Косопад - тема 26

  • 64 170
  • 824
# 345
Благодаря, беше ми полезно.😊
Виж целия пост
# 346
Здравейте, когато бях малка имах много хубава и гъста руса коса( в момента съм на 23). Но за съжаление в последните месеци забелязах, че е станала по-тънка, отпред над челото буквално ми прозират косъмчетата, на слепоочията също ми е останала малко бебешка коса. Обаче днес си правих маска с рициново и бадемово масло и държах така няколко часа с шапка за баня, но когато я свалих видях един малък кичор бебешки косички, предполагам че е от слепоочието. Та въпросът ми е какво се прави първо: трябва да ида на дерматолог или ендокринолог, да си направя ли изследвания и след това да ходя на лекари, да пробвам първо с някакви шампоани, серуми или ампули, как решавате какви добавки да пиете, някакъв лекар ли ми ги изписва
Виж целия пост
# 347
И аз влизам с въпрос. Вчера си закупих ампули с лосион против косопад FREELIMIX. Указанието за ползване е, през първите две седмици по два пъти след измиване на подсушена коса, а после веднъж в седмицата. Всяка ампула от 10 мл. Накапах по целият скалп, но едва половин ампула успях да употребя. Чак зпочна да ми тече по лицето . Та ето и питането: как да  съхраня останалата половина? В кутията на тъмно и на стайна температура, или в хладилника,пак на тъмно до следващото миене след около три дни?! Благодаря ви !
Виж целия пост
# 348
Имам адски силен косопад след раждането вече 4 месеца става по-силен вместо да намалява, буквално като седна някъде и после ставам имам чувството, че половината ми коса остава там.
Трябва ли да се обърна към лекар?
Виж целия пост
# 349
Имам адски силен косопад след раждането вече 4 месеца става по-силен вместо да намалява, буквално като седна някъде и после ставам имам чувството, че половината ми коса остава там.
Трябва ли да се обърна към лекар?
И аз съм така.Купих си едни ампули на Фито, от които освен пърхут друг ефект не видях.Вчера мъжът ми ми взе едно шишенце черен кимион с някакво масло вътре, много добре ми загря скалпа и при къпане паднаха само около 20 косъма.Обаче днес косицата е мазна от това масло. Затова, ако имате черен кимион може да опитате.Бебето ми е на 6 м.
Виж целия пост
# 350
Заинтригува ме маслото с черен кимион. Може ли снимка, състав?
Виж целия пост
# 351
Имам адски силен косопад след раждането вече 4 месеца става по-силен вместо да намалява, буквално като седна някъде и после ставам имам чувството, че половината ми коса остава там.
Трябва ли да се обърна към лекар?
И аз съм така.Купих си едни ампули на Фито, от които освен пърхут друг ефект не видях.Вчера мъжът ми ми взе едно шишенце черен кимион с някакво масло вътре, много добре ми загря скалпа и при къпане паднаха само около 20 косъма.Обаче днес косицата е мазна от това масло. Затова, ако имате черен кимион може да опитате.Бебето ми е на 6 м.
Как го отмивате?
Виж целия пост
# 352
Някой ползвал ли е това? Има ли ефект?

https://triholog.bg/produkt/neofollics-losion-za-stimulirane-rastezha-na-kosata/
Виж целия пост
# 353
Имам адски силен косопад след раждането вече 4 месеца става по-силен вместо да намалява, буквално като седна някъде и после ставам имам чувството, че половината ми коса остава там.
Трябва ли да се обърна към лекар?
И аз съм така.Купих си едни ампули на Фито, от които освен пърхут друг ефект не видях.Вчера мъжът ми ми взе едно шишенце черен кимион с някакво масло вътре, много добре ми загря скалпа и при къпане паднаха само около 20 косъма.Обаче днес косицата е мазна от това масло. Затова, ако имате черен кимион може да опитате.Бебето ми е на 6 м.
Как го отмивате?
Влизам в банята и сипвам шампоан върху косата без вода,след това хубаво го разпенвам. Когато пяната обхване цялата  коса влизам под душа.Моята коса е къса и много рядка.
Виж целия пост
# 354
Аз го ползвах без никакъв ефект
Виж целия пост
# 355
Имам адски силен косопад след раждането вече 4 месеца става по-силен вместо да намалява, буквално като седна някъде и после ставам имам чувството, че половината ми коса остава там.
Трябва ли да се обърна към лекар?
И аз съм така.Купих си едни ампули на Фито, от които освен пърхут друг ефект не видях.Вчера мъжът ми ми взе едно шишенце черен кимион с някакво масло вътре, много добре ми загря скалпа и при къпане паднаха само около 20 косъма.Обаче днес косицата е мазна от това масло. Затова, ако имате черен кимион може да опитате.Бебето ми е на 6 м.
Как го отмивате?
Влизам в банята и сипвам шампоан върху косата без вода,след това хубаво го разпенвам. Когато пяната обхване цялата  коса влизам под душа.Моята коса е къса и много рядка.
Питам, защото мазни неща по косата не се измиват лесно, следователно може да се наложи повече от веднъж със шампоан. Аз поначало от малка си мия косата два пъти със шампоан. При маски, понякога и три с много малко шампоан.
Виж целия пост
# 356
Здравейте,
от скоро ви чета и реших да задам въпос.
Дъщеря ми е на 12 години и от няколко месеца забелязвам, че има засилен косопад. Планирам да я заведа да й направят изследвания - ПКК, желязо, феритин, витамин Д.
Имате ли някакви наблюдения при деца на такава възраст на какво се дължи косопада? Чудя се дали има връзка с вече наличния й месечен цикъл или като цяло тийн хормоните, които започнаха да бушуват. Съответно какви действия да предприема.
Благодаря предварително!

Виж целия пост
# 357
Имам адски силен косопад след раждането вече 4 месеца става по-силен вместо да намалява, буквално като седна някъде и после ставам имам чувството, че половината ми коса остава там.
Трябва ли да се обърна към лекар?
И аз съм така.Купих си едни ампули на Фито, от които освен пърхут друг ефект не видях.Вчера мъжът ми ми взе едно шишенце черен кимион с някакво масло вътре, много добре ми загря скалпа и при къпане паднаха само около 20 косъма.Обаче днес косицата е мазна от това масло. Затова, ако имате черен кимион може да опитате.Бебето ми е на 6 м.
Как го отмивате?
Влизам в банята и сипвам шампоан върху косата без вода,след това хубаво го разпенвам. Когато пяната обхване цялата  коса влизам под душа.Моята коса е къса и много рядка.
Питам, защото мазни неща по косата не се измиват лесно, следователно може да се наложи повече от веднъж със шампоан. Аз поначало от малка си мия косата два пъти със шампоан. При маски, понякога и три с много малко шампоан.
За моята перушина това е единственият начин да се измие масло добре.
Виж целия пост
# 358
Имам адски силен косопад след раждането вече 4 месеца става по-силен вместо да намалява, буквално като седна някъде и после ставам имам чувството, че половината ми коса остава там.
Трябва ли да се обърна към лекар?
И аз съм така.Купих си едни ампули на Фито, от които освен пърхут друг ефект не видях.Вчера мъжът ми ми взе едно шишенце черен кимион с някакво масло вътре, много добре ми загря скалпа и при къпане паднаха само около 20 косъма.Обаче днес косицата е мазна от това масло. Затова, ако имате черен кимион може да опитате.Бебето ми е на 6 м.
Как го отмивате?
Влизам в банята и сипвам шампоан върху косата без вода,след това хубаво го разпенвам. Когато пяната обхване цялата  коса влизам под душа.Моята коса е къса и много рядка.
Питам, защото мазни неща по косата не се измиват лесно, следователно може да се наложи повече от веднъж със шампоан. Аз поначало от малка си мия косата два пъти със шампоан. При маски, понякога и три с много малко шампоан.
За моята перушина това е единственият начин да се измие масло добре.
След като казвате, че е мазна, значи не е добре измита. Ама вие си знаете. Аз ви казвам как процедирам аз, като ползвам масла от години.
Виж целия пост
# 359
вчера от една жена разбрах, че нейна приятелка след ковид е останала напълно без коса. Буквално е била като след химиотерапия Sad. Но след като е укрепнал организмът й, не я питах точно след колко време, започнала да поникне съвсем нова коса. Това ме успокои, като цяло защото след време може да се възстанови и нашата коса.
Тя и така започна де, защото преди 1 г имах буквално гъста, дълга и прекрасна коса а сега вече повечето от половината ми коса я няма Sad. и буквално ме попита дали съм прекарала ковид. Аз да прекарах но преди година и 6 м
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия