Здравословно хранене на деца от 3 до 7 годишна възраст

  • 126 581
  • 1 172
# 915
...
В Култура0,1% пък слагали хидрогенирана растителна мазнина. Това не го пише на етикета.

Напротив, пише го на капачката, но със ситни букви- 3% раст. мазнина  Tired
Виж целия пост
# 916
Растителна мазнина все пак не значи непременно хидрогенирана. Разликата е огромна. Едната е канцерогенна, а другата не.

Stop за това че в прясното мляко има разни животинки няма съмнение!
но нали точно затова се вари до кипване!? никой не го пие сурово..

Не знам, пиша само какво беше разказала жената. Наистина бактериите е логично да умират, но тази гной от мастита по кравите...Sick Всъщност не е гаранция, че в купеното мляко няма. Те не изследват всяко мляко от селяните.
Виж целия пост
# 917
Растителна мазнина все пак не значи непременно хидрогенирана. Разликата е огромна. Едната е канцерогенна, а другата не.

Stop за това че в прясното мляко има разни животинки няма съмнение!
но нали точно затова се вари до кипване!? никой не го пие сурово..

Не знам, пиша само какво беше разказала жената. Наистина бактериите е логично да умират, но тази гной от мастита по кравите...Sick Всъщност не е гаранция, че в купеното мляко няма. Те не изследват всяко мляко от селяните.


стига Ще повърна ... някой пуска идиотски слухове , защото бута сухо мляко в продуктите и хората взимат от бабите и не му купуват боклуците .... както в соса за дюнери на незнам си кой си имаше 22 вида сперма  ooooh! аре у лево.
Хората са оцелели векове с краве мляко , сега гледаме как да им набутаме боклуци , ;е да изкараме пари и кравите естествено са мръсни  ooooh!  ooooh!  ooooh!
Виж целия пост
# 918
...
Хората са оцелели векове с краве мляко , сега гледаме как да им набутаме боклуци , ;е да изкараме пари и кравите естествено са мръсни  ooooh!  ooooh!  ooooh!
Кравите не са мръсни, но хората са безотговорни. Знам каква трябва да е хигиената при доене на кравите и ако някое животно е болно, взима антибиотици или дори само вимето да е наранено, млякото не трябва да се консумира, но хората го продават за да изкарат някой лев и не им пука, кой ще го пие това мляко. Tired


Виж целия пост
# 919
За вредата от млечните произведения Лидия Ковачева го е написала в книгата си. Аз съм късметлийка, защото децата ми сами отказват да близнат такива неща. Ха ха
Виж целия пост
# 920
За вредата от млечните произведения Лидия Ковачева го е написала в книгата си. ...

90% от нещата, които препоръчва Л.Ковачева не бих приложила нито за детето си, нито за мен  Tired въпрос на лично виждане.
И млечните произведения за мен остават основна част в семейното меню. Но от баби на улицата прясно мляко не смея да купувам.
Виж целия пост
# 921
За вредата от млечните произведения Лидия Ковачева го е написала в книгата си. ...

90% от нещата, които препоръчва Л.Ковачева не бих приложила нито за детето си, нито за мен  Tired въпрос на лично виждане.
И млечните произведения за мен остават основна част в семейното меню. Но от баби на улицата прясно мляко не смея да купувам.

От улицата не трябва да се купува, но баба ти да има крава и да не смее майка ти да ти даде мляко, че кравите имали неzнам си кво си  ooooh!
Вредата от млякото е напълно докаzана .. ето на човешкия род благодарение на добро хранене е оцелял и сега твори ужасни тъпанарщини иz целия свят.  ooooh!
Виж целия пост
# 922
 jabata_dil, тук едва ли са много хората, чиито баби имат крави. Аз поне не познавам такива.Моята баба купува мляко от някакъв съсед, който го носи от село.

За вредата от млечните произведения Лидия Ковачева го е написала в книгата си. ...

90% от нещата, които препоръчва Л.Ковачева не бих приложила нито за детето си, нито за мен  Tired въпрос на лично виждане.
И млечните произведения за мен остават основна част в семейното меню. Но от баби на улицата прясно мляко не смея да купувам.
За вредата от млякото не е писала само Лидева Ковачева, а и много други. Ензимът Ренин, който отговаря за разграждането на на казеина в млякото, се намира в големи количества при малките деца и животни и в минимални във възрастния индивид.
Ако се върнем и към природата телетата пият мляко до едно време, а после се хранят с други неща.
Виж целия пост
# 923
jabata_dil, тук едва ли са много хората, чиито баби имат крави. Аз поне не познавам такива.Моята баба купува мляко от някакъв съсед, който го носи от село.

За вредата от млечните произведения Лидия Ковачева го е написала в книгата си. ...

90% от нещата, които препоръчва Л.Ковачева не бих приложила нито за детето си, нито за мен  Tired въпрос на лично виждане.
И млечните произведения за мен остават основна част в семейното меню. Но от баби на улицата прясно мляко не смея да купувам.
За вредата от млякото не е писала само Лидева Ковачева, а и много други. Ензимът Ренин, който отговаря за разграждането на на казеина в млякото, се намира в големи количества при малките деца и животни и в минимални във възрастния индивид.
Ако се върнем и към природата телетата пият мляко до едно време, а после се хранят с други неща.


Ние не сме телета, а и прод-лжителсността на живота на ;овека е разли;на, а и телетата на са всеядни ...
За потв-рждаване на подобни теории с (анти) рекламна цел се плащат доста пари на факултети в реномирани университети. Т.е те с таквиа проу;вания се изд-ржат. Като си помислиш коя ли теза не би могла да се докаже ? Хляба вреден ... ОК, млякото и то ... ОК, за месото , захарта, солта и какво ли не има подобни проу;вания ... Ако се разровиш и вземеш някаква храна ще намериш за нея какво ли не в нета ...  Hug
Виж целия пост
# 924
 Hug

Пак да кажа - личен избор на родителя е какво да дава на детето си! Друг е въпросът то дали ще го яде / пие  Wink
Не споря вредно или полезно е млякото. Просто казвам, че ние консумираме много млечни продукти като цяло. Но детето ми кашкавал не близва например.
И не мога да си представя, че ще ядем само неща, за които няма спор дали са полезни или не. Просто такива почти няма  Laughing
Виж целия пост
# 925
... Ако се разровиш и вземеш някаква храна ще намериш за нея какво ли не в нета ...  Hug
В нета всеки може да си пише каквото си иска. Информацията е почти на 100% противоречива. Въпросът е да имаш поне елементарна култура на хранене и тогава сам ще можеш да си отсееш необходимото за теб.
Аз например се съобразявам с един принцип- колкото храната е по-проста, толкова е по-естествена, следователно и по-полезна. Съответно колкото е по-преработена, толкова по-неприемлива става за организма.
Конкретно за млякото и млечните- консумираме ги в малки количества. На децата не давам всеки ден. В млякото няма нищо кой знае колко полезно. Но пък лактозата и казеина могат да нанесат вреда ако са в повече.
Виж целия пост
# 926
Определено всеки трябва да съобразява храната с детето си. Моето има нужда от много месо и яйца, хляб почти не яде, а зеленчуци хапва избирателно, мляко веднъж - по малко. За някои това е абсолютно вредно! Но в нашия случай е необходимо и детето само си го иска. При други нуждата от мляко е голяма и си държат на него. Важното в случая да е да гледаме да даваме по-чисти храни, от по проучени източници, доколкото е възможно. И да се вслушваме и в потребностите на децата ни, защото те несъзнателно ни подсказват от какво имат нужда (като изключим гумените мечета и чипса)!
Виж целия пост
# 927
Сега живеем на село. Взимаме мляко от съдедите, и наши роднини. Баба ми го кваси, а на децата давам понякога прясно. Те го хапват с бисквити. Не го обичат кисело. Иначе синът ми умира за купено кисело мляко, аз също. Embarassed  Не мога обаче да съм сигурна, че млякото винаги е от здрава крава. Преди години дядо ми гледаше крави и тогава въпросът не стоеше... А баба ми правеше освен кисело мляко и сирене, кашкавал и масло.
Виж целия пост
# 928
И да се вслушваме и в потребностите на децата ни, защото те несъзнателно ни подсказват от какво имат нужда (като изключим гумените мечета и чипса)!
Трябва да изключим още шоколада, вафлите, бисквитите, кроасаните, сладоледа, колата.... и куп други храни, съдържащи хидрогенирани мазнини, оцветители, изкуствени подсладители, сол, консерванти, рафинирани продукти и т.н. Повечето деца налитат най-много на най-нездравословните храни (както и възрастните). Особено страшно е при учениците, където няма никакъв контрол. Хранителните предпочитания са въпрос на навик от най-ранна възраст. Едно дете, което никога не е опитвало месо едва ли ще изяви желание да го прояде на 10 год.
Виж целия пост
# 929
Да, и аз мисля че ако се вслушаме в децата ...вероятно ще налетят на всичко, което не е много за тях. По скоро ние сме тези които трябва да им наложим определена диета на хранене и навици..и дори вкус до някъде. Но пък верно е че има и добри деца, които сами си търсят броколито или ябълката... Wink Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия