Гъбички! Писна ми...почвам да се лекувам сама - 16

  • 27 490
  • 829
# 360
Дами, да попитам много тъп въпрос - трябва да дам урина за изследване, а в момента завършвам гинофилуса. Дали да го спра за няколко дни и след като дам пробата да го продължа или да не прекъсвам?
Виж целия пост
# 361
Стерилна или обикновена урина трябва да дадеш?
Виж целия пост
# 362
Обикновена, поне не ми казаха за стерилна. Това е в пакет профилактични от личната
Виж целия пост
# 363
Пропусни го за 1 вечер и тогава дай проба.
На сутринта преди да я дадеш се измий много добре с интимен душ гел (там какъвто си ползваш) преди да дадеш пробата. И я направи като стерилна, средната струя в стерилен контейнер от аптеката. То аз и обикновената винаги така правя, освен ако не ме накарат нещо в болница да я правя на място, но винаги давам средната порция. Това се прави, за да не попаднат микроорганизми от лигавицата в пробата.
Виж целия пост
# 364
Момичета, макмирор може ли да се топят във вода? Много сухи ми идват?
Виж целия пост
# 365
Здравейте
За тези които си носят сами изследванията в Лаборатория Геника това ли е правилния адрес; ул."Ами Буе 84,партер .За София става въпрос.
Или има и друг адрес,понеже за първи трябва да си занеса пробата ,а не ми е много ясно.Ако може малко ориентация някой да ми даде.
Виж целия пост
# 366
Да, това е. Имат и други локации, но те са някакви приемни, на Ами Буе е централата.
Иначе - близо е до ВМА, намира се в Хиподрума. Погледни го в Google maps, на малка уличка е, на партера на някаква бизнес сграда е, но тази бизнес сграда е всъщност залепена до кооперации. Уф, то и аз как го обяснявам, ама по принцип няма нищо сложно да ги намериш.
Виж целия пост
# 367
Да, това е. Имат и други локации, но те са някакви приемни, на Ами Буе е централата.
Иначе - близо е до ВМА, намира се в Хиподрума. Погледни го в Google maps, на малка уличка е, на партера на някаква бизнес сграда е, но тази бизнес сграда е всъщност залепена до кооперации. Уф, то и аз как го обяснявам, ама по принцип няма нищо сложно да ги намериш.
Благодаря ти ,както винаги изчерпателна.
Мисля като дойда до д-р Рачева скоро време да я накарам да ми вземе проба за един Фемифлор да пусна в Геника да видя как са нещата със всичките патогенни микроорганизми бактерии.и.тем подобни. и затова питам.А тя може.ли така да вземе проба и.аз да си я занеса в друга лаборатория ,има ли такава възможност и прави ли го .Пък затова не се бях замисляла дали  ще може?
И този Фемифлор показва ли наличието на лактобацили или ще трябва и отделна микробиология да пусна?
Виж целия пост
# 368
Тя работи именно с Геника за Фемифлор и за разните там ППБ, обаче на мен досега не ми е давала да си пускам 😆. Фемифлор специално, иначе другите там сме ги пускали няколко пъти, то аз при нея хванах Уреаплазмата. Но всеки път като ме плесне някоя хипохондрия тя ме разубеждава, че няма смисъл да давам толкова пари за Фемифлор. На мен директно ми гледа микроскопиите на място и ми казва как е положението с лактобацилите.
Иначе - ако ѝ поискаш много настоятелно , тип “искам да си го платя”, няма да ти откаже. За мен обаче е леко излишно, ти и на една директна микроскопия можеш да разбереш какво ти е положението, а ако трябва - тя ще ти пусне МБ. То при теб, ако си спомням добре (извини ме, ако бъркам, но главата ми е като пробита лейка последните месеци) - проблемите бяха гъбички и намалени лактобацили, за което няма смисъл да даваш толкова пари. Но решението си е твое, разбира се.
Аз лично винаги съм си носила изследванията където аз си искам, казвала съм ѝ, че си имам микробиоложка и си нося там пробите. Само последната година имат изискване да си носиш тампон със среда (купува се от всяка аптека). Това за МБ. За Геника - тя си има от техните тампони.
По принцип тя е много разбрана, а специално аз съм ѝ пациентка от доста години и ми е свикнала на тъпотиите и че си имам мнение за всичко.
Виж целия пост
# 369
Колко време след АБ може да се даде стерилна урина? Мога ли да дам утре сутрин ( АБ приключи в петък през деня). Понеже така и така ще давам урина и кръв, иска ми се да дам и стерилна.
Виж целия пост
# 370
Рано е. Поне 7 дни да минат.
Виж целия пост
# 371
Тя работи именно с Геника за Фемифлор и за разните там ППБ, обаче на мен досега не ми е давала да си пускам 😆. Фемифлор специално, иначе другите там сме ги пускали няколко пъти, то аз при нея хванах Уреаплазмата. Но всеки път като ме плесне някоя хипохондрия тя ме разубеждава, че няма смисъл да давам толкова пари за Фемифлор. На мен директно ми гледа микроскопиите на място и ми казва как е положението с лактобацилите.
Иначе - ако ѝ поискаш много настоятелно , тип “искам да си го платя”, няма да ти откаже. За мен обаче е леко излишно, ти и на една директна микроскопия можеш да разбереш какво ти е положението, а ако трябва - тя ще ти пусне МБ. То при теб, ако си спомням добре (извини ме, ако бъркам, но главата ми е като пробита лейка последните месеци) - проблемите бяха гъбички и намалени лактобацили, за което няма смисъл да даваш толкова пари. Но решението си е твое, разбира се.
Аз лично винаги съм си носила изследванията където аз си искам, казвала съм ѝ, че си имам микробиоложка и си нося там пробите. Само последната година имат изискване да си носиш тампон със среда (купува се от всяка аптека). Това за МБ. За Геника - тя си има от техните тампони.
По принцип тя е много разбрана, а специално аз съм ѝ пациентка от доста години и ми е свикнала на тъпотиите и че си имам мнение за всичко.
Да ,
Явно ще помисля за този Фемифлор понеже досега не ми е правен такъв обстоен анализ а постоянно чета тук в групата ,че много момичета имат Уреаплазми,Мукоплазми и.разни други ППБ та затова се навивам че ако направя едно такова по обстойно изследване ще видя как стоят нещата като цяло за успокоение просто.Да правилно си запомнила, че имам проблеми със гъбите и лактобацилите на фона на толкоз момичета където всекидневно пишат за някакъв проблем...и че и една обикновена МБ би ми свършила работа .Та ще помисля дали да го правя имам време още 1 седмица.
Друг въпрос...сега след цикъла да си продължа ли с Гинофилуса или да изчакам да направя изследването защото не.знам колко време трябва да е минало от.последната глобула и за по сигурно май е по добре.да не слагам нищо.
Виж целия пост
# 372
Щом досега не си се проверявала за ППБ, вече има разон да си пуснеш Фемифлор.
Но за да е адекватен резултата не трябва да си слагала вагинални пробиотици доста време. Чувала съм нещо за 21 дни. То изчислявали % на останалите бактерии на база на % на лактобацилите, тъй че ако ще даваш толкова пари, по-добре изчакай.
Друг вариант ти е да си направиш микроскопията и МБ и допълнително да си пуснеш само тест за хламидия, мико и уреаплазма, там няма чак такива ограничения за Гинофилуса, но не слагай след цикъл. Поне да има 1 седмица чиста.
Виж целия пост
# 373
Мила ми чете мислите днес Simple Smile Blue Heart
Прекалено много са изискванията за Фемофлор, и за човек с проблем в момента е трудно да изчака толкова време...За който няма оплаквания, е добър вариант. За жени с липсващи лактобацили също ми се струва безмислено да се пуска Фемофлор. Иначе:
Мин. 14 дни никакъв прием на нищо - пробиотици, антибиотици, антисептици - нито орално, нито вагинално.
Поне 5 дни след спиране на цикъла.
Да не е по време на овулация.
Да не са правени никакви ултразвукови изследвания, колпоскопии - нищо интравагинално.
Без секс поне 3 дни преди това.
Виж целия пост
# 374
Щом досега не си се проверявала за ППБ, вече има разон да си пуснеш Фемифлор.
Но за да е адекватен резултата не трябва да си слагала вагинални пробиотици доста време. Чувала съм нещо за 21 дни. То изчислявали % на останалите бактерии на база на % на лактобацилите, тъй че ако ще даваш толкова пари, по-добре изчакай.
Друг вариант ти е да си направиш микроскопията и МБ и допълнително да си пуснеш само тест за хламидия, мико и уреаплазма, там няма чак такива ограничения за Гинофилуса, но не слагай след цикъл. Поне да има 1 седмица чиста.
Здравей,
Този тест за хламидия, уреаплазма,мукоплазма за който говорите ми се струва по добре да се направи. Че наистина много изисквания трябва да се спазят за този Фемифлор.
Така ли се води..Урогенитален панел
Прикачвам и снимка за да съм сигурна .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия