Мнения за гимназии в Пловдив - 5

  • 46 994
  • 846
# 570
Много благодаря , изключително полезна информация.
Виж целия пост
# 571
От Образователни технологии: За записване ни посетете в офиса на ул. "Богомил" 31 всеки делничен ден без сряда от 10:00 до 17:00 часа.За въпроси може да се свържете с нас на телефон 088 735 3298. Цената е 25 евро   за един предмет .
Изпитните варианти са съобразени с изискванията на МОН . Проверката на знанията ще бъде съпроводена от подробен коментар на допуснатите грешки , пояснение на правилните отговори и ориентация за проблемните места в подготовката .
Очакваме Ви! 🙂
Виж целия пост
# 572
Бях питала преди време, но пак да питам, може да са се включили нови съфорумници. Какво е мнението за Френската гимназия? Според голямата ми дъщеря се носели легенди за различни субстанции и че изобщо не била за предпочитане. Та се чудим със седмокласничката дали да я включваме изобщо в списъка.
Виж целия пост
# 573
Не е по-различна в това отношение от всяка друга гимназия.
И аз разпитвах миналата учебна година, общо взето всички споделиха същото.
Относно нивото на обучение положението е "който иска, ще научи; който не иска, няма да му дават много зор".
Виж целия пост
# 574
Проблемът на френската е, че голяма част от учениците са там, защото за там им стига балът, а не защото искат да научат френски. Френският не е лесен за учене. Попадайки сред немотивирани съученици нещата стават сложни. Това за първи език френски
Туй за субстанциите ще го чуете за всички гимназии.
Виж целия пост
# 575
+1 за коментара на Дунди и това е така още от 90-те години. Като не ти стига за другите две езикови, отиваш във ФЕГ, ако искаш да се хвлиш, че си приет в езикова гимназия. Това за субстанциите си е много стара легенда - пак от преди 30 и повече години.
Виж целия пост
# 576
Бях питала преди време, но пак да питам, може да са се включили нови съфорумници. Какво е мнението за Френската гимназия? Според голямата ми дъщеря се носели легенди за различни субстанции и че изобщо не била за предпочитане. Та се чудим със седмокласничката дали да я включваме изобщо в списъка.
С моята седмокласничка ФЕГ не ни е в полезрението,но ако има промяна в ДПП
да орежат езиците извън езиковите гимназии нищо чудно да има повече интерес към училището.
Виж целия пост
# 577
Здравейте!Искам да се допитам до родители на деца ,които са 11,12кл или завършили вече ЕГ с 1ви език английски.Дъщеря ми е 9кл и мисли да кандидатства с биология и химия.Сега учат биологията на английски и настана някакъв хаус.Следващатите години ще продължи ли да се учи този предмет на английски или се сменят?
Медицина, фармация и дентална медицина НЯМА да стане без уроци.
Виж целия пост
# 578
Бях питала преди време, но пак да питам, може да са се включили нови съфорумници. Какво е мнението за Френската гимназия? Според голямата ми дъщеря се носели легенди за различни субстанции и че изобщо не била за предпочитане. Та се чудим със седмокласничката дали да я включваме изобщо в списъка.
С моята седмокласничка ФЕГ не ни е в полезрението,но ако има промяна в ДПП
да орежат езиците извън езиковите гимназии нищо чудно да има повече интерес към училището.
Сина ми завърши Френската, сега е студент. За мен училището е достатъчно добро, особено ако не искаш да се скъсаш от учене. Голямо предимство е и възможността да си избереш профилите в 11 и 12 клас. Учителите са разбрани и не напъват, което е идеално за по-мързеливички. Честно казано, аз него го подценявах, защото не учи, но и дипломата му е хубава, и добре се представи на ДЗИ. Първи език му е френски, и да, не го научи. Точно защото се оказа,че не му харесва като език, плюс пандемията, която му провали целия 8 клас. От НГ до края на годината почти бяха он лайн и не учеше. Иначе почна добре,имаха и хубава учителка . Близка не ме послуша и записа детето си с биология и химия в Патриарха 1 година по-късно. Едвам ще завърши, ужасно натоварване,особено за деца без афинитет към биологията. И английски не научи много, хем 1 език. Та, за по-мързеливи деца, фег е идеална. Класа също беше силен, умни деца бяха, не мога да кажа,че средата е лоша. Той си обича училището, въпреки че беше в конфликт с госпожата по математика. Смятам, че ако детето иска, ще научи. На сина приятелката учи в руската с испански език, хем е много умна и голяма читанка и отличничка,  Ами и тя не знае добре испански. Така че да си избере детето по сърце. Аз имам седмокласничка тази година, която английски не иска да учи ,френската ми е резервен вариант също. За съжаление с новия план- прием може и много да се вдигнат баловете с промените. Ще видим.
Виж целия пост
# 579
На сина приятелката учи в руската с испански език, хем е много умна и голяма читанка и отличничка,  Ами и тя не знае добре испански.
Време е всички, и родители, и ученици да разберем, че езиковите гимназии завършват с ниво В2 по основния език. Това е нивото при завършване, край. Поне лично за мен В2 не е "знаене на език". Това е положението.
Виж целия пост
# 580
Така е  Просто казвам, че не е нито знание, нито до можене, нито до училище. Иска се и щипка упорство и силна мотивация да се научи езика
Виж целия пост
# 581
Изискват се частни уроци, поне от моя опит.
Виж целия пост
# 582
Понякога не се налагат.
А понякога и те не помагат.
Виж целия пост
# 583
Понякога не се налагат.
А понякога и те не помагат.
Хайде сега, как след като в училище се учи ниво В2 да се стигне до ниво С1 или С2?

Вече и двете езикови съм ги виждала.
Виж целия пост
# 584
Като се отиде в нейтив държавата, ако това е целта - C1 или C2. Или се комуникира с нейтив. Или се започне работа предимно с/на езика.
Другото си е чисто зубрене. Stuck Out Tongue Winking Eye

В училище нищо не се "учи". Там се дават насоки, показват се възможностите с/на съответния предмет и се предлагат безплатни консултаци по конкретния предмет.
Ученето е било и винаги ще бъде вкъщи, самостоятелно, с мотивация, желание и целеустременост
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия