Откъде го купувате този индийски третиноин? Явно няколко момичета ползват.
Виж целия пост
# 351
Откъде го купувате този индийски третиноин? Явно няколко момичета ползват.

От Емаг.
Виж целия пост
# 352
Томатина благодаря ти за информацията от първа ръка. 🤗
Значи информацията, която прочетох някъде е вярна, че само с рецепта от местен дерматолог и в сила този септември.
Не е точно така.Поразрових за инфо. Реално Retirides винаги е бил с рецепта. Това за испански дерматолог, само, не е вярно.Рецепта от лекар- да, а бълг., френски, германски и т. н. -няма значение.
Какво се случва?
Ferrer обявява, че 4 марки са придобити от фармацевтичната компания Galenicum Health.
https://www.consalud.es/salud35/economia/galenicum-compra-cuatro … n_149058_102.html
Скрит текст:

 Същата приключи покупката на четири дерматологични марки , които обхващат 16 различни продукта  и които досега принадлежаха на Ferrer Испания. Освен това в скорошно изявление обяви, че планира да удвои оборота на подразделението „Дерма“.

Що се отнася до тези нови продукти, те са групирани около четири марки: Perme-cure, Retirides, Ciclochem и Peitel , които са насочени към лечение на възпалителни кожни патологии, гъбички или краста, между другото.

Galenicum Health посочва, че глобалният дерматологичен бизнес "преживява голяма динамика" и че прогнозите са за удвояване на размера на пазара през следващото десетилетие
Партньорът-основател на Galenicum Health, Erich JW Büchen, обясни, че целта е да се засили позицията на марката „като една от основните дерматологични лаборатории с рецепти в Испания “.

Главният изпълнителен директор на Galenicum Derma, Иван Пла , посочи, че стратегията „включва справяне със сложни патологии от 360-градусов подход “. В допълнение, компанията посочи, че глобалният дерматологичен бизнес "преживява голяма динамика " и че прогнозите включват удвояване на размера на пазара през следващото десетилетие.
P. S. Като допълнение:От 1 октомври самият Галеникум ще доставя тези продукти на аптеките.

Ровете си за инфо, колкото искате.Още съм в Испания,имам голяма обиколка по цялата страна,питам навсякъде.Това е отговорът.
Иначе и аз купих преди няколко месеца от Сеговия,сега не ми се получи.
Виж целия пост
# 353
Томатина благодаря ти за информацията от първа ръка. 🤗
Значи информацията, която прочетох някъде е вярна, че само с рецепта от местен дерматолог и в сила този септември.

Ровете си за инфо, колкото искате.Още съм в Испания,имам голяма обиколка по цялата страна,питам навсякъде.Това е отговорът.
Иначе и аз купих преди няколко месеца от Сеговия,сега не ми се получи.
Споко, ще заредят. Сделката е обявена за финализирана на 30 септември 2024 г. и че 1 октомври продадените марки вече са преминали в част от Galenicum umbrella.
Ако има дефицит в Аптечната мрежа, няма да ви продадат без рецепта.
Ще си го купите с нова визия от новия производител.
Виж целия пост
# 354
На мен пък ми харесва индийския третиноин. Мажа вече трета седмица, няма белене, освен леко в ъгълчетата на устата, лицето ми се поизчисти от пъпчици и несъвършенства. Много по-добре ми се отразява от турския и гръцкия, които съм ползвала. Бях се отказала да мажа заради тях, ужасно ми се изсушаваше кожата, избиваха ми отвратителни пъпки и се белех много неприятно.
а преди/след него какво мажеш? Само хидратация ли?
Аз пробвах само в/у пигментни петна, но се беля, да...2, 3 дни даже.
Виж целия пост
# 355
Само хидратиращ крем слагам, да, но не всяка вечер. Понякога не мажа нищо, денем задължително съм с хидратиращ крем и отгоре друго мазило с фактор. Между другото откакто ползвам ретиноли и третиноин (предимно второто) и се мажа лете и зиме с фактор + че не си пека лицето на плажа, винаги съм с шапка - нямам пукнато пигментно петно, а преди имах доста, на различни места на лицето.

Забравих да напиша, че кожата ми е доста мазна.
Виж целия пост
# 356
Вече два месеца съм с индийския, мажа през 3 дни и си се беля без да спирам. Ама пък ми е толкова хубава кожата, че даже и беленето не ме дразни. Интересното е, че е много фино, а не като с турския на цели кожи и парцали.
Виж целия пост
# 357
Може ли някаква препоръка за хубав околоочен крем? Четох, че бакучиола е подходящ за там, ама вариантите в интернет са много. Гледах някакви на медипийл с пептиди, хиал. киселина.
Виж целия пост
# 358
Аз от Турция  си купувам този


Някой може ли да каже каква е разликата с другият турски трет: Acnelyse ?
Виж целия пост
# 359
Аз от Турция  си купувам този


Някой може ли да каже каква е разликата с другият турски трет: Acnelyse ?
Генерици са.
Скрит текст:
съдържат същата активна съставка retinoik acid/tretinoin/. Разлика може на има в базата, в която е вложен.
https://bgpharma.bg/bg/generichni-lekarstva.html
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия