Бързи въпроси и отговори деца- 8

  • 22 613
  • 791
# 420
Значи като ви чета сега и си мисля че съм най-лошата майка…
Не съм забранявала екранно време и по този начин не се търси/няма претенции или специални желания. Не е имала обсебване, нито тръшкане. Вече е на почти 3 и сме имали заедно сами двете 4 презокеански пътувания, през които ме е спасявало само таблета и каквото там има още за деца на екранчетата , също така няколко продължителни пътувания с кола ( над 7-8 часа) и таблета ни е спасявал от лудост.през другото време около 20ина Мин на ден са за образователни тв ( приказки на бг в YouTube, Ms.Rachelи др). При лошо време екранното време става 2х 20-30 Мин на ден, понякога през уикендите гледаме филми, като малчо сам се отказва след около 30 Мин.
Не ходи на градина, но с “помощта” на тв научи цветовете, форми, да брои до 10, песнички на два езика и др.
Виж целия пост
# 421
Големият точно на 4 го заведох на 3Д.Помня че излизахме поне 2 пъти за пиш пауза,но пък бързо свикна.С малкия мислех също до 4 да изчакам,но при нас няма почти никакви забавления за толкова малки деца и т.к.в къщи без проблем гледа филмче от рода на Немо цялото реших,че и на кино може да идем.Иначе на театър от 2,6 г го водя винаги когато пътуваме някъде (при нас няма, освен понякога в детската градина,но той тръгна на 3 години и вече имаше няколко посещения на театър зад гърба си).
Аз също съм "лоша" майка и позволявам екрани.Дребният беше на няколко дни когато му пускахме детски песнички,но изобщо не ги е гледал.При захранването имаше един период,в който се пускаха песни на телефона,но много бързо отмина.Но като цяло у дома не се гледа много телевизия нито от нас, нито от децата.В детската градина имат ТВ и почти винаги е пуснат сутрин и вечер и затова вкъщи гледаме с друго да се занимава.Единствено му пускаме уча.се и научи страшно много неща (които се учат във 2 градинска група).Отделно с мен работи по едни учебници за 1 градинска група.Интетесно му е, надявам се като дойде време да го уча да пише пак да му е интересно и нещата да станат по-лесно,че с батко му зор видях с това писане(и до днес пише изключително грозно)...
Виж целия пост
# 422
Аз писах по-напред за филмите и киното. Малкият просто не ги издържа още (4г4м), бабата има желание да го заведе, но няма да устиска до края на филма. Казала съм й, че сме ок да пробва, но и тя засега изчаква. А и честно казано почти не мога да харесам филм, на който да го заведем. Иска ми се да гледа Отвътре навън, но не съм сигурна, че ще разбере и ще му е интересен. На театър го водихме малко преди да направи 3г и издържа 15мин 😀 Засега не сме повтаряли, а има толкова интересни.

Ели, писането ми е болна тема 😀 Толкова да му се отдава, а така да го мързи да седне да пробва цели думи. На уроците му по английски е по-малък от другите и те пишат вече, той като не успее и почва да мрънка.
Виж целия пост
# 423
За писането най се притеснявам,че е левичар и не ми е удобно ако се наложи да му държа ръката.А от баткото знам колко е важно да се научи да държи правилно химикалката (с моливите се справя ,но те са от тези дебелите)...
Виж целия пост
# 424
много удобни 'държачи' съм взимала от тиму.
силиконови, държат пръстите в правилна позиция.
Виж целия пост
# 425
JayRay опитайте Ваяна, не може да не хареса филма
Виж целия пост
# 426
Little heart, мерси за предложението. Ще го пробвам, не съм го гледала. То и той още според мен не знае какво харесва особено като не е гледал толкова 😀

И аз взех от държачите от Тему. Научи се да хваща правилно с тях, но отказва да пише като са на молив/флумастери. При него има и постоянната смяна на двете ръце. Предимно е с дясна пишещ и рисуващ, но често хваща и с лявата. Иначе аз съм от възрастните, които държат много странно химикалите, но по правилния начин хич не ми е удобно.
Виж целия пост
# 427
И аз и синът ми (4 клас) сме левичари. Повод за притеснение няма, нито има нужда от някакви специални приспособления и химикалки. Ние имаме способността да се приспособяваме лесно към света на десничарите, даже не знаем, че съществуват и други варианти. Синът ми пише много красиво и подредено и това, че е левичар не ми пречи с нищо.
За писането най се притеснявам,че е левичар и не ми е удобно ако се наложи да му държа ръката.А от баткото знам колко е важно да се научи да държи правилно химикалката (с моливите се справя ,но те са от тези дебелите)...
Виж целия пост
# 428
С какво мажете устните на децата зимата? Пробвах с детски балсами, после взех като моя, на Leocrema, но не се справят добре. Устата е цялата в рани, тя си дърпа кожичките и тече кръв. Вече не знам какво да я правя.
Виж целия пост
# 429
Вазелин.
Виж целия пост
# 430
На Юриаж ползвам и за малките, и за мен. Само с него не ми се пукат устни, не кървят, няма такива кожички.
Виж целия пост
# 431
И аз съм много доволна от стикчето на Uriage, това ползвам и аз, и детето. Другото, което понякога нанасям вечер, е Лансинох, на сутринта после устните са много добре. Но и аз, и детето имаме сухи устни и ако спим на климатик или по-сух въздух, на сутринта са се нацепили, много е неприятно.
Виж целия пост
# 432
Нашето шило на кино не се застоява за повече от 10 минути, гледайки внимателно. Или решава, че има пиш, или че е гладен, а през останалото време пита кога ще свърши филма.
Иначе вкъщи е гледал и пълнометражни, но с прекъсвания.
Виж целия пост
# 433
На пролет ще взимаме ново колело за сина ни, на 6 г. ще стане тогава. Смятахме да е 20" (той сега е с 16" и отдавна е на най-високото си положение на кормило и седалка), но наскоро пробва 24" на детето на наши приятели и се замислихме дали да не вземем направо такова. Разбира се, големичко му идва, но според мен ще му бъде така не повече от 1 сезон, а и с това се справяше по време на пробата. Чудя се има ли смисъл да взимаме по-малкото, като след няколко години пак ще се нуждае от смяна.
Висок е 118 см в момента.
Виж целия пост
# 434
Вземайте голямото, на моят син го сменихме на 7г, също от 16” на 24”, но той беше доста дребничък не повече от 116см. и се справяше. Взехме хубаво, скъпо колело, с дискови спирачки и хидравлика. Още си го кара, вече на най-високото, сега е на 12,5г и 146см, все още е дребен за възрастта си.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия