?Въпроси всякакви? (2025 г.)

  • 475 777
  • 11 425
# 1 320
Скрит текст:
Колко по-рано могат да се сменят личната карта и шофьорската книжка преди да изтекат?
няма долна граница.

В България подновяването на личните документи се урежда от Закона за българските лични документи (ЗБЛД) и съответните наредби.
Срок за подновяване преди изтичане

Според чл. 8, ал. 4 от ЗБЛД:

    Заявление за издаване на нов български личен документ може да се подаде най-рано 6 месеца преди изтичането на валидността на стария.
викаш да стои човек без документ за самоличност до 6 мес. преди да изтече срока му дори и да си го е загубил, откраднат или унищожен ?
„Викам“ да се чете внимателно условието на задачата!
Виж целия пост
# 1 321
Здравейте, не знаех за коя тема ми е въпросът и затова пиша тук. Купих си кристали от Мастиха. По-принцип са за подобряване на храносмилането. На листовката пише: „Обикновено се използват за готвене и за дъвчене" Някой знае ли как се ,готви, с тях?
Виж целия пост
# 1 322
Едва ли се готви с тях, по-скоро е грешка на превода. Използват се за ароматизиране – на сладкиши, напитки... Това е смола, т.нар. „истинска“ дъвка, как да я сготвиш?
Замени „готвене“ с „кулинария“ и готово. Simple Smile
Виж целия пост
# 1 323
Да попитам относно изтичане на личната карта. Ако изтича примерно на 25 март, може ли да подадеш заявление за нова такава примерно една седмица преди изтичането й? Ще има ли.някаква глоба?
Виж целия пост
# 1 324
Да попитам относно изтичане на личната карта. Ако изтича примерно на 25 март, може ли да подадеш заявление за нова такава примерно една седмица преди изтичането й? Ще има ли.някаква глоба?
Ще има глоба ако ти направят проверка и си с изтекла лична карта. Никой не може да ти каже кога точно да подадеш. Може да подадеш експресна и пак да ти е готова преди изтичането на старата. Аз не бих чакала до последно. Моята изтичаше през октомври, смених я през август, че тогава ми беше удобно.
Виж целия пост
# 1 325
Изтича ти срокът и имаш още 30 дни да заявиш нова лична карта.
В тези 30 дни след срока няма глоба.
Виж целия пост
# 1 326
Здравейте, не знаех за коя тема ми е въпросът и затова пиша тук. Купих си кристали от Мастиха. По-принцип са за подобряване на храносмилането. На листовката пише: „Обикновено се използват за готвене и за дъвчене" Някой знае ли как се ,готви, с тях?
Това е мастикс, донасям си го от Гърция. Може да се добавя към сладкиши основно, като се смила до прах, или с чукче се натрошава до прах и се слага там където си искаш. Дали подобрява храносмилането не зная защото се слага малко прах, то е вид  ароматизатор
Виж целия пост
# 1 327
Изтича ти срокът и имаш още 30 дни да заявиш нова лична карта.
В тези 30 дни след срока няма глоба.
Глоба няма, но ако се наложи да се легитимираш някъде може и да не признаят изтеклата.
Налагало ми се е да водя придружител с валидна ЛК при нотариус, за да ми завери препис.
Виж целия пост
# 1 328
Здравейте!
Личният лекар ми е сбъркал диагнозата в болничния лист.  Работодателят ми е уведомен за реалната диагноза. Уведомила съм своевременно личният ми лекар. Дали може да се поправи в този случай?  Уведомила съм го след работното му време. Т.е най-рано утре ще може да ми го поправи, ако изобщо може. Притеснява ме това, че могат да си помислят, че е фалшив, а аз го взимам за реален проблем.
Виж целия пост
# 1 329
Едва ли се готви с тях, по-скоро е грешка на превода. Използват се за ароматизиране – на сладкиши, напитки... Това е смола, т.нар. „истинска“ дъвка, как да я сготвиш?
Замени „готвене“ с „кулинария“ и готово. Simple Smile

Мастихата е невероятно средство за стомашни проблеми, дори за лечение на Хеликобактер.
Кристали е в оригинал, но има на таблетки.
За аромат сигурно се слага в сладкиши, аз си дъвча кристалчетата. Навремето се е смесвала с восък, като е нямало хубави дъвки.
Виж целия пост
# 1 330
Пчелен мед с восъчна пита и няколко зрънца мастих е класика. И сега дъвча от време на време.
Виж целия пост
# 1 331
Здравейте!
Личният лекар ми е сбъркал диагнозата в болничния лист.  Работодателят ми е уведомен за реалната диагноза. Уведомила съм своевременно личният ми лекар. Дали може да се поправи в този случай?  Уведомила съм го след работното му време. Т.е най-рано утре ще може да ми го поправи, ако изобщо може. Притеснява ме това, че могат да си помислят, че е фалшив, а аз го взимам за реален проблем.
След като работодателят ти знае, какъв е проблема? Кой може да си помисли, че е фалшив. Аз взимам болнични заради лечение на зъб и пише ОВИ. Никой не го е взимал под внимание.
Виж целия пост
# 1 332
Изтича ти срокът и имаш още 30 дни да заявиш нова лична карта.
В тези 30 дни след срока няма глоба.
Глоба няма, но ако се наложи да се легитимираш някъде може и да не признаят изтеклата.
Налагало ми се е да водя придружител с валидна ЛК при нотариус, за да ми завери препис.
Тя пита за глоба. Отговарям на въпроса.
Виж целия пост
# 1 333
Пчелен мед с восъчна пита и няколко зрънца мастих е класика. И сега дъвча от време на време.
Това не  е ли онази дъвка от която падаха пломбите едно време, като деца съм я дъвкала, много твърда, но силно ароматна, харесваше ми.
Виж целия пост
# 1 334
Удобни ли са менструалните чашки? И на какъв принцип се избира размера им? Надеждни ли са срещу протичане?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия