?Въпроси всякакви? (2025 г.)

  • 475 797
  • 11 425
# 1 305
Както написах, не е при мен, иначе лесно ще измеря и няма да питам тук. 😀
Виж целия пост
# 1 306
Както написах, не е при мен, иначе лесно ще измеря и няма да питам тук. 😀
Някой, който има тази чугунена тенджера от Лидл, може ли да ми каже на кутията ѝ колко литра пише, че е? Че имам такава, но не е при мен и не мога да видя, а не помня с точност.
Скрит текст:
Налей няколко мерителни канчета и ще знаеш точно. Иначе довечера може да измеря диаметъра на моята и да ти кажа колко литра. Има различни вместимости.
Ако до довечера не се включи никой ще пиша.
Виж целия пост
# 1 307
Благодаря ти, поръчах вече. Те са няколко стандарта - 5,3 литра, 5,8 литра и 8литра. Поръчах 8, другата явно е един от двата по-малки обема.
Виж целия пост
# 1 308
Тези тенджери къде ги слагате във фурната - на решетката или на дъното на фурната. Дали ще се деформира  решетката?
Виж целия пост
# 1 309
Ами тежичка е и празна, пък като се напълни е още по-тежка. Освен това, чугунът се нагрява равномерно и стените са дебели, така че, на дъното, да.
Виж целия пост
# 1 310
Здравейте,
Какви са актуалните подаръци сред момичета на 5 годинки? Моля за идея.
Виж целия пост
# 1 311
На решетката я слагам аз. Но наистина е много тежка и трябва да се внимава.
Виж целия пост
# 1 312
Колко по-рано могат да се сменят личната карта и шофьорската книжка преди да изтекат?
няма долна граница.
лелката от гишето не преценява.
едното е документ за самоличност. трябва да го имаш дори и да си го загубила/откраднали един ден след получаването му. другото е документ за правоспособност. може цял живот да не го подновяваш ако не управляваш МПС.
Виж целия пост
# 1 313
Колко по-рано могат да се сменят личната карта и шофьорската книжка преди да изтекат?
няма долна граница.

В България подновяването на личните документи се урежда от Закона за българските лични документи (ЗБЛД) и съответните наредби.
Срок за подновяване преди изтичане

Според чл. 8, ал. 4 от ЗБЛД:

    Заявление за издаване на нов български личен документ може да се подаде най-рано 6 месеца преди изтичането на валидността на стария.
Виж целия пост
# 1 314
Лелките в държавната администрация стоят над закона, ако някой не е разбрал.

При повреда на документа, например ако го носиш в задния джоб и седнеш отгоре Joy, може да се смени веднага и няма глоба.
Но нова снимка няма да се направи, ако старата е на по-малко от 5 години, в случай, че за това се пита.
Виж целия пост
# 1 315
Скрит текст:
Колко по-рано могат да се сменят личната карта и шофьорската книжка преди да изтекат?
няма долна граница.

В България подновяването на личните документи се урежда от Закона за българските лични документи (ЗБЛД) и съответните наредби.
Срок за подновяване преди изтичане

Според чл. 8, ал. 4 от ЗБЛД:

    Заявление за издаване на нов български личен документ може да се подаде най-рано 6 месеца преди изтичането на валидността на стария.
викаш да стои човек без документ за самоличност до 6 мес. преди да изтече срока му дори и да си го е загубил, откраднат или унищожен ?
Виж целия пост
# 1 316
Колко по-рано могат да се сменят личната карта и шофьорската книжка преди да изтекат?
няма долна граница.

В България подновяването на личните документи се урежда от Закона за българските лични документи (ЗБЛД) и съответните наредби.
Срок за подновяване преди изтичане

Според чл. 8, ал. 4 от ЗБЛД:

    Заявление за издаване на нов български личен документ може да се подаде най-рано 6 месеца преди изтичането на валидността на стария.

Много благодаря. Точно това ми трябваше. Питам за смяна във връзка с изтичане на срока на валидност, не става въпрос за загубване или повреждане.
Виж целия пост
# 1 317
TCL телевизор имаме от 3 години, никакви проблеми не ми е създавал. Знам, че е смарт, от други неща не разирам. ММ избира по характеристиките на картината и звука, тогава разполагахме с бюджет за тази марка като компромис. Не съжалявай, всичката техника е до късмет, така или иначе.
Виж целия пост
# 1 318
Тези тенджери къде ги слагате във фурната - на решетката или на дъното на фурната. Дали ще се деформира  решетката?
   
На дъното на фурната, но винаги тенджерата е в тавичка с по-голям от нейния диаметър.
Така ако започне да кипи и тече ще чистя само тавичката. И с гювеча така действам.
Виж целия пост
# 1 319
Тези тенджери къде ги слагате във фурната - на решетката или на дъното на фурната. Дали ще се деформира  решетката?
Голямата (8 л.) слагам на дъното, малката (5 л.) на решетката.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия