С какво ви дразнят свекървите? – 160

  • 26 650
  • 757
# 180
За мен има разлика между характерче и отвратително характерче, и не бих приела такава формулировка, отправена към 7 годишно дете. Също така бих наблюдавала детето си много внимателно и бих разредила драстично контактите с бабата.
Виж целия пост
# 181
Авторката е натрупала ОГРОМНО напрежение от съвместното съжителство със свекървата (спомних си ника ѝ и се сетих, че беше писасла в темата и я видях - поне тази тема, че тогава казаното ме беше шашардисало). Беше възмутена, че свекървата казала на детето "Слушай майка си".
Тогава си помислих, че, ако започне да ѝ уронва авторитета пред детето (както не малко такива хора) авторката сигурно ще получи удар.
Не познавам жената.
Ситуацията е представена оскъдно. Не знам кой крив, кой прав. Дори в началото нищо не разбрах.
Нищо чудно свекървата да е дразнител и кофти личност, ама щом изказване, което попринцип е в твоя подкрепа те дразни, че чак и тема пускаш, положението е критично и СПЕШНО, ама много СПЕШНО трябва да се махнеш оттам.  Разбираш ли, че ще си съсипеш психиката?!? Палиш от раз за някакви работи, за които не си струва да ги помниш, камо-ли да те дразнят, да се възмущаваш, теми да пускаш и да си трошиш нервната система.
Наистина, осъзнаваш ли в какъв капан си?
След някоя и друга година на детето ще започнеш да крещаш за най-малкото нещо, просто защото си хипер-мега изнервена и въобще не правиш връзка с главния мозък и реална оценка на ситуацията.
Имам една колежка - за секунди се сменя физиономията ѝ, поведението ѝ, пали за нещо, дето... страшно става. Тежък живот е имала явно, синът ѝ е с проблеми, сменяла е е всяка година 1-но училище, 2-ро, 3-то... не знам и при нас колко ще издържи. 2 месеца е засега, не знам, не знам.
Спешно се отделете. Съхрани се, почини си.

Това ми е ясно,мъжат ми не иска да сме отделно.  И аз правя компромис относно това със себе си. В случая НЕ съм никаква жертва,правя го заради мъжа ми, съвсем съзнателно съм взела това решение.
Виж целия пост
# 182
Loveme,
Мисля, че ти си много чувствителна. Не била спала свекървата цяла нощ - много важно. И мен като ме налегнат тежки мисли, не мога да спя. Спри да се връзваш. Разбрала си се с детето, проблемът е решен. Свекървата ще се наспи на следващия ден.
Виж целия пост
# 183
За мен има разлика между характерче и отвратително характерче, и не бих приела такава формулировка, отправена към 7 годишно дете. Също така бих наблюдавала детето си много внимателно и бих разредила драстично контактите с бабата.
Да, ако бабата не ни кефи няма какво да прави около детето. Но щом стои сама с детето може да се изказва, все пак и тя го гледа. И честно казано, някои деца си имат отвратителни характерчета, сигурна съм, че всички сме виждали такива. Човек може и да си ги обича, но по-големият проблем не е формулировката, а поведението на детето. Принципно, не в случая, който не познаваме.
Виж целия пост
# 184
Аз само да напомня, че децата са много емпатични спрямо майките си. Ако майката не може да понася даден човек, да не говорим за по-силни отрицателни чувства, детето постепенно също се настройва срещу него и или го избягва, или се държи лошо с него.
Не знам дали тук става въпрос за нещо такова, но ако още не е, все някой ден отношението на майката към свекървата ще се отрази и на отношенията между бабата и внучето.
Това не важи само за връзката снаха-свекърва, естествено. Отнася се и за другите хора наоколо – бащата, други роднини, съседи... Така, както майката може да промие мозъка на детето си – умишлено или не, никой друг не го може.
Та не се чудете, когато децата ви бягат от свекърите, които мразите, или липсва топла връзка с тях. Те просто отразяват вашите чувства и отношения.
Виж целия пост
# 185
Аз само да напомня, че децата са много емпатични спрямо майките си. Ако майката не може да понася даден човек, да не говорим за по-силни отрицателни чувства, детето постепенно също се настройва срещу него и или го избягва, или се държи лошо с него.
Не знам дали тук става въпрос за нещо такова, но ако още не е, все някой ден отношението на майката към свекървата ще се отрази и на отношенията между бабата и внучето.
Това не важи само за връзката снаха-свекърва, естествено. Отнася се и за другите хора наоколо – бащата, други роднини, съседи... Така, както майката може да промие мозъка на детето си – умишлено или не, никой друг не го може.
Та не се чудете, когато децата ви бягат от свекърите, които мразите, или липсва топла връзка с тях. Те просто отразяват вашите чувства и отношения.
Възможно е да усеща нещо детето,но аз под никаква форма не съм дала да се разбере пред детето,че не харесвам баба му. Нито съм му говорила нещо,нито пред него нещо съм казвала. Бабата ми каза ,да сме се разбрали по между си,че малките камъчета каруца обръщали, едвам се сдържах да не и отвърна,че между нас каруцата отдавна е обърната. Обаче като знам какво ще последва ,мисля да си замълча.
Виж целия пост
# 186
По-добре замълчи, смятай ,че е  колежка, съседка/то всъщност е така/ по етажите, защото наистина трябва да живеете наблизо, имате общ знаменател - мъжа ти.
 Не  е приятно и разяжда отвътре, но това  е.
 Разликата в поколенията и че е чужд за теб човек са от значение, но не чак толкова да си съсипваш нервите.
Виж целия пост
# 187
Аз само да напомня, че децата са много емпатични спрямо майките си. Ако майката не може да понася даден човек, да не говорим за по-силни отрицателни чувства, детето постепенно също се настройва срещу него и или го избягва, или се държи лошо с него.
Не знам дали тук става въпрос за нещо такова, но ако още не е, все някой ден отношението на майката към свекървата ще се отрази и на отношенията между бабата и внучето.
Това не важи само за връзката снаха-свекърва, естествено. Отнася се и за другите хора наоколо – бащата, други роднини, съседи... Така, както майката може да промие мозъка на детето си – умишлено или не, никой друг не го може.
Та не се чудете, когато децата ви бягат от свекърите, които мразите, или липсва топла връзка с тях. Те просто отразяват вашите чувства и отношения.
Това е вярно, но непълно. Децата са интуитивни, т.е. още не толкова разумни, съответно са интуитивни и към другите хора. Усещат ги, така да се каже. Отделно и другите хора броят децата като част от майката и като не я понасят не понасят и детето. Затова и има чудни втори бащи за нечии деца, които изобщо не се грижат за своите от жена, която не понасят.
Но пък има и разум, и възпитание, не само примитивни истории, та понякога стига да се види, че отрочето ни има нужда от повече възпитание, например.
Виж целия пост
# 188
Който иска да живее по собствени правила започва с това, че живее с мъж и дете самостоятелно, не се натриса на родителите му. Като живееш със свекърва си я приемаш каквато е. Това е положението.
Виж целия пост
# 189
loveme_2016. а  има ли някаква много важна и конкретна причина да не харесваш свекърва си и да сте обърнали колата, както образно се изразяваш? Или е така, защото просто ти е свекърва?
Виж целия пост
# 190
Или е така, защото просто ти е свекърва?
Извинявай, но това е много глупав и обиден въпрос.
Още повече към съфорумката, която тук в темата пише доста любезно, търпеливо и разумно.
Виж целия пост
# 191
Съвсем на място си е въпросът.  Явно се е трупало и продължава да се трупа напрежение. Ако си отговори честно защо, може и да намери решение. От написаното става ясно, че е осъдена да живее със свекървата и не може да го промени. Трябва да намери начин да не се ядосва.
Виж целия пост
# 192
Децата усещат отношението.Аз съм отгледана изцяло от баба свекърва.За мен баба ми и дядо ми бяха най-добрите на света.Още тъгувам за тях. Но винаги съм усещала ,че майка м и баба ми не се обичат.
Виж целия пост
# 193
Не съм казала, че въпросът "защо?"  е обиден? Обидно е предположението, че съфорумката не харесва даден човек без причина, просто от някакъв каприз и предубеждение.
Достатъчно беше да се попита каква е причината за развалянето на отношенията, без опита за пореден път да се пробута теорията, че свекървите са света вода ненапита, но снахите идват предубедени и за това има конфликти.
Виж целия пост
# 194
Кой е казал, че свекървите са светици, пък снахите мъченици? Доста елементарно разсъждение. Човек си е такъв какъвто си е. Малко може и да се промени, но не много. Дразнят се защото са принудени да живеят в една къща.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия