УМБАЛ Софиямед - ТЕМА 3

  • 39 355
  • 378
# 270
Здравейте! Предстои ми раждане , секцио идната година в Софиямед , което ще е при д-р Ковачев. За жалост съм неприятно изненадана , че в частна болници има подобен тип отношение . От разказите по- горе меко казано съм втрещена.
Имам няколко въпроса :
1. Слага ли се пясък ?
2. Крайна цена на услугата ?
3. Трябва ли да си нося нещо допълнително освен тоал. принадлежности , еднократно бельо , превръзки , нощница и чехли , прибори? За бебето дрехи, пелени ?
4. Мисля да кърмя няколко седмици.( ако имам кърма). Как се процедира със спирането на кърмата след това- тези хапчета или?
5. Колко пъти ви посещава лекарят ви, за да види как сте? Виждам, че се заплащат акушерките, колко време ви се е отделяло?
Виж целия пост
# 271
Здравейте! Предстои ми раждане , секцио идната година в Софиямед , което ще е при д-р Ковачев. За жалост съм неприятно изненадана , че в частна болници има подобен тип отношение . От разказите по- горе меко казано съм втрещена.
Имам няколко въпроса :
1. Слага ли се пясък ?
2. Крайна цена на услугата ?
3. Трябва ли да си нося нещо допълнително освен тоал. принадлежности , еднократно бельо , превръзки , нощница и чехли , прибори? За бебето дрехи, пелени ?
4. Мисля да кърмя няколко седмици.( ако имам кърма). Как се процедира със спирането на кърмата след това- тези хапчета или?
5. Колко пъти ви посещава лекарят ви, за да види как сте? Виждам, че се заплащат акушерките, колко време ви се е отделяло?
Здравейте
1- слагат тежест, не знам какво има вътре, но не е неприятно.
3- всичко за престоя на бебето е подсигурено. Към изброеното за вас - малки бутилки вода, най-удобни са тези спортните, с тип биберон, след секциото е хубаво да пиете много вода. И 2-3 нощници за смяна. При мен първата след секциото беше цялата в кръв, след това бебето повърна върху мен и ми носиха допълнителни.
5- доктор Ковачев посещава пациентите си всеки ден, независимо дали е дежурен или не. Той сменя превръзки, сваля конци, не дава на другите да пипат, така че не се притеснявайте за това. Не е нужно да заплащате за акушерка според мен. Първия ден в интензивното ви обгрижват добре, идват редовно.
Виж целия пост
# 272
Отново ще напиша, не за да омаловажавам чуждите преживявания, а за да се знае, че невинаги отношението е зле и има и други ситуации. Очевидно е въпрос на късмет, а може би все пак е хубаво да уточним, че общуването е двустранен процес. В общи линии - не на всеки му се получава с конкретен човек. За два престоя там в една бременност, общо 10 дни, не съм получила грам лошо отношение! Имам и предно раждане там с леки проблеми с неонатологията, но нищо фрапантно.
Носете си водичка. Вземете си и мокри кърпи един пакет, за вас Simple Smile
АГ-то (Вашето или ако Ви трябва още там) ще Ви изпише за спиране на кърмата, купува се с рецепта. На мен ми го изписа лекарят, който беше на визитация в деня на изписването ми като му казах, че искам въпросните хапчета и ми обясни как да ги взема.
Виж целия пост
# 273
Отново ще напиша, не за да омаловажавам чуждите преживявания, а за да се знае, че невинаги отношението е зле и има и други ситуации. Очевидно е въпрос на късмет, а може би все пак е хубаво да уточним, че общуването е двустранен процес. В общи линии - не на всеки му се получава с конкретен човек. За два престоя там в една бременност, общо 10 дни, не съм получила грам лошо отношение! Имам и предно раждане там с леки проблеми с неонатологията, но нищо фрапантно.
Носете си водичка. Вземете си и мокри кърпи един пакет, за вас Simple Smile
АГ-то (Вашето или ако Ви трябва още там) ще Ви изпише за спиране на кърмата, купува се с рецепта. На мен ми го изписа лекарят, който беше на визитация в деня на изписването ми като му казах, че искам въпросните хапчета и ми обясни как да ги взема.
Благодаря, че споделихте. Аз лежах няколко дни за задържане и от страна на акушерки, доктори, сестри или санитарки не съм имала никакъв проблем, напротив повечето бяха много мили и любезни. Естествено, че има и някои неща, които не са наред, например храната ама какво да се прави. Когато държиш да си при определен лекар ще правиш компромис с други неща.
Виж целия пост
# 274
Има ли някоя мама раждала скоро в болницата, да сподели как стоят нещата с храната? Вече от меню ли се избира или отново носят каквото се полага в пластмасови кутийки?
Виж целия пост
# 275
Носят в кутии каквото са приготвили
Виж целия пост
# 276
А родих наскоро в болницата естествено раждане без упойка и бях с ниски очаквания, заради коментарите тук, но имах много позитивно раждане и преживяване.
Моята лекарка д-р Нур Алсалех беше през цялото време до мен и мога да кажа само прекрасни неща за нея. И втора и трета бременност бих си следяла при нея. Направи моето раждане приятно въпреки, че доста бързо прогресираха нещата при мен и накрая имах и шевове. Идваше и следващите дни да ме провери, показа ми как да кърмя и да сменям памперс. Препоръчвам я с цялото си сърце, защото е наистина добър лекар и човек преди всичко.
За акушерите в Софиямед мога да кажа само хубави неща. През цялото време там не съм срещнала лошо отношение от никого.  Напротив каквото съм поискала и попитала винаги са ми отговаряли и помагали.  
Храната идва на порции и не е нещо кой знае какво, но моя мъж идваше всеки ден да ми носи и допълнителни неща така че нямаше проблем. Стаите са нормални, има си баня с тоалетна и на мен ми беше комфортно.
Неонатолозите имаше някои много мили, други малко по-дръпнати, зависи кой ще е на смяна, но нищо фрапантно не съм срещнала освен една консултантка по кърмене, която за 5 минути дойде да ми помогне и си отиде без нещо да разбера. Санитарките също бяха супер мили и всеки ден идваха да чистят стаите.
Може би защото нямах много високи очаквания за болницата, не останах разочарована. Като всяко място си има плюсове и минуси. Аз съм благодарна на моята лекарка и на целия екип, че родих здраво бебче и всичко останало е временнен дискомфорт.
Ако има бъдещи мами, които имат конкретни въпроси за болницата с удоволствие бих споделила.
Виж целия пост
# 277
Аз родих наскоро в болницата естествено раждане без упойка и бях с ниски очаквания, заради коментарите тук, но имах много позитивно раждане и преживяване.
Моята лекарка д-р Нур Алсалех беше през цялото време до мен и мога да кажа само прекрасни неща за нея. И втора и трета бременност бих си следяла при нея. Направи моето раждане приятно въпреки, че доста бързо прогресираха нещата при мен и накрая имах и шевове. Идваше и следващите дни да ме провери, показа ми как да кърмя и да сменям памперс. Препоръчвам я с цялото си сърце, защото е наистина добър лекар и човек преди всичко.
За акушерите в Софиямед мога да кажа само хубави неща. През цялото време там не съм срещнала лошо отношение от никого.  Напротив каквото съм поискала и попитала винаги са ми отговаряли и помагали. 
Храната идва на порции и не е нещо кой знае какво, но моя мъж идваше всеки ден да ми носи и допълнителни неща така че нямаше проблем. Стаите са нормални, има си баня с тоалетна и на мен ми беше комфортно.
Неонатолозите имаше някои много мили, други малко по-дръпнати, зависи кой ще е на смяна, но нищо фрапантно не съм срещнала освен една консултантка по кърмене, която за 5 минути дойде да ми помогне и си отиде без нещо да разбера. Санитарките също бяха супер мили и всеки ден идваха да чистят стаите.
Може би защото нямах много високи очаквания за болницата, не останах разочарована. Като всяко място си има плюсове и минуси. Аз съм благодарна на моята лекарка и на целия екип, че родих здраво бебче и всичко останало е временнен некомфорт.
Ако има бъдещи мами, които имат конкретни въпроси за болницата с удоволствие бих споделила.
Благодаря за споделения опит. На мен ми предстои секцио на 15.12 и малко съм се притеснила. Но както ти си написала важното е бебето да в здраво, а няколко дни дискомфорт щв се преживеят.
Виж целия пост
# 278
Здравейте, интересувам се някой има ли мнение за отделението по инвазивна гастроентерология. Близък се наложи да бъде приет там, но не намирам мнения
Виж целия пост
# 279
Здравейте, много се радвам да видя мнение за д-р Светлана Златкова, защото до момента се следя при нея и се чудя за раждането. Нищо не намирам до сега. Вие как родихте естествено или планирано оперативно?

Аз съм раждала при д-р Светлана Златкова- изключителен лекар и човек. Вдъхва спокойствие, можеш да се обръщаш към нея за всичко, което те притеснява. Не неглижира нищо, колкото и дребно да изглежда. Тя беше мой гинеколог още преди да забременея и съм много доволна, че я открих.
Виж целия пост
# 280
Два пъти съм раждала при нея със секцио. Не е от лекарите, които прибързват с операция, за да улеснят графика си. Чакахме колкото е възможно признаци за естествено раждане и ме следеше много стриктно след като мина терминът. Мисля, че можете да бъдете спокойна с избора си и да й се доверите. В супердок има много отзиви. Пишете ми, ако ви интересува нещо конкретно.
Виж целия пост
# 281
Здравейте, интересувам се някой има ли мнение за отделението по инвазивна гастроентерология. Близък се наложи да бъде приет там, но не намирам мнения

Absent, то е съвсем ново това отделение, отвориха го преди има няма година. Шансът да намерите мнения е малък, но доколкото знам отделенията в България са доста малко и в Софиямед като за начало са назначени доста добри специалисти. Надявам се вече всичко да е наред с Вашия близък!
Виж целия пост
# 282
Здравейте, интересувам се някой има ли мнение за отделението по инвазивна гастроентерология. Близък се наложи да бъде приет там, но не намирам мнения

Absent, то е съвсем ново това отделение, отвориха го преди има няма година. Шансът да намерите мнения е малък, но доколкото знам отделенията в България са доста малко и в Софиямед като за начало са назначени доста добри специалисти. Надявам се вече всичко да е наред с Вашия близък!

Благодаря Ви! Там всичко мина добре, за съжаление след това се наложи местене в кардиология и в момента е в критично състояние там. Вярвам, че лекарите правят каквото могат и това е.
Виж целия пост
# 283
Здравейте, дами,

Някоя следила ли се е и раждала ли е при др Даскалов?

Много ще се радвам да споделите пресни впечатления. Simple Smile
Виж целия пост
# 284
А родих наскоро в болницата естествено раждане без упойка и бях с ниски очаквания, заради коментарите тук, но имах много позитивно раждане и преживяване.
Моята лекарка д-р Нур Алсалех беше през цялото време до мен и мога да кажа само прекрасни неща за нея. И втора и трета бременност бих си следяла при нея. Направи моето раждане приятно въпреки, че доста бързо прогресираха нещата при мен и накрая имах и шевове. Идваше и следващите дни да ме провери, показа ми как да кърмя и да сменям памперс. Препоръчвам я с цялото си сърце, защото е наистина добър лекар и човек преди всичко.
За акушерите в Софиямед мога да кажа само хубави неща. През цялото време там не съм срещнала лошо отношение от никого.  Напротив каквото съм поискала и попитала винаги са ми отговаряли и помагали.  
Храната идва на порции и не е нещо кой знае какво, но моя мъж идваше всеки ден да ми носи и допълнителни неща така че нямаше проблем. Стаите са нормални, има си баня с тоалетна и на мен ми беше комфортно.
Неонатолозите имаше някои много мили, други малко по-дръпнати, зависи кой ще е на смяна, но нищо фрапантно не съм срещнала освен една консултантка по кърмене, която за 5 минути дойде да ми помогне и си отиде без нещо да разбера. Санитарките също бяха супер мили и всеки ден идваха да чистят стаите.
Може би защото нямах много високи очаквания за болницата, не останах разочарована. Като всяко място си има плюсове и минуси. Аз съм благодарна на моята лекарка и на целия екип, че родих здраво бебче и всичко останало е временнен дискомфорт.
Ако има бъдещи мами, които имат конкретни въпроси за болницата с удоволствие бих споделила.

Малко страничен въпрос, но знаете ли по кой метод оперира при раждане чрез цезарово сечение д-р Нур Ал Салех?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия