За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 28 844
  • 748
# 210
Кондензираното мляко е доста сладко, не се добавя захар. Разбиваш, смесваш, в кутия и във фризера. Аз съм слагала и добавки - шоколад, парченца вафла, плодове може, каквото обичате.
Виж целия пост
# 211
Даже може и прекалено сладко да стане с кондензираното мляко, аз бих добавила първо примерно половината и да опитам как е на сладост.
Виж целия пост
# 212
При 500 мл. течна сметана и кутия кондензирано мляко, беше идеално. С 200 мл. може и да сладни повече.
Виж целия пост
# 213
Ако тук добавите малка кутийка маскарпоне , или крема сирене,  получавате перфектен
и плътен  вкус
Виж целия пост
# 214
Точно вчера си мислих за любимия ми ментов сладолед с парченца черен шоколад. Ида ли си на вилата, първо него ще направя. Тази година ще пробвам и лавандулов.
Виж целия пост
# 215
Подходящи подправки за заешка супа с картофи .....в нета срещам джоджен ....
Виж целия пост
# 216
Че защо не, въпрос на вкус е. Може и с даф. лист и бахар, може и с мащерка, с розмарин, с магданоз, с целина...
Дори сега намерих с риган, и с девисил...
Виж целия пост
# 217
Аз бих сложила салвия, но не всеки я обича.
Виж целия пост
# 218
Сложих и детето бързо и видя сметката .....мн я хареса
Виж целия пост
# 219
Някой правил ли е сладко от ягоди без захар и без подсладител? Ако може рецепта. Изрових си и някакъв фикс на др. Йоткер  2:1 (1кг плод на 0.5 захар) и се чудя дали може да се ползва без захар? Някой пробвал ли е?

И понеже досега съм ползвала само сладкарска подсладена сметана,има ли неподсладена ,която да се разбива на крем и да става за домашен сладолед? Доколкото знам готварските не са подсладени ,но стават ли за разбиване?
Виж целия пост
# 220
.... И понеже досега съм ползвала само сладкарска подсладена сметана,има ли неподсладена ,която да се разбива на крем и да става за домашен сладолед? Доколкото знам готварските не са подсладени ,но стават ли за разбиване?
Всяка сметана над 30% масленост става за разбиване. Най-изгодна е лидълската 35%.
Виж целия пост
# 221
Някой правил ли е сладко от ягоди без захар и без подсладител? Ако може рецепта. Изрових си и някакъв фикс на др. Йоткер  2:1 (1кг плод на 0.5 захар) и се чудя дали може да се ползва без захар? Някой пробвал ли е?

И понеже досега съм ползвала само сладкарска подсладена сметана,има ли неподсладена ,която да се разбива на крем и да става за домашен сладолед? Доколкото знам готварските не са подсладени ,но стават ли за разбиване?
То ще желира/сгъсти сладкото, във фикса има пектин най-вече. Но не вярвам да е особено трайно, захарта си го консервира стабилно иначе. Но ако е за ей така да направиш малко и да го изядете скоро, разбира се че ще стане всякак.
Виж целия пост
# 222
Някой правил ли е сладко от ягоди без захар и без подсладител? Ако може рецепта. Изрових си и някакъв фикс на др. Йоткер  2:1 (1кг плод на 0.5 захар) и се чудя дали може да се ползва без захар? Някой пробвал ли е?

То ще желира/сгъсти сладкото, във фикса има пектин най-вече. Но не вярвам да е особено трайно, захарта си го консервира стабилно иначе. Но ако е за ей така да направиш малко и да го изядете скоро, разбира се че ще стане всякак.
За трайното е трайно, две години правя сладка основно с фиксовете на д-р Йоткер, но слагам и малко захар. Не колкото е написано на опаковката, зависи от плода, колко е сладък. Миналата година сладката от смокини ги правих с 200-250г захар на 1кг плод и станаха чудни.
Виж целия пост
# 223
Дали ще се получи ако в рецептата за Йоркширски пудинг заменя прясното мляко с айрян? Рецептата е тази
https://www.yoli-bg.com/%D0%B3%D0%BE%D1%82%D0%B2%D0%B0%D1%80%D1% … D0%B8%D0%BD%D0%B3
Виж целия пост
# 224
Ще стане и с айрян по принцип, естествено с лека разлика във вкуса. То основното е да е палачинкова смес с повече яйца и загретия съд или съдчета с все мазнината в тях.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия