Къде в Пловдив??? - 107

  • 28 773
  • 740
# 690
В момента спрени ли са прегледите при ЛЛ? Ако си с Т може ли да идеш?
Виж целия пост
# 691
В момента спрени ли са прегледите при ЛЛ? Ако си с Т може ли да идеш?

Спрени са профилактичните прегледи и консултациите.
То няма логика да си болен и да не можеш да отидеш на лекар.
Виж целия пост
# 692
В момента спрени ли са прегледите при ЛЛ? Ако си с Т може ли да идеш?
Спрени за женските и детските консултации, имунизациите. Във всички други случаи ЛЛ приемат. Дори вчера слушах изказване на председателя на общопрактикуващите лекари, в което настояват за т.нар."зелени коридори", за да не се нарушават имунизационните календари на децата.
Виж целия пост
# 693
Дано ги измислят тези зелени коридори, че след к0в!да всички се побъркаха. Човек ще реши, че едно време грипове и висока заболеваемост зимно време не е имало.
Да не говорим и тогава ЖК не може, но платен преглед при същия АГ специалист може 🤦🏽‍♀️🤐
Виж целия пост
# 694
То файда, като има зелен коридор при един доктор, а кашлящите пациенти на другия до него са на два метра разстояние в същия затворен коридор без грам въздух.
Преди няколко дни, още преди да се обявят мерките, ходих за бележка на детето в ден за консултация на здрави бебета. Здрава съм, здраво е и детето ми. Радвам се, че сложих маска и не взех детето със себе си. Беше пълно с кашлящи и брихащи пациенти, както на нашата педиатърка, така и на още няколко. Е?!?
Вчера отиваме по спешност с ММ на преглед в болницата. Чинно си носим маските, защото той е с грипоподобни симптоми (оказа се Грип), а аз да се пазя. Е, познайте колко хора имаше с маски! 0! Да, нито един. Кашлят, дерат се пред рентгена, никой една маска за 20 ст не сложил. Каквито и мерки да измислят, файда, като съзнанието го няма. А имаше хора с други проблеми - навяхвания, счупвания, които за капак сигурно ще се сдобият и с нещо респираторно.
Приемат, би следвало само болни пациенти, без консултации на здрави бременни и бебета.
Виж целия пост
# 695
Къде могат да ми влеят банки против повръщане и за оводняване без да лежа в болницата? Цяла нощ повръщах и разтройство имам, сега ми е отпаднало, бях на лл, но от нейните лекарства няма ефект, повръщам ги. С три деца съм и бебе, което кърмя, няма как да остана.
Виж целия пост
# 696
blue.angel, файдата при мен би била, че няма да се отлагат ваксините на детето ми, докато е здраво.
Иначе обективно погледнато не е правилно да взимаме бележки, без да прегледат детето /не ви укорявам, всички го правим/.
Виж целия пост
# 697
Къде могат да ми влеят банки против повръщане и за оводняване без да лежа в болницата? Цяла нощ повръщах и разтройство имам, сега ми е отпаднало, бях на лл, но от нейните лекарства няма ефект, повръщам ги. С три деца съм и бебе, което кърмя, няма как да остана.
Преди няколко години имах нужда от поставяне на система. Повиках БМП за проблем, казах, че ми минава със система  и ми сложиха. Сега не зная дали е така.
Лежащи на кушетката със система съм виждала в БМП на ВМИ на ул. Васил Априлов и в БМП на ДКЦ 1.
Виж целия пост
# 698
Къде могат да ми влеят банки против повръщане и за оводняване без да лежа в болницата? Цяла нощ повръщах и разтройство имам, сега ми е отпаднало, бях на лл, но от нейните лекарства няма ефект, повръщам ги. С три деца съм и бебе, което кърмя, няма как да остана.
На мен в такв случай ми е помагало смучене на много малко танин на прах. Също така има дъвчаш пробиотик Рекомфорт. Тези двете организмът няма да ги върне, защото се взимат без вода. Изпитано е.

Танинът има аптечен еквивалент - Танинал. Предполагам може да се дъвче.
Виж целия пост
# 699
Ако не е късно- в Пълмед винаги водя дъщеря ми за система. Веднага я вдигат на крака след много тежки повръщания.
Виж целия пост
# 700
Ако не е късно- в Пълмед винаги водя дъщеря ми за система. Веднага я вдигат на крака след много тежки повръщания.
Там поставят и инжекция, без да се налага да оставаш за вливки чрез система. На мига.
Виж целия пост
# 701
blue.angel, файдата при мен би била, че няма да се отлагат ваксините на детето ми, докато е здраво.
Иначе обективно погледнато не е правилно да взимаме бележки, без да прегледат детето /не ви укорявам, всички го правим/.
Не, не, не съм се изразила правилно. Бележката беше за документите за детски. Мисълта ми беше, че избрах ден, в който би следвало пред кабинета да са здрави хора със здрави бебета. Тоест, ако бях отишла с детето в ден за консултации, се предполага, че ще останем здрави, като отидем за бележка.
Иначе, да, би следвало детето да е наистина здраво, за да се върне в градина/училище и аз държа много на това, даже прекалявам. С оглед на това, че в нашата група ходят болни деца с бележка, че са здрави, напълно не одобрявам.
А за коридорите - да, на вратата на нашата педиатърка изрично пише с големи букви - дни само за консултация на здрави деца, но уви...за три години постоянно попадам на някой кашлящ с "остатъчна" кашлица и "незаразен" и после треперя за моето дете.
Виж целия пост
# 702
Ако не е късно- в Пълмед винаги водя дъщеря ми за система. Веднага я вдигат на крака след много тежки повръщания.
Там поставят и инжекция, без да се налага да оставаш за вливки чрез система. На мига.
Току що си тръгнах от там. Определено съм по-добре.
Виж целия пост
# 703
В кое отделение отидохте? Често 'закачам" стомашночревните вируси на децата, иска ми се да знам какви варианти имам.
Виж целия пост
# 704
В кое отделение отидохте? Често 'закачам" стомашночревните вируси на децата, иска ми се да знам какви варианти имам.
Предполагам в спешното.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия