Войната в Украйна 3

  • 1 032 316
  • 24 103
# 24 030
Да отбележим годишнината от метежа на Пригожин.

https://meduza.io/feature/2023/06/28/myatezh-prigozhina-tochno-v … eto-vse-taki-bylo

Хубаво беше, на мен ми хареса.
Виж целия пост
# 24 031
Нещо рязко заглъхнаха Вацевци, Иво Христовци, Карбовсковци и всякаквите други подстанции на "га'рит масква".

Не съм забелязал да са заглъхнали.
Последно се коментира постоянното увеличаване на завзетите територии.
Тренда е еднопосочен.
Ми не, не е. Но като човек се информира само от горепосочените, може да повярва и на това.

Аз също мисля, че Зеленски върти политика с тия призиви за незабавен мир и преговори по сегашната линия на съприкосновение. Угажда на страхливите европейци и същевременно се представя като някакъв херувим на фона на кръволока и войнолюбеца Путин. И същевременно екипът му е по-ястребовски от всякога.
Виж целия пост
# 24 032
зеленски е въжеиграч, който въпреки пропагандата и успехите му които са под въпрос, настоява за преговори и мир. защо? нали имат успешни контранападения. да си върне страната територията и да се приключи тази агония. но нещо не се получава. а и с актуалните оставки в някои еропейски страни, съвсем е неясно на къде ще задуха вятърът.
Виж целия пост
# 24 033
Нещо рязко заглъхнаха Вацевци, Иво Христовци, Карбовсковци и всякаквите други подстанции на "га'рит масква".

Не съм забелязал да са заглъхнали.
Последно се коментира постоянното увеличаване на завзетите територии.
Тренда е еднопосочен.
Ми не, не е. Но като човек се информира само от горепосочените, може да повярва и на това.

Аз също мисля, че Зеленски върти политика с тия призиви за незабавен мир и преговори по сегашната линия на съприкосновение. Угажда на страхливите европейци и същевременно се представя като някакъв херувим на фона на кръволока и войнолюбеца Путин. И същевременно екипът му е по-ястребовски от всякога.
Не точно. Европейците разтягат войната. Старите европейски лисици, с пропагандата за слаба Европа и демилитаризирана Украйна, подмамиха рашките да влязат. Разтеглиха фронта хиляди километри така, че за рашките да няма път назад и почнаха бавната война на изтощение. Помпат бавно и напоително украинската армия така, че жертвите от руска страна са в пъти повече. И всичко това ще доведе до тотален разпад на Русия, и една силна европеизирана Украйна.
Пък нека са страхливи.
Русия ще бъде разбита с цената на украинските жертви и европейските пари. Украйна ще си извоюва независимостта, а ЕС ще съсипе окончателно руската империя, което е едно логично продължение на цялата европейска история, нищо ново не се случва, всъщност
Русия, като последен остатък от стария имперски ред, и е дошло време да гори
Виж целия пост
# 24 034
зеленски е въжеиграч, който въпреки пропагандата и успехите му които са под въпрос, настоява за преговори и мир. защо? нали имат успешни контранападения. да си върне страната територията и да се приключи тази агония. но нещо не се получава. а и с актуалните оставки в някои еропейски страни, съвсем е неясно на къде ще задуха вятърът.
Нали обясних защо настоява за преговори? Предполагам, че никак няма да е доволен, ако Путин внезапно се съгласи. Но той знае, че Путин ще се съгласи само в състояние на пълен провал, когато няма да може да изисква нищо при преговорите.

Бой за бензин в Русия.
https://x.com/Maks_NAFO_FELLA/status/2069338466320597174

Понтонните мостове не решават проблема с логистиката. Цистерна се взривява в средата на понтона до разрушения мост на Чонгар.
https://x.com/bayraktar_1love/status/2069324868022128791

Вчера по случай 85-тата годишнина от нападението на Германия над СССР, германският посланик е поздравил руснаците по начин, който кара Соловьов да подскача като разярено бойно петле Smile
https://x.com/j__o__k__/status/2069121249125785750

Цени на бензина в Ростов и коментари:
https://x.com/VictorKvert2008/status/2069317716247236990

Поразени нови/стари цели в Крим тази нощ
https://x.com/Heroiam_Slava/status/2069317701059727431

ТЕЦ в Керч - гори резервоар. Половината Крим е без ток.
https://x.com/Maks_NAFO_FELLA/status/2069329067950690338
Виж целия пост
# 24 035
Ако беше така, нямаше украинци в началото на война само с Джавелини и други гранатомети да се защитават. руснаци тръгнали на парад, с автозаки и Росгвардия отпред. Само, че ги чакаха украински военни. Не им се получи маршбросок на Киев, защото украинци един по един са им уничтожавали самолети със спецназ, който кацваше в Гостомель. Глупости на Тръмп, как вижте руснаци объркали път и тръгнали по блата е измишльотина от разряд на Байдън и 350 млрд. Вървяли те в колони по прясноасфалтирани магистрали и пътища, а там вече ги чакали украински военни, които с гранатомети уничтожавали колони с техника и бензовози. А техника не върви без гориво. В книгата "Война" на Боб Удуърд доста добре описано всичко. Как украинци започнали да освобождават территории, как Байдън се притеснил от победа на Украйна и че путин ще използва ядерно оръжие, а той искал да направи това. След това украинци останали без снаряди и започнали да използват дронове.
Чак коварен план на европейци , едва ли. Те не даваха на украинци оръжие, защото то щяло веднага да попадне при руснаци, това са думи на германски министър на отбрана. Европейци щяли да приемат оккупация на Украйна и да живеят с това нормално. Ама украинци не искат това и затова никаква капитулация няма да има.  А в Европа мислещи хора осъзнали отдавна, че русия е заплаха и единствена гаранция за тяхна безопасност е Украйна, особенно след като в САЩ това чудо стана Президент.
Волята на украинци и технологичната иновация на бойното поле някакси тежат повече от геополитическите сметки на големите сили. Та така.
Виж целия пост
# 24 036
От Тръмп има ползи - Европа разбра, че е сама и трябва да се осигурява, отпаднаха  следвоенни договорки , като Германия без оръжие. Нов ред настана и то благодарение на украинците и  Зеленски.
Виж целия пост
# 24 037
Волята на украинци и технологичната иновация на бойното поле някакси тежат повече от геополитическите сметки на големите сили. Та така.

"голям залък лапни, голяма дума не казвай".
когато приключи този конфликт и еуфорията от укр. успехи отмине, точно "големите сили" ще определят какво ще се случи със страната. рано е за радост и оптимизъм.
Виж целия пост
# 24 038
Да разкарат русия, с другите се преговаря. С нея само с огън може.
Виж целия пост
# 24 039
Не само да се разкарат. Докато Русия не се разпадне, няма да има мир
Виж целия пост
# 24 040
То това е ясно, ама пак ще надделее страхът от разпадането, пак ще вземат грешното решение и ще ги спасяват, както през 90-те, но този път директно ще ги снесат като подарък за Китай. Русия е обречена като самостоятелна държава така или иначе. Просто още не са го разбрали. Въпросът беше дали ЕС ще доминира поне до Урал или Китай ще глътне всичко. Е, европейците с техните колебания и страхове докараха нещата до втория вариант. Освен дето допуснаха още милион и половина повече жертви и сигурно трилион разрушения, отколкото ако бяха смачкали Путин още в началото.
Виж целия пост
# 24 041
Волята на украинци и технологичната иновация на бойното поле някакси тежат повече от геополитическите сметки на големите сили. Та така.

"голям залък лапни, голяма дума не казвай".
когато приключи този конфликт и еуфорията от укр. успехи отмине, точно "големите сили" ще определят какво ще се случи със страната. рано е за радост и оптимизъм.
Не е твоя грижа това, ще се справят украинци. Важно орки да се разкарат и да престанат да загиват хора.

добре че не е моя грижа..... а украинците и сега доказват, че без всякаква подкрепа от другите страни, са за никъде.
така е. когато има нужда от финансиране и подбутване - "къде е Европа". НО успехите са само на украйна.
Виж целия пост
# 24 042
Много сте истересни с тая подкрепа. Всички воюват със съюзници ,включително любимата ви Русия, включително и САЩ искаха съюзници, ама не получиха и затова загубиха.

Зеленски не пропуска да благодари на всички съюзници, на техните народи и ръководства, не пропуска да подчертае, че победите на Украйна са победи на цяла Европа и на демокрациите изобщо.
Виж целия пост
# 24 043


добре че не е моя грижа..... а украинците и сега доказват, че без всякаква подкрепа от другите страни, са за никъде.
така е. когато има нужда от финансиране и подбутване - "къде е Европа". НО успехите са само на украйна.
Вижте сега. Може да не сте забелязала, но светът е едно голямо глобално свързано място. Един проток в Азия се затваря и целия свят се тресе с цени, работни места и всичко по линията. Та в тази връзка, как точно си представяте Европа да седи без да участва по някакъв начин, не че се е пренапънала Европа.Но мислите , че войната, която Русия започна, не я засяга ли.  А и да, не го прави заради любов към украинците или в очакване на признателност от когото и да е, а да си защити собствените интереси На украинците ако не сте забелязала, никак не им е лесно.  Абе май доста неща пропускате, но пък затова сме тук.
Виж целия пост
# 24 044
Някой тук рече, че било хубаво да се следи Сивилов. Този човек е една много оперативно- интересна личност, бързо забогатяване, издателство и книжарница за “ силноспециализирана литература” , интересни научни журита за академично израстване, научни монографии за хабилитация, издадени от неговото издаъелства, лични контакти с митрофанова…
Много интересна личност, която мъти главите на младите …
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия