Термин ДЕКЕМВРИ 2024 ❤ тема 4

  • 40 635
  • 768
# 300
Честит нов месец,мамита!Аз вече наближавам края на 7месец.Вчера бяхме на редовен преглед,бебчо расте.Започва да ми натежава😀,вечер ме болят краката,леко ми се подуват.А пръстите на ръцете какви са ми ...Кофти е ,че баткото ни направи някаква рязка промяна и от около половин месец не иска да заспива следобед или вечер.Ако заспи следобед ,вечер заспива трудно.Ако пък не спи ,става кисел,сърди се ,реве за всичко. И това недоспиване започва да ме натоварва.На фетална сме другата седмица,ние си имаме един проблем ,който трябва да следим и само се моля да се оправи всичко.Та така на моменти съм много ентусиазирана,после се депресирам ,но общо взето сме добре.♥️♥️♥️
Виж целия пост
# 301
Честит октомври 🍀
Аз днес влизам в 8месец и бях за ваксината за коклюш . Днес пуснах и децата на градина то съм на тръни дали скоро няма да има сополи отново . Също взех доста вече да се вълнувам за появата на бебето . Умората взе да си казва думата , тези дни децата бяха много буйни и имах малко други проблеми ш снощи бях с доста болки , но отмина . Желая прекрасни последни месеци на всички ни❤❤❤
Виж целия пост
# 302
Здравейте. Аз се включвам след преглед днес, в 27+5. Бебка е добре, вече е 1.168 кг (върви с около 6 дни напред). Шийката обаче се е скъсила от 4.1 см на 3.3 см. Доки каза че е ок, аз малко се шашнах, че е много за месец. Но каза че до 2.5 да не се притеснявам и че тепърва ще се скъсява.
Водите ми са все така в повече, не са се редуцирали въпреки хранителен режим и други неща. Ще слагам свещички Профенид за 5 дни, трябвало от тях малко да спаднат.
Препоръча ми и на мен ваксината за коклюш, та сигурно ще се боцна и аз. За София знаете ли дали се чака за час за ваксинацията?
Виж целия пост
# 303
/
Честит октомври 🍀
Аз днес влизам в 8месец и бях за ваксината за коклюш . Днес пуснах и децата на градина то съм на тръни дали скоро няма да има сополи отново . Също взех доста вече да се вълнувам за появата на бебето . Умората взе да си казва думата , тези дни децата бяха много буйни и имах малко други проблеми ш снощи бях с доста болки , но отмина . Желая прекрасни последни месеци на всички ни❤❤❤

===

Предполага слагат тази  - комбинирана ваксина срещу дифтерия, тетанус и коклюш (ацелуларна компонента) с намалено антигенно съдържание, нали ?
Виж целия пост
# 304
А какъв е проблемът, ако водите са в повече ке съм запозната .

Аз влязох в 7 месец и ми е адски тежко. Кръста ме боли, корема ме боли, много ми е трудно. Не знам как ще изкарам до края
Виж целия пост
# 305
Мислили ли сте за педиатър? Как се процедира, харесваме някого и говорим с него отсега дали ще може да ни запише ли? И как, в лична среща, по телефон? Чета по другите групи, че общо-взето са уговорки с лекаря да поеме бебето.

Иначе на мен утре ми слагат песар. Малко съм спекла, ама това е положението.
Виж целия пост
# 306
Основно това, че водите натежават заедно с всичко останало на матката -> може да предизвика контракции и преждевременно раждане. Четох, че по принцип може и да е индикация за проблем с отделителната система на бебето, но при мен на ФМ и прегледи казват, че всичко е ок с него.
Дух, и аз така го усещам...Чак не мога да си представя какво ще е в 9ти месец Rolling Eyes

За педиатър съм питала 1-2ма души, както и личната и дотам. Имам препоръчани, но нещо нямам муза за това Grinning Но знам, че трябва отсега и е страшно. И да, май се уговарят по телефон. Ако не се задействам, ще се доверя на първо време на някой частен и така.
Le Strange, успех с поставянето, да минава бързо. Не го мисли, все пак е за добро Hug
Виж целия пост
# 307
Здравейте и от мен, днес минах 3та фетална, в 31+1г.с, бебенцето е вече към 1700 гр, с главата надолу си е, "1ва позиция" - това било гръбче отляво и главичка долу дясно. Контракции видя докторката на ехографа и това малко ме притесни плюс кръвното ми, което трябва много да си следя.
Иначе и аз много трудно осъзнавам, с първата бременност много повече си изживявах нещата, сега и аз изведнъж ще се изененадам с ново бебе и общо две деца Sweat Smile
Иначе много странно, аз продължавам много да си харесвам да съм бременна, въпреки, че неща ме болят, често пуфтя, трудно се намествам на едно място, а спането и лежането са кошмар. Някак романтично ми е, много ми е мило да си усещам бебето в корема и да си го галя.

А пък мъжът ми какъв е образ, вече съм убедена, че го е страх от корема ми. Едно, че сме забравили интимните отношения, но вчера гледам как иска да ме гушне ама го е страх да си сложи ръката върху корема, викам сложи я де, то бебенцето те чака за да се раздвижи. Плахо плахо я сложи и при всяко по-силно движение - подскача, вика май го притискам... Grin
Виж целия пост
# 308
Аз съм по-назад от вас - 24+3, но нали са двечки и коремът ми е доста голям. Засега съм +9 кг, а тепърва имам да качвам. Не знам какво ще нося накрая, нещо като панталоните на Фийби, когато беше бременна с тризнаци 😂 Имаше на дядо Коледа голям панталон, тамън ще е тематично за мен в 9-ти месец. Но пък си го харесвам много корема, гледам си го, държа си ръцете, за да усещам по тях ритничетата.
Относно педиатъра, моята лична лекарка е педиатър и й казах директно, че живот и здраве, ще има още две пациентки.
Но друго мисля. Няколко човека вече ми препоръчват за близнаци частна педиатрия, която е 24 часа. Може би и там ще ги запиша, за да имам на разположение по всяко време. Доколкото разбрах плащаш годишна такса и го водиш когато има проблем.
Виж целия пост
# 309
За педиатър трябва да питате още преди раждането ,защото може да откаже лекаря ,ако има много пациенти.И да ви кажа най-добре си е лично очи в очи.Като ходих за баткото да питам, педиатърката каза ,че има много пациенти ,но щом идвам лично ще ни вземе .Иначе каза по телефона директно отказвам.😂Предполагам ,че тогава ме съжали заради огромния корем ,пък и на крак и бях отишла.А след няколко седмици родих.😂Смятайте колко трудноподвижна съм била😂.
Виж целия пост
# 310
То мъжът ми ще трябва да ходи сам да пита, аз трябва да лежа. Надявам се да не е проблем.
 Тук като гледам е лудница в квартала (Младост).
Виж целия пост
# 311
Здравейте, и аз съм вече официално в 7ми месец. Бяхме днес на ЖК и бебето е вече 1 кг. Всичко е наред и ме пращат и на офталмолог да видим налягането как е и от там да се решава дали ще е секцио или не. Много ме мъчат храносмилателни проблеми и това ми тежи най-много, както и болките в таза през нощта. И ние сме в издирване на педиатър, ако някой може да препоръча в района на ж.к. Гоце Делчев, София, ще съм много благодарна.
Виж целия пост
# 312
/
Честит октомври 🍀
Аз днес влизам в 8месец и бях за ваксината за коклюш . Днес пуснах и децата на градина то съм на тръни дали скоро няма да има сополи отново . Също взех доста вече да се вълнувам за появата на бебето . Умората взе да си казва думата , тези дни децата бяха много буйни и имах малко други проблеми ш снощи бях с доста болки , но отмина . Желая прекрасни последни месеци на всички ни❤❤❤

===

Предполага слагат тази  - комбинирана ваксина срещу дифтерия, тетанус и коклюш (ацелуларна компонента) с намалено антигенно съдържание, нали ?

Да такава е.
Виж целия пост
# 313
То мъжът ми ще трябва да ходи сам да пита, аз трябва да лежа. Надявам се да не е проблем.
 Тук като гледам е лудница в квартала (Младост).

Много е трудно с педиатрите. Аз също  бих те посъветвала от сега да започнете да търсите - ако може някой да во препоръча и той допълнитеоно на място да си пуска чара.....по телвфона шанса клони към 0, навсякъде в София...
Успех с процедурата на теб, всичко ще е наред!
Виж целия пост
# 314
На мен ми трябва педиатър, който да говори английски или френски, за да може да се разбира с бащата, ако мен ме няма ( София).
Май 99% ще трябва на частно да го запиша. Обичам разходите 😀 и те мен!
Иначе, ако не намеря в близките месеци, ще го запиша при моя личен лекар. Идея си нямам дали разбира от бебета и деца, но на вратата има табелка, че вторниците са за бебета, тъй че.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия