Здравословно хранене на деца от 3 до 7 годишна възраст

  • 126 512
  • 1 172
# 120
Оспамихме темата. През различни входове влизаме явно. Е, може и да се засечем някой път.

В инструкциите за попълване на таблицата за храните през предходното денонощие няма масло, а само маргарин. Не помня дори дали имаше други мазнини споменати.

И какво се разбира под пълнозърнест хляб като имаше толкова шум в медиите, че всъщност ни продават хляб с неясен състав.
Виж целия пост
# 121
Има сигурни фирми, които могат да доставят пълнозърнест хляб ... Класанови са такава
Виж целия пост
# 122
Има сигурни фирми, които могат да доставят пълнозърнест хляб ... Класанови са такава

Въпросът е от магазина какво да купуваме  newsm78
Виж целия пост
# 123
Има сигурни фирми, които могат да доставят пълнозърнест хляб ... Класанови са такава
...винаги е вариант домашният хляб. Става бързо и лесно, а съставът му е гарантиран Grinning И нищо не мирише така, както прясно опечен хляб!
Виж целия пост
# 124
     Ох тъкмо си записах в списъка със задачки да проуча вариантите на машина за хляб. Да препоръчаш някоя, хубава и сравнително евтина  Wink
     Каня се и да си купя нови тигани, тоест да не са тефлонови.
     Да се оплача поръчах си книжката за здравословно хранене на деца, която препоръчахте, но като ми доставиха нещата, се оказа че именно тя била свършила...
Виж целия пост
# 125
Има сигурни фирми, които могат да доставят пълнозърнест хляб ... Класанови са такава
...винаги е вариант домашният хляб. Става бързо и лесно, а съставът му е гарантиран Grinning И нищо не мирише така, както прясно опечен хляб!
PeaceАбсолютно съгласна.Вкъщи друг хляб ,освен домашен, не се яде.
Да ви попитам-на машите деца дават ли филии с пастет.При нас това е практика. Sick
Виж целия пост
# 126
И от нищо не изяждам толкова много, колкото от домашно изпечения хляб  Mr. Green От години не сме разчитали основно на домашен хляб точно поради тази причина.

А брашното какво е? Продава ли се истинско пълнозърнесто брашно?
Виж целия пост
# 127
Да препоръчаш някоя, хубава и сравнително евтина  Wink
Леко оф топик, но няма нищо Simple Smile
Аз съм с ТСМ-ска, но установявам, че ми е по-лесно в нея само да бъркам и втасвам тестото, а да пека все пак във фурната. Т.е. същата работа ще върши добър миксер с купа за тесто (40-50 лв).

И от нищо не изяждам толкова много, колкото от домашно изпечения хляб  Mr. Green От години не сме разчитали основно на домашен хляб точно поради тази причина.
А брашното какво е? Продава ли се истинско пълнозърнесто брашно?
Да... по-вкусен е. Особено като му сложа подправки и добавки... (сусам, слънчоглед, босилек, чесън, кисело мляко, фибри, мак, риган, мащерка...т.н.) става ммммм Grinning
Продават се различни брашна. Всички готови имат частично неясни съставки ('подобрители'), но поне не са боядисани с откровени оцветители, както купешките хлябове. Казват пробвалите, че е най-читаво човек да иде до мелница и да си купи чувал пълнозърнесто брашно 'от извора', но аз за момента пасувам по тази точка Grinning Вариант е и да се ползва обикновено бяло брашно, което да се подобрява в домашни условия с фибри, трици и зародиш Simple Smile
Виж целия пост
# 128
Вижте как се прави този хляб ...Класанови сами си мелят зърното

http://klasanovi.com/sunmoon.htm

Аз обаче не купувам от Слънце- Луна, защото все попадам на леко мухлясал ...  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 129
a знаете ли за идеята да се флуорира водата - сега в софия скоро и в други градове... #Crazy http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=226790.msg5225270;topicseen#msg5225270
Виж целия пост
# 130
Има сигурни фирми, които могат да доставят пълнозърнест хляб ... Класанови са такава
...винаги е вариант домашният хляб. Става бързо и лесно, а съставът му е гарантиран Grinning И нищо не мирише така, както прясно опечен хляб!

Браво на теб!  Hug Hug Hug Кажи ми моля те как намираш време и това да правиш?
Виж целия пост
# 131
Браво на теб!  Hug Hug Hug Кажи ми моля те как намираш време и това да правиш?
Не правя всеки ден. Не ядем много хляб.
Впрочем, във връзка с тази тема, вчера като купувах брашно, четох специално съдържанието и ми стана приятно да видя, че пълнозърнестите браша на ф-ма 'Хоуп' (взех пълнозърнесто пшенично и пълнозърнесто ръжено) са без никакви 'подобрители'.
Виж целия пост
# 132
Аз пак да пиша във връзка с проекта за храненето, в който участва нашата детска градина:
Едната анкета беше безумно направена. Трябваше да отбележа колко често детето е консумирало определени храни през последния месец. Ами за един куп неща написах "никога", защото за последния месец Габриела не е яла ягоди, череши, тикви, мандарини...

Когато записвах храните на Габа за един цял ден, вечерята й беше невероятна каша от:
риба
салата
ябълки
моркови
сандвич с кашкавал
заквасена сметана
ядки

Доц. Байкова може и да се уплаши как храня детето си....
Виж целия пост
# 133
Да, наистина- бяха изброени много сезонни плодове.
Аз пък напрасках едни огромни НЕ-та с удивителни срещу месото, маргарина... Confused
Виж целия пост
# 134
Аз пак да пиша във връзка с проекта за храненето, в който участва нашата детска градина:
Едната анкета беше безумно направена. Трябваше да отбележа колко често детето е консумирало определени храни през последния месец. Ами за един куп неща написах "никога", защото за последния месец Габриела не е яла ягоди, череши, тикви, мандарини...

Когато записвах храните на Габа за един цял ден, вечерята й беше невероятна каша от:
риба
салата
ябълки
моркови
сандвич с кашкавал
заквасена сметана
ядки

Доц. Байкова може и да се уплаши как храня детето си....
И аз точно това си мислех вчера, докато попълвах анкетата. Направена е безумно, не знам какво ще се получи като краен резултат.
Менюто на Теди звучеше по подобен начин след като го записах  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия