Фиброаденом - да се оперираме ли? 6-та тема

  • 15 713
  • 217
# 180
Мисля, че леко прибързвате със страховете. Има шанс да Ви боли преди цикъл както е и при мен. Идете на мамолог без да се плашите и да си вкарвате излишна паника. Кофтите е, че на мамолог се ходеше определени дни след цикъла, а не няколко дни преди него. Питайте все пак по телефона като записвате час (ако разбира се казват).
За асиметрията може и там да си е била и чак сега да се вглеждате, но все пак лекар ще прецени най-добре.
Виж целия пост
# 181
Мисля, че леко прибързвате със страховете. Има шанс да Ви боли преди цикъл както е и при мен. Идете на мамолог без да се плашите и да си вкарвате излишна паника. Кофтите е, че на мамолог се ходеше определени дни след цикъла, а не няколко дни преди него. Питайте все пак по телефона като записвате час (ако разбира се казват).
За асиметрията може и там да си е била и чак сега да се вглеждате, но все пак лекар ще прецени най-добре.

I.R., аз вече си записах час. Когато отида на прегледа, ще помоля лекаря да обсъдим и това.
Incantrix, ако нямаш нищо против, можеш ли да ми разкажеш малко за биопсията – боли ли, как точно протича? И също, ако ти е удобно да споделиш, какви бяха симптомите при теб? Някой изтри поста ти, но аз го прочетох.
Виж целия пост
# 182
Не се вкарвайте излишно в паники! Не всички минават биопсии!
Виж целия пост
# 183
Не се вкарвайте излишно в паники! Не всички минават биопсии!

Просто толкова много неща преживях, че само това ми липсва.
Виж целия пост
# 184
Аз от известно време съм под тревога - въпреки че последния ми преглед беше декември 2025. Следя се 2 пъти годишно при д-р Виктор Йорданов, много съм доволна от него.
Та последния ми преглед беше във връзка с едно уплътнение в едната гърда отдолу, което няма формата на бучка или топче, а някак си продълговато и твърдо, но е доста болезнено при  настиск и съм притеснена дали не е нещо сериозно.
Имам час за другата седмица, но дотогава ще съм в мисли…
На последния преглед това уплътнение е описано като нормални жлези и дуктус, последното нямам идея какво е, някой знае ли?
Виж целия пост
# 185
Аз от известно време съм под тревога - въпреки че последния ми преглед беше декември 2025. Следя се 2 пъти годишно при д-р Виктор Йорданов, много съм доволна от него.
Та последния ми преглед беше във връзка с едно уплътнение в едната гърда отдолу, което няма формата на бучка или топче, а някак си продълговато и твърдо, но е доста болезнено при  настиск и съм притеснена дали не е нещо сериозно.
Имам час за другата седмица, но дотогава ще съм в мисли…
На последния преглед това уплътнение е описано като нормални жлези и дуктус, последното нямам идея какво е, някой знае ли?

Дуктус е млечен канал.
Виж целия пост
# 186
А млечен канал може ли да боли по принцип?
Виж целия пост
# 187
А млечен канал може ли да боли по принцип?

Може да боли, да, но това не означава непременно нещо лошо. Аз родих преди година и седем месеца и тогава имаше една майка, която имаше болка заради запушен млечен канал. Възможно е да е и някакво възпаление. Общо взето съм чела, че лошите неща  не болят.
Виж целия пост
# 188
Аз съм далеч от раждания и кърмене … минали са повече от 11 години от последното.
Надявам се наистина да не е нещо сериозно, много ме е страх какво ще излезе.
Виж целия пост
# 189
Аз съм далеч от раждания и кърмене … минали са повече от 11 години от последното.
Надявам се наистина да не е нещо сериозно, много ме е страх какво ще излезе.

И мен ме е страх. Но истината е, че каквото и да е, то си е там. Няма значение дали ще го неглижираме или ще отидем на лекар – по-важното е, ако има нещо лошо, да бъде хванато навреме. А ако не е, просто да сме благодарни.
Виж целия пост
# 190
veluna, може и да е киста.
Виж целия пост
# 191
veluna, може и да е киста.

В понеделник съм на лекар и ще видим.
Виж целия пост
# 192
Дами, препоръки за мамолог за София? Имам фиброаденом, над 2 см, няколко пъти го гледаха, последно казаха, че не бил за операция. Но ме боли, боде гърдата и не го усещам добре.

д-р Средкова, преглежда в болница Сердика и МЦ Св.Панталеймон. Оперира ме преди 2г (фиброаденом), изключително доволна съм от свършената работа, отношение, старание, просто тя е прекрасна. Оттогава ходя само при нея на контроли.
Виж целия пост
# 193
Здравейте, днес бях на преглед. Лекарят каза, че образуванието е доброкачествено на 99%. За пълна сигурност препоръчва оперативното му премахване и изпращане за хистологично изследване, което ще потвърди на 100%.

И аз сега не знам какво да правя.
Виж целия пост
# 194
Искрено се радвам за теб! Heartpulse
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия