Хигиената на българина

  • 46 404
  • 1 004
# 570
Все пак, да не забравяме кой е научил европейците да се къпят в баня (хамам). И да се мият след ходене по голяма нужда, а не да се забърсват със стиска сено.
Европейците са древните римляни с техните бани, предполагам?
Визирах периода преди 3-4 века, а не преди 20. С налагането на християнството "къпане" и "хигиена" стават мръсни думи Simple Smile Църквата убеждава вярващите, че демоните на болестите влизат по-лесно в тялото през изтънялата от миене кожа... Нали знаеш защо Франция се е превърнала във водещ създател на парфюми?

Има и една книга по темата. Патрик Зюскинд — Парфюмът.
Страхотна. Помня, че беше описано зловонието на Париж ако не се лъжа.
Виж целия пост
# 571
Мият се след тоалетна и след секс, но ежедневното къпане липсва.
Ако не се мият преди секс, стига ли се въобще до него?😎
Виж целия пост
# 572
Мият се след тоалетна и след секс, но ежедневното къпане липсва.
Ако не се мият преди секс, стига ли се въобще до него?😎
Ако на някого му се налага да се мие преди секс, значи не му е чиста работата, така да се каже Joy

Това като първото правило на ергена: не се ли научиш да миеш чиниите след ядене, рано или късно ще ти се наложи да ги миеш преди ядене.
Виж целия пост
# 573
Все пак, да не забравяме кой е научил европейците да се къпят в баня (хамам). И да се мият след ходене по голяма нужда, а не да се забърсват със стиска сено.
Европейците са древните римляни с техните бани, предполагам?
Визирах периода преди 3-4 века, а не преди 20. С налагането на християнството "къпане" и "хигиена" стават мръсни думи Simple Smile Църквата убеждава вярващите, че демоните на болестите влизат по-лесно в тялото през изтънялата от миене кожа... Нали знаеш защо Франция се е превърнала във водещ създател на парфюми?

Има и една книга по темата. Патрик Зюскинд — Парфюмът.
Страхотна. Помня, че беше описано зловонието на Париж ако не се лъжа.
Чела съм доста статии по интернет за хигиената на древна Франция. От ужасна по-ужасна.
Виж целия пост
# 574
Аз казах авторитетен източник, не първото от Гугъл. Както и да е.
А за хигиената в Ирак или Египет по същото време какво пише?
Виж целия пост
# 575
Сигурно миенето след WC e достатъчно, не знам. Не ми стиска да ровя как точно става това, с душ и биде ясно, но съм виждала в арабски и пакистански ресторанти в тоалетната нещо като каничка, понякога и бутилка вода, знам че е за миене, но някакъв измивен препарат ползва ли се, нямам идея🤷🏻‍♀️
Веднъж познат мюсюлманин беше отседнал в хотел и ми праща снимка как си е купил някакво уиски и ще релаксира, защото иначе живее с цялото си семейство и не може да пие там. Пиша му да не ползва хотелските чаши, а да си купи пластмасови, защото понякога камериерките с гъбата, с която мият тоалетната мият и чашите. Той отговоря- знам, каната за топла вода също не ползвам. "Каната е ок, те се стерилизират на някакъв период" му казвам, а той "ами не, по възрастните мюсюлмани се мият с нея след WC " 😳😳😳
Виж целия пост
# 576
Пиша му да не ползва хотелските чаши, а да си купи пластмасови, защото понякога камериерките с гъбата, с която мият тоалетната мият и чашите.

Забравям всичко останало в темата - тампони, коси, връхни дрехи. Този цитат ще ми остане в главата до последния ми ден на тази планета. Joy
В коя държава се случва това, ако мога да попитам?
Виж целия пост
# 577
Навсякъде дето не е голяма верига и имат миялни, предполагам. И в България съм виждала и в UK. Те ползват камериерски колички и всичко е наблъскано в една кофа/ваничка, препарати, гъби, кърпи за прах 🤷🏻‍♀️
Виж целия пост
# 578
Пиша му да не ползва хотелските чаши, а да си купи пластмасови, защото понякога камериерките с гъбата, с която мият тоалетната мият и чашите.

Забравям всичко останало в темата - тампони, коси, връхни дрехи. Този цитат ще ми остане в главата до последния ми ден на тази планета. Joy
В коя държава се случва това, ако мога да попитам?
Гледала съм скрити камери от туристи, в китайски хотели, с един парцал се бърше огледалото, чашата, плота. И други нехигиенични гадости.
Виж целия пост
# 579
Ужасен ужас.

Или другия вариант да си носим гъба и да си ги измиваме хубавичко.
Виж целия пост
# 580
Чак гъба не нося, но чашата я мия преди употреба. На мен това за каната ще ми остане за спомен от темата. Никога не съм ги ползвала, сега поне ще знам защо Joy
Виж целия пост
# 581
Аз ги ползвах 😂😭поне горещата вода се надявам да е измивала, ако има нещо.
Виж целия пост
# 582
Сигурно миенето след WC e достатъчно, не знам. Не ми стиска да ровя как точно става това, с душ и биде ясно, но съм виждала в арабски и пакистански ресторанти в тоалетната нещо като каничка, понякога и бутилка вода, знам че е за миене, но някакъв измивен препарат ползва ли се, нямам идея🤷🏻‍♀️
Веднъж познат мюсюлманин беше отседнал в хотел и ми праща снимка как си е купил някакво уиски и ще релаксира, защото иначе живее с цялото си семейство и не може да пие там. Пиша му да не ползва хотелските чаши, а да си купи пластмасови, защото понякога камериерките с гъбата, с която мият тоалетната мият и чашите. Той отговоря- знам, каната за топла вода също не ползвам. "Каната е ок, те се стерилизират на някакъв период" му казвам, а той "ами не, по възрастните мюсюлмани се мият с нея след WC " 😳😳😳

Като бях много малка на улицата си играехме всички заедно, имаше и деца турчета - беше само едно семейство, което живее на същата улица. Веднъж ни поканиха в къщата си, цялата тайфа хлапета.
В тоалетната нямаше тоалетна хартия, а бутилка с вода. Някое от децата попита за хартия, но турчетата казаха, че не ползват такава, а се мият с бутилката, защото цитирам "аллах не позволявал до тялото при почистване да се допира друго освен вода".
Не съм сигурна дали е типично за всички турци или само някои, това семейство беше много бедно.

Факт е, че са много чувствителни за едно, а за друго не. Например, да ти стане жал за забулени жени от главата до петите при 40 °- плуват си в собствената пот, каква файда, че някога, някъде, някой имал хамам.

В някои северни страни имигранти мюсюлмани са отказвали определени социални жилища само защото тоалетната чиния не била поставена правилно - разбирай задните части не могат да бъдат обърнати към Мека.

Да похвалим обаче и за нещо турците (за да не мисли някой че ги критикуваме) - евала на уникалния им  поздрав - когато някой излезе от WC, след големи "дела", тоест нужди, да му кажат: "Честото облекчение." 😂
Виж целия пост
# 583
Аз затова в хотели не спя и в заведения поръчвам само ако собственикът ми е приятел и седим на една и съща маса. Тогава заедно с поръчката в кухнята се предават и ключовите думи "за шефа". Иначе как се приготвя храната няма да ви разправям, да не ви развалям апетита... Wink И - не, камерите в кухнята нищо не променят. Персоналът на третия ден вече знае кои ъгълчета са извън обхвата на видеонаблюдението.
Виж целия пост
# 584
Ако задълбаем по тази миризлива тема-  с хартия не е никак хигиенично, разнасяш някакви мръсотии напред назад, но и с бутилка пък нали пипаш с ръка. С биде/душ най добре.
Иначе не че не могат с хартия/мокра кърпа, но после задължително пак с вода, мисля че и бебетата така, ползват мокрите бебешки кърпи, но после пак вода.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия