Отказ от комуникация

  • 5 766
  • 144
# 15
Може да има причина за отдръпването й.
може, което не прави поведението и разбираемо и приемливо.

Ето точно това е причина за отдръпването и. Има причина, но на вас не ви пука каква е, според вас тя е длъжна да си я преглътне и да обгрижва наравно с вас родителите ви, както и да ви предоставя детето си по поискване. Радвам се, че има хора, които могат да се отдръпнат от такива роднини и да си живеят спокойно живота. Браво на жената!
Виж целия пост
# 16
Скрит текст:
Може да има причина за отдръпването й.
може, което не прави поведението и разбираемо и приемливо.

Ето точно това е причина за отдръпването и.
Има причина, но на вас не ви пука каква е, според вас тя е длъжна да си я преглътне и да обгрижва наравно с вас родителите ви, както и да ви предоставя детето си по поискване. Радвам се, че има хора, които могат да се отдръпнат от такива роднини и да си живеят спокойно живота. Браво на жената!
Започвам да си мисля същото.
Виж целия пост
# 17
Валери, в историята за блудният син има разкаяние. Нещо, което сестрата няма.
Много силна история. Много родители все още гледат през прозореца и се надяват на завръщане на техния блуден син/дъщеря.

Но трябва да има осъзнаване, че си сбъркал. Нещо, което не виждам у сестра ѝ.
Може да е в депресия в жената. Тогава изглежда като егоизъм, а просто нямат енергия и сили.
Но е добре да си каже какво има.
Натискане за оправяне на отношенията не може да има едностранно.
Трябват двама за танго.
Виж целия пост
# 18
Скрит текст:
Може да има причина за отдръпването й.
може, което не прави поведението и разбираемо и приемливо.

Ето точно това е причина за отдръпването и.
Има причина, но на вас не ви пука каква е, според вас тя е длъжна да си я преглътне и да обгрижва наравно с вас родителите ви, както и да ви предоставя детето си по поискване. Радвам се, че има хора, които могат да се отдръпнат от такива роднини и да си живеят спокойно живота. Браво на жената!
Започвам да си мисля същото.
хората мисля по характерен за тях начин. Друго не мога да кажа.

metal.vixen, много точно, трябват двама.
Виж целия пост
# 19
Все повече започвам да разбирам сестра ти.
Ако и отношението на родителите ви към нея е като твоето...
Ти си решила какво трябва да прави тя, а тя има право да козирува.
Виж целия пост
# 20
И дори и да има някаква вина някой от семейството, тази непростителност не носи нищо добро никому. За жалост хората не го разбират.
Прекарват живота си в сърдене  и в стъпване по яйчени черупки.
Ако ще те успокои, много семейства са така. Случват се такива неща.
Виж целия пост
# 21
аз мога , и ..не мога да разбера сестрата
в подобна ситуация съм, но на мен малко ми пука - никога не съм имала проблем да се извиня, ако съм грешна, но за това трябва и диалог - да ти кажат все пак какво ги мъчи...
обвинена бях, че съм изоставила всичко, че съм плюла на усилията на родителите си, че ги и „тормозя“да ме посещават
тя не иска да ме посещава, аз не ходя често, а като ходя е за кратко

преди говорехме по телефон, по празници и поводи ...сега- само съобщения

има сърдитковци, които до обед се сърдят на себе си, следобед- на целия свят
като прекарат в това състояние известно време- става им навик
а животът е многопластов, цветен, не може да наречеш изборите / решенията/действията на другия само черни или бели...



Ако ще те успокои, много семейства са така. Случват се такива неща.

чия мисъл беше - „всички щастливи семейства си приличат, но всяко нещастно - е нещастно по своему“ ?
Виж целия пост
# 22
И дори и да има някаква вина някой от семейството, тази непростителност не носи нищо добро никому. За жалост хората не го разбират.
Прекарват живота си в сърдене  и в стъпване по яйчени черупки.
Ако ще те успокои, много семейства са така. Случват се такива неща.
на същото мнение съм.
Повечето хора са ощипани минимум по веднъж но реагират различно: едните го играят широко скроени, а други пищят нон стоп.
Едно е да кажеш обиден съм за това, не ме търси освен за жизненоважни неща, друго е тази игра на топло и студено. Сега съм на кеф, много те обичам цитат, после не искам да ти говоря.
Виж целия пост
# 23
аз мога , и ..не мога да разбера сестрата
в подобна ситуация съм, но на мен малко ми пука - никога не съм имала проблем да се извиня, ако съм грешна, но за това трябва и диалог - да ти кажат все пак какво ги мъчи...
обвинена бях, че съм изоставила всичко, че съм плюла на усилията на родителите си, че ги и „тормозя“да ме посещават
тя не иска да ме посещава, аз не ходя често, а като ходя е за кратко

преди говорехме по телефон, по празници и поводи ...сега- само съобщения

има сърдитковци, които до обед се сърдят на себе си, следобед- на целия свят
като прекарат в това състояние известно време- става им навик
а животът е многопластов, цветен, не може да наречеш изборите / решенията/действията на другия само черни или бели...



Ако ще те успокои, много семейства са така. Случват се такива неща.

чия мисъл беше - „всички щастливи семейства си приличат, но всяко нещастно - е нещастно по своему“ ?

Това е цитат на Лев Толстой от романът му Анна Каренина.
Виж целия пост
# 24
знам чий е цитата...ама реших , да не го играя многознаеща Joy

слънцелуна, аз ще ти кажа каква е моята линия на поведение- все едно нищо няма!
правих постъпки, правих...нямаше отсрещна реакция
решила съм ,че ако ме потърси, ще приема всички трохи, които иска да даде
но, да се тормозя междувременно-не!
Виж целия пост
# 25
А на мен винаги ми минава и давам шансове. Постъпки ще има и занапред обаче много се дразня и го чувствам като неправда.
За мен кръвната връзка е отговорност.
Виж целия пост
# 26
Много натоварващо.
Но е твое право, стига да не изискваш същото разбиране и от останалите.
Виж целия пост
# 27
Аз не съм близка със сестра ми. Като се видим, няма особено какво да си кажем. Мислила съм защо се стигна при нас до там, смятам, че е заради проблемите, които имахме като деца в семейството, родител алкохолик, майка съзависима, освен всичко, майка ни беше и все още е на принципа разделяй и владей. На моменти ми се вайка да се търсим и да сме си близки, но то не става така. Честно казано, имам приятелка, която ми е като сестра и съм благодарна, че я имам. За съжаление родството не е гаранция за близост.
Виж целия пост
# 28
Много натоварващо.
Но е твое право, стига да не изискваш същото разбиране и от останалите.
и аз ти разбрах мнението...още от третия път.

Марена, а ако ти звънне вдигаш/ще вдигнеш ли?
Виж целия пост
# 29
Аз съм в подобна ситуация. Просто приемаш, че родителите ти са твоя отговорност, без да търсиш сестра си. За думите на родителите ти обясняваш, че си направила всичко възможно и повече няма да се опитваш.
Мисля, че сте токсични към сестра ти, затова се отдръпва. Натоварвате я с вашите желания и очаквания, а не трябва.
За наследство - говори с родителите си още от сега да прехвърлят каквото трябва както решат. Така няма да се налага да се намразвате допълнително след тяхната смърт.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия