Честито Рождество Христово!
Малко встрани от темата, но от скоро съм в Берлин с малко бебе. Как научихте езика? Какви курсове посещавахте? Подходящ ли е интеграционния курс за жени? Всяка информация ще ми е безкрайно полезна.
Благодаря ви предварително

Интеграционен курс се организира от VHS обикновенно. Когато аз пристигнах се регистрирах в Бюрото по труда и започнах от В2 ниво курс, но знам, че до В1 има доста хора, които го посещават, не защото искат да учат, а за да си получават социалните придобивки, хора които не са стъпвали никога в училище и са минали първо някакъв курс за грамотност. Общо взето можеш да очакваш всякакви в групата ти, курсът е по половин ден всеки ден без събота и неделя, както и ваканциите. Към VHSchule има и други курсове вечер, но не всеки ден, само събота до обяд и на такъв ходих. Искаш присъствено или онлайн, виж къде ти е най-близко. Курсът е само насока, много самостоятелна работа и учене. Бих ти препоръчала да започнеш да учиш колкото можеш по-скоро. Имаш вариант и онлайн с български учител за начало поне да добиеш някаква елементарна представа от езика и да си гъвкава с времето щом си с бебе. Голямо разнообразие от учители има в uchiteli. bg мога и да ти препоръчам преподавател на лични, учил в Българияи специализирал после в Германия немска литература. Цената също е повече от добра.