Паническо разстройство - 62

  • 39 162
  • 868
# 540
Аз,откакто пия АД не съм имала проблеми с цикъла. Идва си ми по часовник. По-скоро търси причината другаде, може би нещо хормонално.
Виж целия пост
# 541
При мен ад промениха цикъла, гърдите ме боляха постоянно, порастнаха 😬. Определено повлияха на хормоните, но бързо ги спрях и след около 2 месеца се нормализираха нещата.
Виж целия пост
# 542
Bubeto80кой АД пиеш вечер?
Виж целия пост
# 543
Тритико
Виж целия пост
# 544
При вас когато започнахте антидепресант имаше ли момент, когато сте се чувствали по-зле преди да се почувствате добре?
Виж целия пост
# 545
 О да, аз почти 2 месеца се тресях като листо, имах силни паник атаки, даже първия ден ходих до спешното. Още от първата таблетка ме удари като парен влак и бях много по-зле. Аз знаех, че това може да се случи и бях подготвена да търпя. От време на време го туширах с успокоително. След това се натрупа и почна да действа и изведнъж се почувствах много добре.
Виж целия пост
# 546
О да, аз почти 2 месеца се тресях като листо, имах силни паник атаки, даже първия ден ходих до спешното. Още от първата таблетка ме удари като парен влак и бях много по-зле. Аз знаех, че това може да се случи и бях подготвена да търпя. От време на време го туширах с успокоително. След това се натрупа и почна да действа и изведнъж се почувствах много добре.
Тоест да разбирам, че изведнъж всичко е било градивно и сте се почувствала добре. Не е примерно на прозорци(часове, дни). Извинявам се за многото въпроси, просто съм любопитен.
Виж целия пост
# 547
О да, аз почти 2 месеца се тресях като листо, имах силни паник атаки, даже първия ден ходих до спешното. Още от първата таблетка ме удари като парен влак и бях много по-зле. Аз знаех, че това може да се случи и бях подготвена да търпя. От време на време го туширах с успокоително. След това се натрупа и почна да действа и изведнъж се почувствах много добре.
.   Бихте ли споделили какво пиете?
Виж целия пост
# 548
Венлафаксин. Да, първо 2 месеца бях много зле, после изведнъж се почувствах много добре. Не е на периоди, вече 10 години го пия.
Виж целия пост
# 549
Венлафаксин. Да, първо 2 месеца бях много зле, после изведнъж се почувствах много добре. Не е на периоди, вече 10 години го пия.
Пиете го постоянно, или с прекъсвания?
Виж целия пост
# 550
Днес четох за проучване, което изследва как има хора, на които замърсеният въздух им влияе на настроението. Опитайте по-често сред природата.
Виж целия пост
# 551
Постоянно го пия. Веднъж намалих дозата и получих рецидив. Пси каза да не си и помислям да го спирам. На поддържаща доза съм и се чувствам добре.
Виж целия пост
# 552
Пия от 6 дена Zoloft и Grandaxin, изписани от психиатър поради депресия и безсъние от един месец. Zoloft-a го пия постепенно - 1/4 от 1-вия то 4 -тия ден, 1/2 от 5-я ден и тн. Grandaxin-a го пия сутрин и вечер.
Но 3 от тези 6 дена съм спал не по-вече от 2-3 часа. Заспивам, но се събуждам след час два и след това не мога да заспя. Дори и следобед не мога да заспя. Унасям се и все едно топла вълна ме облива и се събуждам. Чувствам напрежение в мускулите след това.

Моля споделете как да се справя в това безсъние, докато АД-то не почне да действа напълно? Питам тук защото не мога да се звържа с психиатъра.

Преди 10-на години ми бяха изписали пак за същото състояни Ципралекс и Ривотрил. С него не съм имал толкова голямо безсъние. Но пък, доколкото четох, Ривотрила е мускулен релаксант, докато Grandaxin-а е бензодиазепин, който не влияе на мускулите.
Виж целия пост
# 553
Аз бих сменила Грандаксина с класически бензодиазепин, те имат и седативен ефект (например Ксанакс). Ако нямаш вариант да отидеш веднага да ти сменят лечението, пробвай да добавиш антихистамин (например Атаракс), доколкото ми е известно е без рецепта, но не съм сигурна, нека някой друг каже. Може да се комбинира с твоите лекарства, но не е толкова силен, колкото бензодиазепините и не знам доколко ще те приспи. Можеш спокойно да добавиш и Мелатонин, но и той е бошлаф работа.
Виж целия пост
# 554
Атаракса е с рецепта, поне на мен не ми го дават без изписана от лекар.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия