С какво ви дразнят свекървите? – 160

  • 26 652
  • 757
# 210
На мен от малка ми е набито от моята майка никога да не се навивам на живот с родители.
Виж целия пост
# 211
Всеки пънолетен прави своите избори. Въпросът е да не прехвърля отговорността за тях на други хора.
Виж целия пост
# 212
На мен от малка ми е набито от моята майка никога да не се навивам на живот с родители.
Е, моята майка точно това пропусна да ми каже, но за сметка на това постоянно ми обясняваше как една жена трябва да има професия и да може сама да се издържа и че ако мъжът ми ме удари, задължително трябва да си тръгна още след първия шамар, защото след него непременно ще има и други. Благодарение на нейните думи никога не съм попадала на мъж-насилник и живях сама в продължение на 6 години, след като тя почина.

Майка ми е била омъжена два пъти. С първата си свекърва до последно бяха като майка и дъщеря, тя даже ми беше като баба и се отнасяше към мен като към нейна внучка (да, и такива свекърви има). Втората - моята биологична баба, я беше виждала веднъж за две седмици, а аз изобщо не познавам семейството на баща ми. И заради прекрасните отношения с първата си свекърва, майка ми цял живот се чудеше на снахите, които не харесват свекървите си. Е, аз разбрах и за нея защо това е така. Хора всякакви, уроци също.
Виж целия пост
# 213
На мен от малка ми е набито от моята майка никога да не се навивам на живот с родители.
На мен не ми е. Просто имам инстинкт за самосъхранение Joy

Но, както казах, дори да се бях съгласила, нямаше да издържа дълго.
Виж целия пост
# 214
В случая, авторката нищо не прехвърля. Казва си, че решението е нейно и си носи последиците. За съжаление, ще трябва да търпи и подричанията, относно детето. Дано успее там, да сложи границата.
Виж целия пост
# 215
Сега остава някой да даде адекватен отговор как се издържа семейство на квартира, ако половината или по- голяма част от заплатата на единия отива за наем.
Не всички живеят в големи градове и са на добри заплати, както и не всички са достатъчно квалифицирани, за да търсят работа за по- добри доходи.
Тук всеки дръзнал да се оплаче и съжителстващ със свекъри се изпраща на квартира.
Всеки конкретен случай е за себе си, но той винаги бива осъждан в тази посока.
Виж целия пост
# 216
Сега остава някой да даде адекватен отговор как се издържа семейство на квартира, ако половината или по- голяма част от заплатата на единия отива за наем.
Не всички живеят в големи градове и са на добри заплати, както и не всички са достатъчно квалифицирани, за да търсят работа за по- добри доходи.
Тук всеки дръзнал да се оплаче и съжителстващ със свекъри се изпраща на квартира.
Всеки конкретен случай е за себе си, но той винаги бива осъждан в тази посока.
Или в по-малките населени места, където квартири на практика няма, а е "традиция" да се живее със свекъри.
Виж целия пост
# 217
Жителството отдавна отпадна.
Виж целия пост
# 218
Е, и? Човек трябва непременно да отиде да живее в друг град, за да не живее със свекъри? Вместо да очакваме възрастни хора да се държат културно и с емпатия, ние очакваме младите да бягат.
Виж целия пост
# 219
Къде да живее, как да живее, с кого да живее - всичко това са решения на пълнолетния човек. Никоя не е купена на пазара за роби и затворена насила в чужда къща.
Виж целия пост
# 220
Когато бях студентка нямаше такъв лукс да живееш сам на квартира или в такава без хазяи. Дори със съквартиранти беше достатъчно скъпо, за София става въпрос. Оттам изградих една свръх чувствителност към съжителство с хора, защото така се е наложило. Още преди да се омъжа, си бях взела решение, че нито при едните, нито при другите родители е редно, да се живее. Може сами по себе си хората да са добри, но да не могат да съжителстват заедно. Партньор си избираш, но няма как да избереш какви ще са родителите му. Така че всичко може да се очаква. Затова, който е достатъчно зрял да създава семейство, да бъде така добър и да си осигури място "за гнездене". Помощ, разбирателство от родители и деца, да. Ежедневно напрежение заради различни навици или кой какво казал, как го казал, няма нужда.

За думите към детето. При много, ама наистина много близки хора, (дори в някои случаи не роднини) съм си позволявала да кажа на родител твърде негативни неща за детето му. Но този родител знае, че на мен ми пука за това дете, важно ми е да е добре детето и да не криви от правия път. И съм намирала разбиране. Често на майките им убвгват някои неща. То е като законите на оптиката не виждаш нещо, което е много далече от теб, но също и ако е прекалено близко.
Виж целия пост
# 221
Така че всичко може да се очаква. Затова, който е достатъчно зрял да създава семейство, да бъде така добър и да си осигури място "за гнездене"
Тази чест по подразбиране в тази тема се пада на мъжа или в противен случай му се закичва титлата Муньо.
Нещо за Мунка? Или на нея и се полага.
Нищо не е черно или бяло и който може да го осмисли никога не би лепил етикети. Изнесете се на квартира и сърбайте си попарата с нищо не помага на авторите на постове.
Всеки знае кое е най- хубавото, но не във всички случаи е осъществимо и ако списващия може да го направи няма да виси тук и да търси решения. Никой не е влязъл да пише, за да бъде съден за решенията, които е или не е взел. При даване на съвети е добре да се изхожда от реалното положение в момента.
Виж целия пост
# 222
Семейството се създава не от мъжа, а от мъжа И жената. Жената не е безгласна буква, освен ако сама не избере да се превърне в такава.
Освен това, ако наистина се търси решение на проблема, "изнесете се на квартира", е възможно решение.
Виж целия пост
# 223
Това възможно решение е на първо място и всеки го знае, но щом е тук явно е неприложимо в неговия случай.
Виж целия пост
# 224
Това възможно решение е на първо място и всеки го знае, но щом е тук явно е неприложимо в неговия случай.
Дали всеки го знае и дали наистина е неприложимо?
Защото редовно в тази тема чета писания в стил "той искаше и аз козирувах", вместо да чета "опитахме се на квартира, но не стана" (например).
Да козируваш или да кажеш "не" са напълно приложими избори.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия