Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 61

  • 71 137
  • 740
# 690
Тиква с мляко и принцеси за вечеря




И кокосови бастунчета
Виж целия пост
# 691


ММ си сготвило днес
Виж целия пост
# 692
Меденки Honey PotHoney PotHoney Pot:



Това успях да документирам. Relaxed Скромно, но от сърце. Yellow Heart
Виж целия пост
# 693
Здравейте, мили момичета и момчета!
Толкова отдавна не съм писала при вас, но ви разглеждам редовно и ми стана едно носталгично. Едва ли някой ме помни - хи, хи......Смятам да се поправя и да съм по - редовна.
doroty3 - честит празник - много здраве и щастие на твоето момче
Алис - много вкусно му готвиш на това детенце
Fortuna - къде ме върна с тази гъбена супичка - от зората на бг мама
Sysly - чудесни меденки. Аз още не съм започнала.
От мен едни Кюфтенца на фурна с тиквички, праз и сирена
https://radi-homemade.blogspot.com/2024/12/blog-post.html


Пиле по ловджийски
https://radi-homemade.blogspot.com/2024/11/blog-post.html

и Нисковъглехидратен Бадемов сладкиш с тиква и черен шоколад
https://radi-homemade.blogspot.com/2024/10/blog-post_23.html
Виж целия пост
# 694
*FIORE* , благодаря, но тава са сладки за хапване у дома. Правя редовно дребни сладки и слагам в кутия, ей така, да има към какво да посегне човек като му се дояде сладичко. Simple Smile

Забравих да честитя на всички имали повод -  от всичко хубаво, по много и веднага ви пожелавам! Flowers Four Leaf Clover

За да не е сапам, едни бързи сиренки от през седмицата:
Много ги обичаме, а и стават готови за норматив.


Скрит текст:

Виж целия пост
# 695
О, *FIORE*, много от нас не сме те забравили, а и те следим и на други места  😉😘- разписвай се когато можеш с твоите вкусотии 😘!

Една пица с тесто Алфредо от Л.
Виж целия пост
# 696
Пилешки пръчици за мезе
Хляб с тиквено семе и печена соя
Месенки любимки
Виж целия пост
# 697
За да не е сапам, едни бързи сиренки от през седмицата:
Много ги обичаме, а и стават готови за норматив.
Привет, може ли рецептата за тези апетитни сиренки!

За да спазя правилата, а нямам нови снимки на гозби пускам нещо от предни години, но актуално за зимните месеци. Варен в тенджера под налягане обезкостен джолан (може да се направи и с друг вид месо) в зелев сок(да покрие хубаво месото) + няколко зърна черен пипер и бахар + дафинов лист. Като заври се оставя на слаб огън 30 минути. Изважда се от сока на решетка да се отцеди и поохлади, след което се отупва в подправки по вкус. В моят случай: сладък, червен пипер, начукан/смлян на ситно чимен(сминдух), черен пипер смлян и ронена чубрица. Поднася се напълно изстуден.
Скрит текст:
Виж целия пост
# 698


Бързо и вкусно - салата капрезе и гелпените яйца на мъжа ми с праз и пушен суджук.
Виж целия пост
# 699
От мен телешки котлет с карфиол котлет на фурна в компанията на чеснов сос Simple Smile
Виж целия пост
# 700
Привет, може ли рецептата за тези апетитни сиренки!
С удоволствие, благодаря за интереса. Simple Smile

Бързи Сиренки:
Скрит текст:
1 Яйце.
1 ч.ч. Кисело мляко.
200 - 250 гр. Сирене.
1ч.ч. Брашно (+/- 2-3 лъжици)
1/3 ч.л. Сода биркабонат.
10-15 гр. Масло.

В купа разбърквам яйцето и натрошавам сиренето.
В киселото мляко гася содата и когато шупне, прибавям и него в купата. Разбърквам хубаво и започвам да добавям постепенно брашното до получаване на гъсто и лепкаво тесто. Сместа може да не го поеме цялото, но може и да се наложи да се добави още лъжица-две.

В тавата от фурната поставям харт. за печене и със супена лъжица правя малки купчинки от тестото, като си помагам с пръст, на разстояние от поне 8-10 см. между тях. Не трябва да се разливат, ако не стоят на купчинки се добавя още малко брашно.
Накрая върху всяка сиренка набождам в средата с леко натискане парченце масло.

Пека ги в предварително загрятата фурна на 180 гр., на средна височина с вентилатор за не повече от 5-7 мин. Изключвам и оставям само на вентилатор за още минута-две на остатъчната температура до златисто.
Виж целия пост
# 701
  Варен в тенджера под налягане обезкостен джолан (може да се направи и с друг вид месо) в зелев сок(да покрие хубаво месото) + няколко зърна черен пипер и бахар + дафинов лист. 
ей такова съм правила, когато имахме много свинско Simple Smile от рибица, от свински бузи и с рулца диафрагма. Страхотно мезе са!
Днес сме на задушени свински хапки с куркума и лук за вечеря. С туршия от бамя замина https://pep-4o.blogspot.com/2024/12/blog-post.html

Макарони на фурна са готови за закуска утре Simple Smile С кокосова захар, еритритолът не е моят подсладител, с кокосовата захар добре се получават сладкишите, а мненията виждам и за нея са противоречиви. Ама за веднъж може Simple Smile

домашен петел с ориз и спанак (от същия скокльо и фрикасе, без документация)

пача/тарнак по-скоро  чорба https://pep-4o.blogspot.com/2013/01/blog-post_25.html

дробчета с лук на тиган https://pep-4o.blogspot.com/2019/03/blog-post_9.html

заешко яхния с картофи (много заешко мина тия дни, прибираме зайците в буркани)

от Никулденския празник Simple Smile от мен скариди саганаки https://pep-4o.blogspot.com/2020/09/blog-post.html

маринован октопод също от мен (за пръв път празнувахме у дъщерята, но вече и те си имат Никола) тортата от мен и Миша Simple Smile Орео, по нейно желание и стайлинг )

и палачинки с хуск и крем от шамфъстък (така и не харесахме дубайския шоколад, но кремът е страхотен )
Виж целия пост
# 702
Бутче с картофи и печен лук


И с наденица


Сладкиш с овесени ядки, без брашно и захар
Виж целия пост
# 703

Хот дог
Виж целия пост
# 704
Дороти, да ти е здраво и щастливо момчето!

Пепи, да ви е честит малкия Никола!
Скрит текст:
Захарта си е захар, независимо дали е кокосова или не.

С тези апетитни меденки дето ги показвате тук, ми се доядоха.Heart Eyes

И ние бяхме тази вечер на хот дог с домашни питки.


Сълзици


Шприцовани бисквити с карамел
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия