УМБАЛ Софиямед - ТЕМА 3

  • 39 432
  • 378
# 195
Видях, че по-назад в темата се споменава за д-р Нур Ал Салех, че изражда в Софиямед. Все още ли е тук и някой има ли мнения и раждал ли е при нея?

Здравейте!
Аз също като дамата търся мнения на раждали при д-р Нур Ал Салех.
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 196
Има ли раждали скоро - края на юли? Каква е цената на секцио с избор на екип + неонатологичен пакет?

Здравейте, раждах там секцио в края на юли. Цената е 2000 лв за раждането + 590 неонатологичен пакет.
Виж целия пост
# 197
Има ли раждали скоро - края на юли? Каква е цената на секцио с избор на екип + неонатологичен пакет?

Здравейте, раждах там секцио в края на юли. Цената е 2000 лв за раждането + 590 неонатологичен пакет.
Цените ли са увеличили? В сайта все още пише 1750 + 470 неонатология!
Виж целия пост
# 198
Аз родих през юни секцио и раждането също беше 2000лв. + неонатологичен пакет.
Виж целия пост
# 199
Има ли раждали скоро - края на юли? Каква е цената на секцио с избор на екип + неонатологичен пакет?

Здравейте, раждах там секцио в края на юли. Цената е 2000 лв за раждането + 590 неонатологичен пакет.
Цените ли са увеличили? В сайта все още пише 1750 + 470 неонатология!
Нищо не е ясно от сайта. Затова питах тук. Има един актуализиран Ценоразпис, но от него не се разбира какво точно дължите. Споделям актуална информация от тази седмица: секцио с избор на екип 2000 лв. + задължителен неонатологичен пакет 590 лв. + припознаване (ако нямате брак) 60 лв. + служебна бележка за бащата (ако ще ползва болничен) 20 лв. или Общо при нас беше 2670 лв. И отделно имахме и допълнителни разходи към болницата.
Виж целия пост
# 200
Видях, че по-назад в темата се споменава за д-р Нур Ал Салех, че изражда в Софиямед. Все още ли е тук и някой има ли мнения и раждал ли е при нея?

Здравейте!
Аз също като дамата търся мнения на раждали при д-р Нур Ал Салех.
Благодаря предварително!

Здравейте! Раждах при докторката началото на юли месец тази година. Бях с планирано секцио, но се наложи да е по спешност. С няколко думи ще ви кажа, че няма да сгрешите. Уникален специалист и човек, знае перфектно какво прави, как да ви предразположи и как да се чувствате добре. Ходя при нея още преди да забременея и знаех, че тя ще е моя човек доста отдавна.
В болницата идваше при мен и бебчето, помогна ми с кърменето, помогна ми и с бебчето.
Един от малкото доктори, който все още е ЧОВЕК!
Ако имате въпроси, може да ми пишете и ще ви споделя още информация!
Виж целия пост
# 201
Здравейте!
Включвам се, за да споделя впечатления от раждането ми в Софиямед.
Родих преди 3 месеца и смело мога да твърдя, че останах само и единствено с прекрасни спомени от АГ отделението и отново някой ден на драго сърце ще се върна в тази болница, за да родя и второ дете (ако сменят персонала на неонатология дотогава).

При мен раждането беше оперативно, с планирано секцио. Персоналът беше изключително отзивчив (в това число и милите санитарки). Няма човек, от когото да се оплача. Грижите както в реанимация, така и в стаята също бяха на ниво. Храната беше добра. Хигиената също. Липсваха тоалетна хартия и прибори за хранене, но с това човек се зарежда предварително преди да отиде.
В цялото АГ отделение се носеше спокойствие, дори и в недотам спокойни моменти.

Бих изразила обаче притеснения относно поведението на персонала от Неонатология - 80% от тях са груби, държат се демонстративно, повишават тон, смятат “че не са длъжни никому”, нищо че плащаш 500 лв.пакет, за да се грижат за детето ти. Вечерта Преди изписването правят демонстрация, така нареченото “обучение” по къпане на бебетата - събират 4,5 родилки, които ще си ходят на следващия ден и демонстрират с бебе, избрано на случаен принцип как става къпането. 📍Стискайте палци да не изберат за опитно зайче вашето бебе! То е едно премятане, осукване, обръщане, бебето реве, те се държат с него като с неодушевен предмет. Мият го на една мивка и гледат бързо да отбият номера. Много грозна картинка. Държат се безобразно с майките, а отношението им към бебетата в останалото време не мога да гадая какво е.
Повтарям - от отделение Неонатология има 2 жени, които са нормални, всички останали могат да ви накарат да съжалите , че сте в тази болница и оставяте детето си на тях. А уж това са хората, които с отворено сърце и любов трябва да изпълняват професията си, свързана с грижа за най-крехките и беззащитни създания….


Не на последно място, а на първо по важност - родих при др Венелин Иванов, при когото се и следях. Не с две, с двеста ръце препоръчвам този специалист И ЧОВЕК. Пълна подкрепа, 100-ова отзивчивост, изключителен професионализъм. Няма да сгрешите, ако му се доверите!
Виж целия пост
# 202
Здравейте!
Включвам се, за да споделя впечатления от раждането ми в Софиямед.
Родих преди 3 месеца и смело мога да твърдя, че останах само и единствено с прекрасни спомени от АГ отделението и отново някой ден на драго сърце ще се върна в тази болница, за да родя и второ дете (ако сменят персонала на неонатология дотогава).

При мен раждането беше оперативно, с планирано секцио. Персоналът беше изключително отзивчив (в това число и милите санитарки). Няма човек, от когото да се оплача. Грижите както в реанимация, така и в стаята също бяха на ниво. Храната беше добра. Хигиената също. Липсваха тоалетна хартия и прибори за хранене, но с това човек се зарежда предварително преди да отиде.
В цялото АГ отделение се носеше спокойствие, дори и в недотам спокойни моменти.

Бих изразила обаче притеснения относно поведението на персонала от Неонатология - 80% от тях са груби, държат се демонстративно, повишават тон, смятат “че не са длъжни никому”, нищо че плащаш 500 лв.пакет, за да се грижат за детето ти. Вечерта Преди изписването правят демонстрация, така нареченото “обучение” по къпане на бебетата - събират 4,5 родилки, които ще си ходят на следващия ден и демонстрират с бебе, избрано на случаен принцип как става къпането. 📍Стискайте палци да не изберат за опитно зайче вашето бебе! То е едно премятане, осукване, обръщане, бебето реве, те се държат с него като с неодушевен предмет. Мият го на една мивка и гледат бързо да отбият номера. Много грозна картинка. Държат се безобразно с майките, а отношението им към бебетата в останалото време не мога да гадая какво е.
Повтарям - от отделение Неонатология има 2 жени, които са нормални, всички останали могат да ви накарат да съжалите , че сте в тази болница и оставяте детето си на тях. А уж това са хората, които с отворено сърце и любов трябва да изпълняват професията си, свързана с грижа за най-крехките и беззащитни създания….


Не на последно място, а на първо по важност - родих при др Венелин Иванов, при когото се и следях. Не с две, с двеста ръце препоръчвам този специалист И ЧОВЕК. Пълна подкрепа, 100-ова отзивчивост, изключителен професионализъм. Няма да сгрешите, ако му се доверите!

Абсолютно, неонатологията е потресаваща, не знам защо така тези хора се държат, още изпитвам паник атаки, като се сетя за тях..
Виж целия пост
# 203
Лошото е че, чета мнения на родили преди години и е било същото дередже! Явно ръководството не са взели под внимание поведението им  и нищо не са предприели да си оправят малко персонала в това отделение. Жалко за прекрасните доктори, които работят там!
Виж целия пост
# 204
Здравейте, имате ли отзиви от д-р Десислава Василева?
Виж целия пост
# 205
Завеждащ отделението отскоро е Илия Мангъров, син на доц. Мангъров. Изглежда доста отзивчив, знаещ и спокоен. Дано той вземе мерки и оправи това недоразумение в това отделение


Лошото е че, чета мнения на родили преди години и е било същото дередже! Явно ръководството не са взели под внимание поведението им  и нищо не са предприели да си оправят малко персонала в това отделение. Жалко за прекрасните доктори, които работят там!
Виж целия пост
# 206
За съжаление нещата там наистина бяха спрели на ниво Станева. А тя определено не успяваше да поддържа адекватно ниво, въпреки че е голям специалист. Няма какво да се лъжем, това не е достатъчно, всяка родилка иска нормално отношение. Дори АГ-тата си говореха помежду си колко зле е неонатологията и как може главните на болницата да не виждат проблема след като не спират да напускат неонатолози. Та така. С новия завеждащ наистина дано нещата се променят! Но като цяло съм чувала, че неонатологиите по другите болници също не са цветя и рози като отношение към майките. Може би умишлено се държат дръпнато, респектиращо.

Макар че при последното ми раждане преди година и половина наистина нямах никакви проблеми с тях. Бяха много отзивчиви повечето. Само Станева си беше обичайната тогава. Simple Smile
Виж целия пост
# 207
Здравейте,

Предстои ми естествено раждане съвсем скоро и имам някои въпроси, за които никъде не мога да намеря информация.

Видях, че ако искаш самостоятелна стая (и изобщо има възможност за такава) трябва да бъде заявена предварително. При положение, че не съм с планов прием, как и кога се заявява дали искам да съм сама в стая?

Също така има ли някоя от вас, която си е насила охлаждащи пачове за след раждане/за зърна? Има ли в стаите хладилник и ако няма, услужливи ли са акушерките да охлаждат подобни неща при нужда?

Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 208
Лошото е че, чета мнения на родили преди години и е било същото дередже! Явно ръководството не са взели под внимание поведението им  и нищо не са предприели да си оправят малко персонала в това отделение. Жалко за прекрасните доктори, които работят там!

Здравейте. Знаете ли дали при проблеми с неонатолозите може да се подаде жалба към ръководството? Има ли канален ред за това?
Виж целия пост
# 209
Здравейте!
Включвам се, за да споделя впечатления от раждането ми в Софиямед.
Родих преди 3 месеца и смело мога да твърдя, че останах само и единствено с прекрасни спомени от АГ отделението и отново някой ден на драго сърце ще се върна в тази болница, за да родя и второ дете (ако сменят персонала на неонатология дотогава).

При мен раждането беше оперативно, с планирано секцио. Персоналът беше изключително отзивчив (в това число и милите санитарки). Няма човек, от когото да се оплача. Грижите както в реанимация, така и в стаята също бяха на ниво. Храната беше добра. Хигиената също. Липсваха тоалетна хартия и прибори за хранене, но с това човек се зарежда предварително преди да отиде.
В цялото АГ отделение се носеше спокойствие, дори и в недотам спокойни моменти.

Бих изразила обаче притеснения относно поведението на персонала от Неонатология - 80% от тях са груби, държат се демонстративно, повишават тон, смятат “че не са длъжни никому”, нищо че плащаш 500 лв.пакет, за да се грижат за детето ти. Вечерта Преди изписването правят демонстрация, така нареченото “обучение” по къпане на бебетата - събират 4,5 родилки, които ще си ходят на следващия ден и демонстрират с бебе, избрано на случаен принцип как става къпането. 📍Стискайте палци да не изберат за опитно зайче вашето бебе! То е едно премятане, осукване, обръщане, бебето реве, те се държат с него като с неодушевен предмет. Мият го на една мивка и гледат бързо да отбият номера. Много грозна картинка. Държат се безобразно с майките, а отношението им към бебетата в останалото време не мога да гадая какво е.
Повтарям - от отделение Неонатология има 2 жени, които са нормални, всички останали могат да ви накарат да съжалите , че сте в тази болница и оставяте детето си на тях. А уж това са хората, които с отворено сърце и любов трябва да изпълняват професията си, свързана с грижа за най-крехките и беззащитни създания….


Не на последно място, а на първо по важност - родих при др Венелин Иванов, при когото се и следях. Не с две, с двеста ръце препоръчвам този специалист И ЧОВЕК. Пълна подкрепа, 100-ова отзивчивост, изключителен професионализъм. Няма да сгрешите, ако му се доверите!
Напълно подкрепям думите за д-р Венелин Иванов, прекрасен е. Той ми направи хистероскопия и беше толкова загрижен след това, чухме се по телефона, за да ми каже подробности от операцията, след няколко дни ми писа за резултати от хистологията... Много е добър и като лекар и като човек, изключителен професионалист, винаги и с помощ за пациента, благодаря му за всичко!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия