Работа, CV-та, HR-и, съвети - 96

  • 32 872
  • 852
# 150
Не се знае. И при нас е имало колеги, които и по два пъти са се връщали и сме им се радвали.
Виж целия пост
# 151
Хич няма да я оценят, а ще приемат, че се връща с подвита опашка. Няма и да знаят дали тя иска или искат да я махат

Трябва да се съглася с това мнение. Много различно би било ако служителят се връща на по-висока позиция след няколко (успешни) години другаде. В случая обаче са няколко месеца.

Разбира се, зависи и от атмосферата при стария работодател, но на повечето места, на които аз съм бил, посрещането би било именно такова.
Виж целия пост
# 152
Не се знае. И при нас е имало колеги, които и по два пъти са се връщали и сме им се радвали.
Радвате се щото ви вършат работата и славабогу не са ги взели на никое по-добро място. Питай ги тях как се чувстват.
Виж целия пост
# 153
Имате ли наблюдения за по-млади хора, които се наемат, за да могат от тях да се учат ,,по-старите кучета"? Имам притеснения да не попадна в подобна ситуация. Днес го обсъждах на интервю. HR реагира нормално. Ще видим обратната връзка.
Виж целия пост
# 154
Имам наблюдения за такива, които се наемат за да вършат работа, което от своя страна позволява на мениджъра да наруши комфорта на дремещите "стари кучета", и в перспектива да ги насочи към изхода. 🙂

Народът е казал, че старо куче не се учи, което в 90+ % от случаите е именно така.
Виж целия пост
# 155
Имате ли наблюдения за по-млади хора, които се наемат, за да могат от тях да се учат ,,по-старите кучета"? Имам притеснения да не попадна в подобна ситуация. Днес го обсъждах на интервю. HR реагира нормално. Ще видим обратната връзка.

Фиорета, приятелски съвет - не изричай на глас подобни притеснения. Разбирам те чисто човешки, но някак си прозира едно доста директно желание да не се минем и някаква дребнавост. Да, ХР няма как да реагира ненормално, но със сигурност си си изписала черна точка.

Младостта и опита вървят ръка за ръка. Едното трудно може без другото.
Виж целия пост
# 156
Интересно ми е какво по-младия ще научи по-стария служител?
Виж целия пост
# 157
По мое време на компютърни умения. То и сега може да е актуално - старите да си кютят на някоя позната стара програма, а новите да идват с нови знания.
Виж целия пост
# 158
Обикновено във фирмите се работи на някоя си програма, чието разучаване не е китайско писмо. Освен ако не става въпрос за програмиране и някой нов език за това, не виждам какво пък чак толкова може да предаде като знания новия служител, че пък и да си ги пази, сакън да не покаже нещо на "старите"..... Някой трик или формула в ексела или анимация в пауър пойнт не е чак такова ценно знание.
Виж целия пост
# 159
Новият би могъл да донесе опит в специфична дейност, какъвто настоящите служители нямат. Отделен въпрос е обаче доколко те ще са склонни да се обучават.
Виж целия пост
# 160
Само че тук въпросът е друг. По-младата НЕ иска да "обучава" по-възрастните, чудно ми е на какво би могла да им предаде толкова? Някакъм супер ценен опит, умения, знания....? Нека каже...

Новият би могъл да донесе опит в специфична дейност, какъвто настоящите служители нямат. Отделен въпрос е обаче доколко те ще са склонни да се обучават.

Това означава да е нает с тази цел - да въведе нова/специфична дейност и работата му ще е да обучи екипа.
Виж целия пост
# 161
А, съвсем не е задължително - възможно е да работи наред с останалите, като същевременно ги обучава, без това да е официализирано някак, вкл. да е отразено във възнаграждението. Някои работодатели наричат това оптимизация на разходите за персонал. 🙂
Виж целия пост
# 162
Ама и аз питам - какво ще ги обучава? Конкретно да каже, понеже не виждам какво "ново" би могъл да вмъкне някой млад човек на "по-старите кучета", както се изразява. Тези хора си вършат работата и без "по-младата" да ги обучава, нали? Ако да им разясни някоя хватка в ексела....е, голямо знание за криене ще да е, няма що.

Ако е някаква нова техника и/или технология, то със сигурност има обучение и/или специалист, който да разясни процесите.
Виж целия пост
# 163
Възрастта не гарантира опит.

Забелязвам, че някои по-възрастни колеги трудно приемат по-млад човек да им е мениджър и не го взимат на сериозно.

За партитата.. при нас тази година голяма скука. Никакво коледно настроение няма, украса не са сложили. Ии нямало да има голямо парти, някакви си вечери с колеги, отпускат бюджет. Днес отидохме на обяд заедно и всички мълчаха. Вилиците тракаха само. При всеки опит за повдигане на разговор просто умираше след 2-3 приказки.

По принцип рядко изпускам фирмените събития, но този път ще е поради липса на желание. Миналият месец имахме голямо парти з цялата фирма и отидох с удоволствие, познавам доста хора с годините работа тук и изкарахме хубаво.

Но с тази обстановка в екипа, като се има предвид, че сме почти само ние, просто не….

Не ми се занимаваше въобще да сменям работа, вече започнах да се замислям екипа да сменя.
Виж целия пост
# 164
Забелязвам, че някои по-възрастни колеги трудно приемат по-млад човек да им е мениджър и не го взимат на сериозно.
И има защо в повечето случаи.
Мениджър с 10-20г. опит отиграва по- различно ситуациите от човек с 1г. Мога да направя разликата от първа ръка. В единия случай де чувстваш като опитно зайче
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия