Майчинството счетоводно - 3

  • 151 500
  • 2 946
# 810
Може ли и аз да попитам, извинявам се ако повтарям вече задеден въпрос, приятелката ми съвсем наскоро забременя. Още е в първия месец има ли смисъл да вдигам изкуствено осигурителния и доход или вече е късно за това.
Виж целия пост
# 811
Може ли и аз да попитам, извинявам се ако повтарям вече задеден въпрос, приятелката ми съвсем наскоро забременя. Още е в първия месец има ли смисъл да вдигам изкуствено осигурителния и доход или вече е късно за това.

Ако си говорим за евентуалния размер на обезщетението, което ще получава за 315 дни / бременност и раждане / - то се изчислява на база 6 месеца преди излизане в болничен. Този болничен започва 45 дни преди определен термин. Така, че още е рано за промяна в осигурителния доход и изобщо не е късно за това.  Grinning
Виж целия пост
# 812
Може ли и аз да попитам, извинявам се ако повтарям вече задеден въпрос, приятелката ми съвсем наскоро забременя. Още е в първия месец има ли смисъл да вдигам изкуствено осигурителния и доход или вече е късно за това.

Ако си говорим за евентуалния размер на обезщетението, което ще получава за 315 дни / бременност и раждане / - то се изчислява на база 6 месеца преди излизане в болничен. Този болничен започва 45 дни преди определен термин. Така, че още е рано за промяна в осигурителния доход и изобщо не е късно за това.  Grinning

Много благодаря за своевременния отговор и продължавам да питам Simple Smile ! В такава ситуация какъв би бил вашия съвет? Кога и колко да се промени осигурителния доход?
Виж целия пост
# 813
Може ли и аз да попитам, извинявам се ако повтарям вече задеден въпрос, приятелката ми съвсем наскоро забременя. Още е в първия месец има ли смисъл да вдигам изкуствено осигурителния и доход или вече е късно за това.

Ако си говорим за евентуалния размер на обезщетението, което ще получава за 315 дни / бременност и раждане / - то се изчислява на база 6 месеца преди излизане в болничен. Този болничен започва 45 дни преди определен термин. Така, че още е рано за промяна в осигурителния доход и изобщо не е късно за това.  Grinning

Много благодаря за своевременния отговор и продължавам да питам Simple Smile ! В такава ситуация какъв би бил вашия съвет? Кога и колко да се промени осигурителния доход?

Това е много относително, наистина  Thinking Най-общо - поне 6 месеца преди болничният за бременност и раждане. НО понякога на жената й се налага да излезе в болничен и през бременността и ако това е за по-продължително време, то няма как да промените осигурителния доход или поне не толкова ефективно. А във вашата фирма ли се осигурява приятелката ви?
Виж целия пост
# 814
Моля, да ми помогнете.Необходим ми е образец на Молба за прекъсване на майчинство. В момента съм в отпуск по майчинство по чл.164 ал.1 от КТ за отглеждане на дете до 2-годишна възраст.Искам да прекъсна този отпуск и да се върна на работа.Каква молба трябва да подам до работодателя си?Моля за образец.
Виж целия пост
# 815
Моля, да ми помогнете.Необходим ми е образец на Молба за прекъсване на майчинство. В момента съм в отпуск по майчинство по чл.164 ал.1 от КТ за отглеждане на дете до 2-годишна възраст.Искам да прекъсна този отпуск и да се върна на работа.Каква молба трябва да подам до работодателя си?Моля за образец.

Молбата е свободен текст.
"Моля да ми бъде прекратен отпускът по чл. 164 ал.1 от КТ ползван за дъщеря ми/сина ми ... трите имена... считано от .... и да се върна на работа."
Виж целия пост
# 816
Копирам си постинга от друга тема.
Искам предварително да попитам-каква е сумата, която се изплаща от работодателя за първия ден болничен?

"Еми превели са ми ги най-сетне, тъпите болнични-и са по-малка сума, отколкото трябва да бъдат!!!!
Може ли някой да ми обясни, че ще отида на Стамболийски и вече ще изригна, честно!!!!
Защо първият ден от работодателя ми е с 15 лева по-висока сума, отколкото това, което ми изплащат те????За справка-6 месеца назад съм си била пак в тази фирма и съм осигурявана винаги на фул. Сумата за януари не е различна от сумата за август. На практика съм на работа от 01.08 2006, преди това съм била в майчинство, но не го завърших.   Едва ли нашата счетоводителка ще се е прецакала и ще ми е начислила по-голямата дума.
Охххх, писна ми от тях вечеееееееееееееееееее!!!!! "
Виж целия пост
# 817
Копирам си постинга от друга тема.
Искам предварително да попитам-каква е сумата, която се изплаща от работодателя за първия ден болничен?

"Еми превели са ми ги най-сетне, тъпите болнични-и са по-малка сума, отколкото трябва да бъдат!!!!
Може ли някой да ми обясни, че ще отида на Стамболийски и вече ще изригна, честно!!!!
Защо първият ден от работодателя ми е с 15 лева по-висока сума, отколкото това, което ми изплащат те????За справка-6 месеца назад съм си била пак в тази фирма и съм осигурявана винаги на фул. Сумата за януари не е различна от сумата за август. На практика съм на работа от 01.08 2006, преди това съм била в майчинство, но не го завърших.   Едва ли нашата счетоводителка ще се е прецакала и ще ми е начислила по-голямата дума.
Охххх, писна ми от тях вечеееееееееееееееееее!!!!! "


С тези данни не мога да сметна нищо, честно  Thinking
Иначе за първия ден болничен се изплаща от работодателя сума равна на възнаграждение, което би получила, ако работеше, т.е. заплатата ти за съответния ден.
Напиши на колко си осигурена и какви са ти нетните възнаграждения за периода преди болничния - 6 месеца.
Виж целия пост
# 818
.. или просто направете това което съм описал няколко стр. по напред .. обжалвайте изплатената сума по чл.117 на КСО ..  Wink

П.С. .. на 27 стр. е ...
Виж целия пост
# 819
Копирам си постинга от друга тема.
Искам предварително да попитам-каква е сумата, която се изплаща от работодателя за първия ден болничен?

"Еми превели са ми ги най-сетне, тъпите болнични-и са по-малка сума, отколкото трябва да бъдат!!!!
Може ли някой да ми обясни, че ще отида на Стамболийски и вече ще изригна, честно!!!!
Защо първият ден от работодателя ми е с 15 лева по-висока сума, отколкото това, което ми изплащат те????За справка-6 месеца назад съм си била пак в тази фирма и съм осигурявана винаги на фул. Сумата за януари не е различна от сумата за август. На практика съм на работа от 01.08 2006, преди това съм била в майчинство, но не го завърших.   Едва ли нашата счетоводителка ще се е прецакала и ще ми е начислила по-голямата дума.
Охххх, писна ми от тях вечеееееееееееееееееее!!!!! "


С тези данни не мога да сметна нищо, честно  Thinking
Иначе за първия ден болничен се изплаща от работодателя сума равна на възнаграждение, което би получила, ако работеше, т.е. заплатата ти за съответния ден.
Напиши на колко си осигурена и какви са ти нетните възнаграждения за периода преди болничния - 6 месеца.
Може ли да ти я пусна тази сума на ЛС?
Виж целия пост
# 820
Faithless -няма проблеми Peace
Виж целия пост
# 821
Здравейте! Искам отново да се допитам до вас. Има ли данъчни облекчения от детските застраховки? При подаването на данъчната декларация сме писали, че правим застраховки за децата, но ни отговориха че не се полага облекчения. Миналата година имаше облекчения. Дали има промяна от тази година?
Виж целия пост
# 822
Здравейте! Искам отново да се допитам до вас. Има ли данъчни облекчения от детските застраховки? При подаването на данъчната декларация сме писали, че правим застраховки за децата, но ни отговориха че не се полага облекчения. Миналата година имаше облекчения. Дали има промяна от тази година?

Има облекчение за личните застраховки живот на лицето  Peace
Виж целия пост
# 823
Искам да кажа едно огромно БЛАГОДАРЯ на Инкадесънт за невероятно бързата помощ на ЛС......ясно ми стана кое при мене дърпа сумата надолу.  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 824
Много благодаря за бързия отговор!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия