Майчинството счетоводно - 3

  • 151 531
  • 2 946
# 495
Здравейте!  bouquet
Искам да попитам и аз нещо. Дано не се повтарям и дано някой да знае.
Моят Деян се роди с 19 дни по-рано от термина. В болницата естествено ми издадоха новия болничен за 42 дни, но въпроса ми е какво става с тези 19 дни от предишния болничен? По какъв начин става изравняването и трябва ли аз да пускам молби за това?
Благодаря Ви предварително! Hug
Виж целия пост
# 496
Искам да попитам, ако майката се върне на работа по време на майчинството и започне работа в края на месеца, например има 5 работни дни за текущия месец, как ще и се начисли заплатата и 1/2 сума ли ще вземе от майчинството към заплатата?
Виж целия пост
# 497
Здравейте!  bouquet
Искам да попитам ............
.. закона е пределно ясен .. 315 дни се получава обезщетение ..
Виж целия пост
# 498
Здравейте! И аз искам да попитам нещо! Терминът ми беше на 25.09.2006г. По патологични причини от 07.02.2006г. съм в болнични. Родих на 13.09.2006г. 45-дневния болничен преди раждане ми е от дата 11.08.2006.ЗАЩО ДО 31.12.2006 ПОЛУЧАВАХ 90% ОТ СУМАТА,НА КОЯТО МЕ ОСИГУРЯВАТ,А ОТ НОВА ГОДИНА САМО 180ЛВ. МАЙЧИНСТВО?????Ако някой може да ми обясни,ще съм благодарна.А като бях бременна слушах по тлевизията,че неродените бебета ги хваща закона за получаване на 90% до навършване на 9-месечна възраст на детето!
Виж целия пост
# 499
.. ами .. попитайте счетоводството осигурителя си защо ..  Tired
Виж целия пост
# 500
Имам въпрос, може да е малко глупав, но си нямам никаква представа как стоят нещата.
Ако уведомя работодателя си, че съм бременна, той има ли право да ме уволни? Май да, но все пак да попитам.

Благодаря!
Виж целия пост
# 501
И аз имам въпрос, на който ще се радвам да получа отговор, за да помогна на своя приятелка.

Тя твърди, че е получавала майчинство до шестия месец на бебето, което сега е на седем месеца. Четвърто раждане й е, но едното детенце почина преди няколко години. Т.е. има три живи деца към момента.
Някой някъде й е казал, че от четвъртото раждане нататък се ползва майчинство само 6 месеца. На мен пък преди малко ми казаха, че важи при 4 живи деца.
Кое е вярно? Ако има право на нормално майчинство, от кого и от къде да си търси правата? Мерси.
Виж целия пост
# 502
Здравейте!  bouquet
Искам да попитам и аз нещо. Дано не се повтарям и дано някой да знае.
Моят Деян се роди с 19 дни по-рано от термина. В болницата естествено ми издадоха новия болничен за 42 дни, но въпроса ми е какво става с тези 19 дни от предишния болничен? По какъв начин става изравняването и трябва ли аз да пускам молби за това?
Благодаря Ви предварително! Hug

Педиатъра ще ви пусна болничен лист за разликата между 135 дни и реално използваните до края на втория болничен лист издаден от родилния дом
Виж целия пост
# 503
Здравейте! И аз искам да попитам нещо! Терминът ми беше на 25.09.2006г. По патологични причини от 07.02.2006г. съм в болнични. Родих на 13.09.2006г. 45-дневния болничен преди раждане ми е от дата 11.08.2006.ЗАЩО ДО 31.12.2006 ПОЛУЧАВАХ 90% ОТ СУМАТА,НА КОЯТО МЕ ОСИГУРЯВАТ,А ОТ НОВА ГОДИНА САМО 180ЛВ. МАЙЧИНСТВО?????Ако някой може да ми обясни,ще съм благодарна.А като бях бременна слушах по тлевизията,че неродените бебета ги хваща закона за получаване на 90% до навършване на 9-месечна възраст на детето!

Ако не сте подали молба за ползване на остатъка до 315 дни ви важи молбата за ползване на отпуск за гледане на дете до 2 години и получавате съответното обезщетение. Съгласно инструкция на НОИ ако не сте подали молба за продължение на отпуска за бременност и раждане, а имате право за същия период нямата право да ползвате отпуска за гледане на дете. В този случай може да се наложи да възстановявате получените обезщетения от началото на годината.
Виж целия пост
# 504
Имам въпрос, може да е малко глупав, но си нямам никаква представа как стоят нещата.
Ако уведомя работодателя си, че съм бременна, той има ли право да ме уволни? Май да, но все пак да попитам.

Благодаря!

Зависи на какъв договор сте
Виж целия пост
# 505
И аз имам въпрос, на който ще се радвам да получа отговор, за да помогна на своя приятелка.

Тя твърди, че е получавала майчинство до шестия месец на бебето, което сега е на седем месеца. Четвърто раждане й е, но едното детенце почина преди няколко години. Т.е. има три живи деца към момента.
Някой някъде й е казал, че от четвъртото раждане нататък се ползва майчинство само 6 месеца. На мен пък преди малко ми казаха, че важи при 4 живи деца.
Кое е вярно? Ако има право на нормално майчинство, от кого и от къде да си търси правата? Мерси.

Срокът за ползване на отпускът по чл. 164 от КТ за гледане на дете е до 2-годишна възраст на първото, второто и третото дете, а за всяко следващо дете до навършване на 6-месечна възраст.
Виж целия пост
# 506
 ДейзиГ благодаря ви за бързия и коректен одговор   bouquet
Виж целия пост
# 507
И аз имам въпрос, на който ще се радвам да получа отговор, за да помогна на своя приятелка.

Тя твърди, че е получавала майчинство до шестия месец на бебето, което сега е на седем месеца. Четвърто раждане й е, но едното детенце почина преди няколко години. Т.е. има три живи деца към момента.
Някой някъде й е казал, че от четвъртото раждане нататък се ползва майчинство само 6 месеца. На мен пък преди малко ми казаха, че важи при 4 живи деца.
Кое е вярно? Ако има право на нормално майчинство, от кого и от къде да си търси правата? Мерси.

Срокът за ползване на отпускът по чл. 164 от КТ за гледане на дете е до 2-годишна възраст на първото, второто и третото дете, а за всяко следващо дете до навършване на 6-месечна възраст.

Благодаря. Значи наистина няма право, доверявам ти се  Sad
Виж целия пост
# 508
Привет,включвам се с един малко по-конкретен въпрос,абе неудобно ми е да питам ала смятах и явно не мога съвсем сама да се справя.
Аз ще излизам 23-24 юли тази година отпуск за раждане и гледане на дете.Та Януари ми бяха дали по погрешка паричната премия на една колежка на мое име-тя ми вдигна осигурителния доход до 1165лева,е да ама аз не искам такива грешки и им казах че тези пари не са мои,за да си ги върнат на момичето-което в случая ми беше адашка по име и фамилия.Е да ама те не сторнираха операцията за текущия месец,а следващия-февруари преизчислиха заплатата ми и осигурителният ми доход спадна на  716.90,иначе стандартно е 980(нали се смята БРЗ + клас за прослужени госини-при мен 950+30),та питането ми е  следното:След като се спазарих с шефа и осигурителният ми доход от април до края на юли,(...е и нататък,ама това е без значение) ще е 1100.дали да изляза от края на Юли и да разчитам че февруари и март няма да ме набутат или да си изляза от 24 юли и да ми се вземат Януари-Юни.Заплатите-осигурителните доходи са съответно
Януари-1165
Фев-716.90
март-980
април-1100
май-1100
юни-1100
юли-1100
извинявайте че ви затормозявам-още повече други хора имат повече основание за питания и отговори-съответно тревоги от мен,но при положение че имам 2 кредита с месечна вноска 800лева-силно ме касае какво да сторя.
Много Ви благодаря и извинявайте,че ви отнемам от времето с моите глупости.
Поздрави  bouquet
Виж целия пост
# 509
И аз имам въпрос, на който ще се радвам да получа отговор, за да помогна на своя приятелка.

Тя твърди, че е получавала майчинство до шестия месец на бебето, което сега е на седем месеца. Четвърто раждане й е, но едното детенце почина преди няколко години. Т.е. има три живи деца към момента.
Някой някъде й е казал, че от четвъртото раждане нататък се ползва майчинство само 6 месеца. На мен пък преди малко ми казаха, че важи при 4 живи деца.
Кое е вярно? Ако има право на нормално майчинство, от кого и от къде да си търси правата? Мерси.

Срокът за ползване на отпускът по чл. 164 от КТ за гледане на дете е до 2-годишна възраст на първото, второто и третото дете, а за всяко следващо дете до навършване на 6-месечна възраст.

Благодаря. Значи наистина няма право, доверявам ти се  Sad

Точно така е. Има разлика между живо дете и живородено дете. Брои се всяко живородено дете, без значение каква е съдбата му от там нататък.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия