УМБАЛ Софиямед - ТЕМА 3

  • 39 429
  • 378
# 210
Лошото е че, чета мнения на родили преди години и е било същото дередже! Явно ръководството не са взели под внимание поведението им  и нищо не са предприели да си оправят малко персонала в това отделение. Жалко за прекрасните доктори, които работят там!

Здравейте. Знаете ли дали при проблеми с неонатолозите може да се подаде жалба към ръководството? Има ли канален ред за това?

Може, разбира се. Аз съм пускала жалба на имейла на Софиямед относно отношението на главната регистратура и съм получавала официален отговор по имейл. 

Имайте предвид, че завеждащият е нов и все пак ще му дадат време и шансове да прочисти персонала, евентуално да ги накара да променят отношението си. Не знам дали осъзнавате, че неонатолози няма особено много в държавата и по-добре да има кой да се грижи за децата ни адекватно (нещо, което на този етап не можем да подложим под съмнение, освен при случая от преди години с бебето Никол, но пък камери има, а и определено не мисля, че ще посмеят). И съответно с потенциал някак да ги накара да променят отношението си и към майките, отколкото да търсят нови неонатолози и да ги внедряват в екип. Нека не забравяме, че от всичко най-важно е детето. И отново ще кажа, неведнъж съм говорила с други родилки, неонатолозите и по други известни частни болници не са особено мили и услужливи.
За мен обаче може спокойно да се направи предложение да има задължително консултант по кърмене и психолог на договор в Софиямед. Такива в момента има само от време на време.
Виж целия пост
# 211
Някой възползвал ли се е от двата безплатни прегледа в рамките на месец от раждането на бебето, и ако да - как става записването на час? Може ли да се избира лекар?
Виж целия пост
# 212
От единият се възползвах. Не се записва час, не се избира лекар. Отиваш в работен ден след 14 ч. и преглежда, който е на смяна. Но на мен като цяло ми се чудеха защо съм го довела това дете, има ли му нещо. Не бяха много ентусиазирани, че ги занимавам. Така и не отидох повторно, защото и при педиатъра ходехме всяка седмица първия месец и не исках да разнасям детето по болници.
Някой възползвал ли се е от двата безплатни прегледа в рамките на месец от раждането на бебето, и ако да - как става записването на час? Може ли да се избира лекар?
Виж целия пост
# 213
Преди две години ние се възползвахме от прегледите, защото моят син се роди с хидронефроза. Тогавашната завеждаща отделението лекарка държеше да дойдем и да го прегледа.
Виж целия пост
# 214
От единият се възползвах. Не се записва час, не се избира лекар. Отиваш в работен ден след 14 ч. и преглежда, който е на смяна. Но на мен като цяло ми се чудеха защо съм го довела това дете, има ли му нещо. Не бяха много ентусиазирани, че ги занимавам. Така и не отидох повторно, защото и при педиатъра ходехме всяка седмица първия месец и не исках да разнасям детето по болници.
Някой възползвал ли се е от двата безплатни прегледа в рамките на месец от раждането на бебето, и ако да - как става записването на час? Може ли да се избира лекар?
Благодаря за информацията. И аз ги посетих така и също не бяха много ентусиазирани.
Виж целия пост
# 215
Здравейте. Знаете ли дали може да се издаде отделна фактура за избор на екип?
Виж целия пост
# 216
И ние си ползвахме прегледите. Единия беше обикновен преглед , другия беше трансфонтанелна ехография, което за мен е супер важен преглед. Д-р Станева го правеше тогава и е много внимателна и обстойна.
Иначе добре че отидох на обикновения педиатричен преглед, за да видят че е с анемия детето. Нашата педиатърка тогава не м и се коментира колко небрежно постъпи към целия проблем.
Виж целия пост
# 217
Освен тези два прегледа - ТФЕ и оценка на физическо и психическо развитие след навършване на 1 м. има и други два, които са в рамките на първия месец. Ние по-скоро за тях коментираме, че не са били ентусиазирани да ни приемат. Иначе доктор Станева моят син го прегледа два пъти за трансфонтанелна, защото първия път никой не ми беше предупредил, че трябва да има навършени 1 м. от термина, а не от раждането и каза, че мозъкът не е достатъчно зрял за този преглед и иска да го види пак. Доста внимание ни обърна.
И ние си ползвахме прегледите. Единия беше обикновен преглед , другия беше трансфонтанелна ехография, което за мен е супер важен преглед. Д-р Станева го правеше тогава и е много внимателна и обстойна.
Иначе добре че отидох на обикновения педиатричен преглед, за да видят че е с анемия детето. Нашата педиатърка тогава не м и се коментира колко небрежно постъпи към целия проблем.
Виж целия пост
# 218
Освен тези два прегледа - ТФЕ и оценка на физическо и психическо развитие след навършване на 1 м. има и други два, които са в рамките на първия месец. Ние по-скоро за тях коментираме, че не са били ентусиазирани да ни приемат. Иначе доктор Станева моят син го прегледа два пъти за трансфонтанелна, защото първия път никой не ми беше предупредил, че трябва да има навършени 1 м. от термина, а не от раждането и каза, че мозъкът не е достатъчно зрял за този преглед и иска да го види пак. Доста внимание ни обърна.
И ние си ползвахме прегледите. Единия беше обикновен преглед , другия беше трансфонтанелна ехография, което за мен е супер важен преглед. Д-р Станева го правеше тогава и е много внимателна и обстойна.
Иначе добре че отидох на обикновения педиатричен преглед, за да видят че е с анемия детето. Нашата педиатърка тогава не м и се коментира колко небрежно постъпи към целия проблем.
О, мерси, че споменахте, че трябва да има 1 м. от термина. И на нас не са ни го казали. Вече запазих, моя се роди 18 дни преди термин, а аз запазих час за 30 дни след раждане. Няма да има месец от термина. Май да не го отменям? Надявам се и него да го прегледа 2 пъти.
Виж целия пост
# 219
За трансфонетална се записвате през супердок като смятате датата бебето да е с навършен първи месец и ПРЕДИ да е направило 2 месеца. На месец и малко.
Виж целия пост
# 220
Здравейте, предстои ми раждане с цезерово сечение и започват разни притеснения в главата ми.
Какви са ви наблюденията от Анастезиолозите в болницата? Чета страшни истории в групата на Вита 2 и се замислих как е положението с поставянето на упойките преди операцията? Правихте ли тест за алергии?
Виж целия пост
# 221
Здравейте, предстои ми раждане с цезерово сечение и започват разни притеснения в главата ми.
Какви са ви наблюденията от Анастезиолозите в болницата? Чета страшни истории в групата на Вита 2 и се замислих как е положението с поставянето на упойките преди операцията? Правихте ли тест за алергии?
В София Мед ли ще раждате .И аз съм за там с термин 14 октомври, май ще съм секцио. При кой лекар сте?
Виж целия пост
# 222
Големи сладури са анестезиолозите и са добри професионалисти. Никакви забележки нямам към екипа, който ме оперира. Супер грижовни бяха през цялото време, изчакаха да ме хване хубаво упойката, постоянно питаха как съм, пускаха шеги, правиха ни снимки с бебето. Не съм усетила никакъв дискомфорт нито при убождането, нито по време на операцията.
Виж целия пост
# 223
Потвърждавам предходното мнение - нямайте никакви претиснения за анестезиите ✌️ много леко се излиза и от упойката след това (бяхме 4 родилки на моя ден и при всички беше така), без гадене и тем подобни. Всичко ще е наред - колкото сте по-стокойни и гледате на това като на най-вълнуващия момент, тооолкова по-магично ще ви мине раждането. Не се усеща нищо, спокойно 🫶
Виж целия пост
# 224
Потвърждавам предходното мнение - нямайте никакви претиснения за анестезиите ✌️ много леко се излиза и от упойката след това (бяхме 4 родилки на моя ден и при всички беше така), без гадене и тем подобни. Всичко ще е наред - колкото сте по-стокойни и гледате на това като на най-вълнуващия момент, тооолкова по-магично ще ви мине раждането. Не се усеща нищо, спокойно 🫶
Да попитам чувала съм ,че има задух от самата упоика ,вярно ли е? Въобще как преминават етапите на операцията,кога ви раздвижиха?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия