Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА - какво се случва реално? - Тема 18

  • 49 960
  • 764
# 405
Да, ама много проекти се разпродават още преди да е излязло разрешителното, на идеен проект. Трябва да има начин да си и пред това една крачка.
Кои са тези обекти които са разпродадени преди разрешителното, стига плашихте хората. До около 3-4 месеца след откриването на строителната линия се намира по нещо.
Подкрепям напълно Penkoman и смятам, че е прав. Аз лично съм намерила поне 5 такива обекта, които бяха разпродадени още преди да сложат оградните пана на парцелите. Кварталът е Трошево. Мога да бъда и още по-конкретна, с имена на стоители/инвеститори, но не знам дали е по правилата на форума да ги пиша тук. А, да..има тук-таме останали, двустайни 64кв.м. с общите части, на последен етаж с брутални скосове във всяка стая за около 95 хил евра, без гараж, без паркомясто, в район, в който става бой за свободно паркиране. Вие бихте ли си купили такъв ? Ако проявявате интерес ще Ви кажа и сградата и строителя.
Покажи ми един обект без разрешително за строеж и да е разпродаден в момента.
Виж целия пост
# 406
Може да не е разпродаден, но най-хубавите апартаменти обикновено са блокирани 😄.
Виж целия пост
# 407
Може да не е разпродаден, но най-хубавите апартаменти обикновено са блокирани 😄.
Доста строители практикуват точно така. На идеен проект още вече половината е "изкупен"
Виж целия пост
# 408
Може да не е разпродаден, но най-хубавите апартаменти обикновено са блокирани 😄.
Вие малко наизуст говорите. Казваш проект, който е над 5 етажа и всички проверяваме дали е истина.
Виж целия пост
# 409
Ей сега тръгнах да доказвам нещо точно в тоя форум. А, и където и да е. С годините разбрах, че дори за ръка да взема някой и да му покажа "Виж това, то е бяло!", човека най-много да се раздразни, че не е той прав ами аз и да измисли 1000 причини да рационализира защо нещото е черно, а не бяло. По същата причина има и измамени и измамници. Защото хората не вярват на факти, а вземат решения по съвсем друг начин.

Най-добрите си сделки съм направил точно на идеен проект. В момента мой съсед, известен строител ще започва нов проект, като аз вече знам и то преди идеен проект, а другите кога ще знаят и ще могат да купят...? Ей така стават нещата, а останалите купувайте каквото е останало.
Виж целия пост
# 410
И преди 20г ставаше така. За строежи в Чайка и Левски. Ние капарирахме преди разрешително.
Виж целия пост
# 411
Ей сега тръгнах да доказвам нещо точно в тоя форум. А, и където и да е. С годините разбрах, че дори за ръка да взема някой и да му покажа "Виж това, то е бяло!", човека най-много да се раздразни, че не е той прав ами аз и да измисли 1000 причини да рационализира защо нещото е черно, а не бяло. По същата причина има и измамени и измамници. Защото хората не вярват на факти, а вземат решения по съвсем друг начин.

Най-добрите си сделки съм направил точно на идеен проект. В момента мой съсед, известен строител ще започва нов проект, като аз вече знам и то преди идеен проект, а другите кога ще знаят и ще могат да купят...? Ей така стават нещата, а останалите купувайте каквото е останало.
Само празни приказки. Хиляда поста написа, като трябва да се аргументираш с фактите......пак празни приказки. Дай да го видим тоя строител може и ние да купим нещо. Аз не съм като тебе крупен бизнесмен, но имам известен брои сделки и  средства за инвестиране.
Виж целия пост
# 412
Голямо драпане за факти... ето ви един факт: Когато Конструмакс започнаха да работят по обекта си на ул. Невен, научих още преди ограждането на парцела, тъй като тогава живеехме точно там в съседния блок и видяхме, че разчистват джунглата. Мъжа ми прати запитване за цени на последен етаж и му върнаха имейл, че там всичко е запазено за самия строител, предлагайки му на средни етажи. Няколко месеца по-късно (вече след завършен груб строеж, но преди акт 16) научих от мой бивш колега, че си е закупил точно там - на последния етаж. А по-рано търсеше в друг район. Изводът е, че хубавите апартаменти нарочно се пазят за продажба на по-късен етап, когато струват повече.
Виж целия пост
# 413
И защо толкова драпат всички за последните етажи?
Заради спокойствието, панорамата и по-чистия въздух ли?
Прави ми впечатление , че в последно време апартаментите на последните етажи са с високи цени, а преди не беше така.
Виж целия пост
# 414
И защо толкова драпат всички за последните етажи?
Заради спокойствието, панорамата и по-чистия въздух ли?
Прави ми впечатление , че в последно време апартаментите на последните етажи са с високи цени, а преди не беше така.
Заради по-ниската цена. Винаги първи и последен етаж са по евтини по разбираеми причини.
Виж целия пост
# 415
На първия етаж са евтини, ама на последния не са! Поне моите наблюдения са такива.
Виж целия пост
# 416
........ Изводът е, че хубавите апартаменти нарочно се пазят за продажба на по-късен етап, когато струват повече.
Не винаги е така, последните етажи обикновено се пазят от строителя, защото след акт 16 може да прави промени и да усвои тераси, общи части и др., за да добави към тези апартаменти квадратури. Така едно студио на последен етаж с 40 квадрата тераса, може да стане тристаен и ще струва три пъти повече.
За продажбите преди зелено ми се е случвало, строителите се познават с много хора и е нормално още на идеен проект да се запазват апартаменти.
Виж целия пост
# 417
Вдъхновихте ме, сега се ровя във Варненската секция на строителната камара, за да набелязвам.
Иначе за последните етажи мен цял живот ме учиха, че е някакъв ужас, едно проклятие на течащ покрив и разход. Но сега и аз се ориентирам към последен етаж, още по-добре да е мезонет, че Чебурашкин е музикален и не искам съседите да ни мразят.
Виж целия пост
# 418
Не винаги е така, последните етажи обикновено се пазят от строителя, защото след акт 16 може да прави промени и да усвои тераси, общи части и др., за да добави към тези апартаменти квадратури. Така едно студио на последен етаж с 40 квадрата тераса, може да стане тристаен и ще струва три пъти повече.
За продажбите преди зелено ми се е случвало, строителите се познават с много хора и е нормално още на идеен проект да се запазват апартаменти.
В примера, който дадох, апартаментът е продаден на акт 15 и не са правени промени и усвоявания.

Заради по-ниската цена. Винаги първи и последен етаж са по евтини по разбираеми причини.

Хаха. Пробвай да си купиш последен етаж с нескриваема морска панорама по-евтино.
Виж целия пост
# 419
Хаха. Пробвай да си купиш последен етаж с нескриваема морска панорама по-евтино.
[/quote] Вие всички сте мултимилионери и купувате в Чайка или Свети Никола. Незнам за теб, но аз имам доста сделки зад гърба си и като търся винаги първи се купуват средните етажи. И сега, ако погледнеш в Дом младост има останали само апартаменти по горние етажи. Винаги ми е било смешно като някой си купува в Победа, Левски и т.н. и вика на последният етаж съм заради гледката, кажете си го, по-евтино ми е и това е. И аз купувам в Младост и Възраждане, но не се оправдавам че в Чайка няма къде да се паркира. Просто това са ми силите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия