Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 47

  • 40 974
  • 764
# 600
Здравейте! Може ли някой да сподели как е с изгребна яма 6,5 кубика , колко често я изпразвате и как вървят цените? За София става въпрос.  Нямаме опция за пречиствателна, защото нама къде да заустим.
По принцип не е задължително да има къде да я зауствате. Може да ползвате дренажни блокове ако имате място. Не са кой знае колко скъпи.
Виж целия пост
# 601
Pepi Petrova, каква е квадратурата на къщата? 16 kW са предостатъчни за 200-220 м2 РЗП.
Подкрепям  drago да потърсиш помощ в тази група. Напиши си обаче поста подробно, с данни за РЗП, какъв е моделът, какви са проблемите, от къде сте я купили и кой я е монтирал. Там наистина има много разбиращи хора, но и често има много подигравателни отговори на лайшки и тъпи въпроси.
Един от наистина разбиращите хора там се занимава основно със Самсунг, фирмата е Димекс, +359 888 617 994, office@dimexbg.com
Хубави машини са, макар че им се носи славата, че имат проблеми с електрониката и настройките.
Успех!

Колкото до нивото в този бранш, така е, като навсякъде. Повечето са инсталатори, няма обучение, учат се в движение и т.н. Точно наскоро ММ каза "Тъкмо за последните 10-15 г тук-там някой се научи да работи, и сега юруш - отидоха на соларите, защото парите са повече. Та и там очаквайте "специалисти."
Виж целия пост
# 602
Здравейте! Може ли някой да сподели как е с изгребна яма 6,5 кубика , колко често я изпразвате и как вървят цените? За София става въпрос.  Нямаме опция за пречиствателна, защото нама къде да заустим.
По принцип не е задължително да има къде да я зауствате. Може да ползвате дренажни блокове ако имате място. Не са кой знае колко скъпи.

Дренажни блокчета биха свършили работа ако не е глинеста почвата.

Нашата  е заустена в резервоар, който ползваме за поливане на тревата. Аз лично много съм доволна от това решение. Фирмата, от която купихме пречиствателната ни консултира и реализира всичко, за което се договорихме.


По казуса с ТП. Нямам идея какъв е проблмът. Нашата отоплителна система я направи Мирослав Павлов (има го във фейсбук групата). Много съм доволна. Сложи ТП и при майка ми и баща ми. При тях е доста студено, а ТП работи перфектно. Занам, че той доста често оправя и "чужди" прблеми. До Варна обаче не знам дали ще се навие да дойде.
Виж целия пост
# 603
Pepi Petrova, каква е квадратурата на къщата? 16 kW са предостатъчни за 200-220 м2 РЗП.
Подкрепям  drago да потърсиш помощ в тази група. Напиши си обаче поста подробно, с данни за РЗП, какъв е моделът, какви са проблемите, от къде сте я купили и кой я е монтирал. Там наистина има много разбиращи хора, но и често има много подигравателни отговори на лайшки и тъпи въпроси.
Един от наистина разбиращите хора там се занимава основно със Самсунг, фирмата е Димекс, +359 888 617 994, office@dimexbg.com
Хубави машини са, макар че им се носи славата, че имат проблеми с електрониката и настройките.
Успех!

Колкото до нивото в този бранш, така е, като навсякъде. Повечето са инсталатори, няма обучение, учат се в движение и т.н. Точно наскоро ММ каза "Тъкмо за последните 10-15 г тук-там някой се научи да работи, и сега юруш - отидоха на соларите, защото парите са повече. Та и там очаквайте "специалисти."
София, благодаря за ценната информация.
Виж целия пост
# 604
А с подово ли е тази ТП? От друга страна това е система, която ако работи добре, няма как да не ви се случи. Тук има генерален проблем. Просто трябва едно по едно да се изключат нещата. Аз бих отишал при фирмата ще седя там докато не предложат план да гарантират че работят нещата. Ако имате договор, то реално не сте получили работеща система и ги гонете по това.
Виж целия пост
# 605
Ако може един малко страничен въпрос. Британският премиер Страмър има план за пет години да построи 1.5 милиона жилища (!) за британците. Въпросът е технически това възможно ли е? Интересно ми е.
Виж целия пост
# 606
Няма невъзможни неща deaf. Стига да има осигурено финансиране и терени са строителство разбира се Simple Smile.
Виж целия пост
# 607
Здравейте, някой да е построил къща до Пловдив,може ли инфо с кая фирма сте я построили и колко ви е излязла като сума..

Благодаря!!
Bubana123, аз също се интересувам от строителна фирма за строеж на къща в близко село до Пловдив. Дали намерихте, имате ли оферта за цени? Едноетажна или двуетажна къща ще строите и колко кв мислите да е? На мен също всяка информация би ми била полезна
Виж целия пост
# 608
Здравейте, някой да е построил къща до Пловдив,може ли инфо с кая фирма сте я построили и колко ви е излязла като сума..

Благодаря!!
Bubana123, аз също се интересувам от строителна фирма за строеж на къща в близко село до Пловдив. Дали намерихте, имате ли оферта за цени? Едноетажна или двуетажна къща ще строите и колко кв мислите да е? На мен също всяка информация би ми била полезна


Имаме няколко човека с които моят съпруг се среща и им изпрати проектите. В понеделник очакваме оферти от тях.. ако искате ми пишете на лично ,за да ви дам контакти .
Виж целия пост
# 609
А с подово ли е тази ТП? От друга страна това е система, която ако работи добре, няма как да не ви се случи. Тук има генерален проблем. Просто трябва едно по едно да се изключат нещата. Аз бих отишал при фирмата ще седя там докато не предложат план да гарантират че работят нещата. Ако имате договор, то реално не сте получили работеща система и ги гонете по това.
Не един и два пъти говорих, молих, писах рекламация. Единственото, което оредлага, е увеличаване температурата на изх.вода за парното. И 24 ч. да стоиш там, като не знаят какво да направят, е без значение. Трябва грамотен човек.
Виж целия пост
# 610
Парно да разбирам че имате предвид радиатори? Каква е изходната вода в момента. Ако са радиатори, ТП не е мн ефективна с тях.
Виж целия пост
# 611
Парно да разбирам че имате предвид радиатори? Каква е изходната вода в момента. Ако са радиатори, ТП не е мн ефективна с тях.
Имам предвид подово отопление, не радиатори. Изходящата вода е 45 градуса.  Когато няма слънце и температурата навън е ниска, в стаите е 15 градуса.
Виж целия пост
# 612
Някой има ли опит с фирма за строеж на къщи k -construction и даволни ли са колко лв излиза на кв/м?
Виж целия пост
# 613
Парно да разбирам че имате предвид радиатори? Каква е изходната вода в момента. Ако са радиатори, ТП не е мн ефективна с тях.
Имам предвид подово отопление, не радиатори. Изходящата вода е 45 градуса.  Когато няма слънце и температурата навън е ниска, в стаите е 15 градуса.
Не сме с термопомпа, но водата на подовото при нас е настроена на 30 гр и е около 20-21 гр в стаите. На повече от 35 не е пускана да топли.
Дано намерите кой да я оправи, ще се радвам да пишете скоро с добри новини:) .
Виж целия пост
# 614
Моля, ако някой може да даде координати на специалист за ТП Самсунг, ще бъда благодарна. Ние сме във Варна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия