Май не помниш първите дни на война, когато идваха даже без паспорти и ги пускаха, вкл и България. Как се интегрират 10-15млн човека и как ще ги спират по граници, ще стрелят по хора които бягат от смърта? А и Полша , Румъния , Балтийски държави, колко ще са щастливи, като на граница вече ще са росийски войници.
Чакай малко, аз говоря за след края на войната, когато всеки украинец, който тръгне към ЕС вече няма да бъде бежанец, а икономичски емигрант. Няма да приемат вече никого без паспорт. И няма да стрелят на границата, спокойно. Но няма и да приемат всеки украинец като бежанец както е сега, защото няма да бягат от смъртта след като завърши войната. Не те разбирам за какви руски войски говориш на границите на други държави, може би си разказваш някакъв твой сценарий, който не разбирам. Изобщо не вярвам освен това, че половината ти сънародници ще хукнат веднага към ЕС след края на войната. Ще има желаещи да мигрират предвид разрухата, но сигурно ще са много по-скромно число. И не всеки ще бъде приет. Само одобрените ще бъдат допускани. Просто има голяма разлика между правата на бежанци от война и на мигриращи хора с цел по-добър живот.