Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 93

  • 42 146
  • 765
# 735
Здравейте! Извинявайте, но не съм чела отговори по-назад в темата. Макар, че гледам от септември нов ценоразпис, който ми е страшно объркан. Някой правил ли си е скоро офис-хистероскопия при д-р Стаменов и колко като сума му излезе? Благодаря предварително! Май за нея не се правеха кръвни изследвания предварително. Имам малък полип.
Виж целия пост
# 736
По тази линия и аз да задам въпрос. До сега не са ми правени никакви операции, та не съм много наясно. Предстои ми хистероскопия - за сега се води диагностична, но имат съмнение и за полип. Предполагам, че ако в крайна сметка този полип го има и го отстранят, то тя ще се води оперативна вече, следователно и сумата скача. Гледам, че ако имам здравни осигуровки, определена сума се покрива от НЗОК. Трябват ли ми предварително някакви направления от личната или нещо?
Виж целия пост
# 737
Няма нужда от предварителни направления от ЛЛ за оперативна хистероскопия, в болницата си оформят всичко. Успех! 🍀
Виж целия пост
# 738
Аз също бях за диагностична, при нея се установило, че е леко тясна матката, Цветков я беше разширил, на клипчето се вижда над 10 минути стъргане. Не се е променила цената. Полип се реже за 2 секунди - ряза ми Калчев на следващо хистеро без упойка, не би трябвало заради дреболия да сменят категорията на процедурата.

Мисля, че за да се води оперативна има установен предварително очеваден голям проблем. Но може и да греша, та ако някой има друг опит, нека каже.
Виж целия пост
# 739
Аз също бях за диагностична, при нея се установило, че е леко тясна матката, Цветков я беше разширил, на клипчето се вижда над 10 минути стъргане. Не се е променила цената. Полип се реже за 2 секунди - ряза ми Калчев на следващо хистеро без упойка, не би трябвало заради дреболия да сменят категорията на процедурата.

Мисля, че за да се води оперативна има установен предварително очеваден голям проблем. Но може и да греша, та ако някой има друг опит, нека каже.

Благодаря за отговора. Не съм наясно и аз как стоят нещата. Просто по логиката карам, че идеята на този етап е да се види дали има някакъв проблем отвътре, че не е ясен този полип и Персенска и Чапанова изказаха съмнения, но явно е някакъв малък ли и аз не знам, та не могат да кажат със сигурност. А вероятно има общо и това, че на 7ми ден от цикъла вече лигавицата беше 8мм и не се виждало нищо. Трябваше на 4 дена да ида за да се види, че може би има нещо. Та все си мисля, че ако отстраняват нещо или преправят нещо вече се води оперативна, нали не е само проверка и диагностика на проблем.
Виж целия пост
# 740
Аз правих диагностична хистероскопия, на която си намериха полип и директно го махнаха. Не съм доплащала нищо.
Виж целия пост
# 741
Rouina91, полипите се виждат най-добре, когато имаш доминантен фоликул, а не в началото на цикъла.
Виж целия пост
# 742
Rouina91, полипите се виждат най-добре, когато имаш доминантен фоликул, а не в началото на цикъла.
При мен тръгват доминантните още в началото за жалост може би. На 4ти ден от цикъла вече го имаше. Виждаше се и на кой яйчник ще е овулацията (къде е доминантният).
Виж целия пост
# 743
Полипите растат с лигавицата и затова се виждат по-добре. Тя като е по-дебела и те са по-големи. Затова мисля, че казват, че се виждат , когато има доминантен фоликул ( над 18мм).
Виж целия пост
# 744
Полипите растат с лигавицата и затова се виждат по-добре. Тя като е по-дебела и те са по-големи. Затова мисля, че казват, че се виждат , когато има доминантен фоликул ( над 18мм).

На мен пък точно обратното ми обясниха и двете. Че се виждали най-ясно като лигавицата е по-тънка и са трудно видими/различими когато е по-плътна. На 7ми ден от цикъла не го видя защото лигавицата беше вече 8мм. На следващият месец ми каза да ида по-рано и на 4ти ден ужким каза, че виждала нещо...знам ли и аз. Не съм лекар може аз да греша нещо.
Виж целия пост
# 745
Това кой лекар го е казал? На мен 3-ма репродуктивни ми казаха, че преди овулация се вижда. Лигавицата трябва да е трислойна .
Виж целия пост
# 746
Това кой лекар го е казал? На мен 3-ма репродуктивни ми казаха, че преди овулация се вижда. Лигавицата трябва да е трислойна .

Разрових се във интернет и там също потвърждават, че полипите се виждат най-лесно в началото на цикъла, защото изпъквали, когато лигавицата е по-тънка.
Явно е спорно, както казах не знам и аз, не съм лекар. Иначе при мен се видя в началото на цикъла, че има нещо и при двете лекарки Персенска и Чапанова. По-късните дни от цикъла не се е виждало нищо явно.
Виж целия пост
# 747
На мен репродуктивни са ми го казвали, защото след спонтанен аборт сама се бях изчистила. Отидох много рано на следващия цикъл и докторът каза, че съм се изчистила и лигавицата изглеждала перфектно. И на следващия цикъл ми видяха два полипа. И след това ми обясниха, че полип се вижда преди овулация. Като цяло са много коварни, защото не винаги се виждат.
 Моето мнение, че неуспехите при ин витро много често се дължат на полипи и то защото не винаги се виждат. Случвало ми се е и на хистероскопия да не се видят. Но в крайна сметка водещият лекар има думата.
Виж целия пост
# 748
Добро утро! Има ли някоя дама с хиперстимулация след пункция?
Притеснява ме , че корема ми е много подут други симптоми нямам. Извадиха 20 яйцеклетки и ще правим свеж трансфер
Виж целия пост
# 749
Добро утро! Има ли някоя дама с хиперстимулация след пункция?
Притеснява ме , че корема ми е много подут други симптоми нямам. Извадиха 20 яйцеклетки и ще правим свеж трансфер
Как свеж трансфер. Ако ти е подут корема, имаш задържана течност. Това не е добре за ембриона. На мен ми извадиха 24 Я и с всеки изминал ден ставах все по-зле и накрая едвам се отвърнах от влизане в болница. Ти, ако не се чувстваш добре, имаш подуване, тежест, помисли да откажеш трансфера и си направете замразен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия