ТЕЛК и НЕЛК - въпроси и отговори ТЕМА 2

  • 37 846
  • 940
# 330
Здравейте, моля кажете колко време отнема да се изготви производствена характеристика. Тъй като съм работеща е нужна за ТЕЛК. От фирмата ми казаха 2 седмици, така ли е.
Виж целия пост
# 331
И аз чакам вече втора седмица за производствена характеристика и май ще почакам още поне една. Не е частна фирма. Нямам идея има ли някакви срокове. А колко време отнема подготовката това вече е друг въпрос.
Виж целия пост
# 332
Аз май повечко от 2 седмици я чаках. То минава през Трудова медицина, през счетоводител и ако са все външни, си се чака. Аз още преди направлението от ЛЛ си го бях поискала, та навреме го получих тогава.
Виж целия пост
# 333
Здравейте, моля кажете колко време отнема да се изготви производствена характеристика. Тъй като съм работеща е нужна за ТЕЛК. От фирмата ми казаха 2 седмици, така ли е.
Половин час отнема да се изготви този документ.
Виж целия пост
# 334
Здравейте, моля кажете колко време отнема да се изготви производствена характеристика. Тъй като съм работеща е нужна за ТЕЛК. От фирмата ми казаха 2 седмици, така ли е.
Половин час отнема да се изготви този документ.



Ужас, как правят хората на маймуни
Виж целия пост
# 335
10 минути, има готов формуляр в интернет.
Виж целия пост
# 336
10 минути, има готов формуляр в интернет.
bubolina73, изумена съм как може да пишеш ей така, на агро, да подвеждаш хората и да злепоставяш счетоводителите.
10 минути няма да стигнат само да я препишеш.
Знаете ли какво се попълва в производствената характеристика?
Целият трудов път на работника. Отваряш досие, търсиш, описваш, проверяваш се


Специфични термини като фактор, експозиция, оценка на риска, лява ръка, десен крак ... Питаш, отваряш документи на СТМ или им пращаш те да го попълнят и чакаш да върнат.

И завършваш с опис на болничните ползвани от работника за календарната и предходните 2 години. Няма ги на лист пред тебе. Издирваш ги, гледаш им МКБ, обобщаваш по МКБ.


Не трябва работника да чака 2 седмици да получи производствената характеристика, но не става за 10 минути или половин час.
Виж целия пост
# 337
Какво има да попълниш цифри и отметки в квадратчетата,  болничните ги виждаш от досието, не се попълват всички работи , а само настоящата. Да не правят годишно приключване та толкова сложно.
Виж целия пост
# 338
Явно им  е много сложно. Работя в много голяма фирма, която иначе изисква нещата да се случват моментално, а ето че ми казват 2 седмици. Другите дами също казаха за такива срокове.
Виж целия пост
# 339
Явно имат по-спешна работа или са по-младички и не са попълвали.
Виж целия пост
# 340
При мен първия път отне около седмица, но тогава трудовата медицина беше в друг град. Втория път - един ден. Но нека не забравяме, че като дойде писмото от ТЕЛК пише какво се изисква и до десет дни преди датата на явяване всичко трябва да се представи на комисията. А писмото идва около месец преди датата. Така че, който я изготвя трябва да побърза, да не се изтърве срокът.
Виж целия пост
# 341
Как за 10 минути ще се попълни и ще мина през лекар трудова медицина?

Мой близък миналото лято търси съдействие от Инспекцията по охрана на труда, защото работодателят не му изготвяше производствената характеристика (не беше само това, но...) и от там са му казали, че срокът за изготвяне е  на производствената характеристика е 2 седмици. В неговия случай мина повече от месец и беше непълно изготвена със съдействието на Инспекцията, като човекът сам си я носи в трудова медицина...

erika80, не се чака писмо. Най-късно три месеца преди изтичането документите трябва да са подадени.
Виж целия пост
# 342
Аз говоря за първо явяване на ТЕЛК, нали там се посочва какво изискват.
Виж целия пост
# 343
Точно за толкова се попълва, може да си я вземеш и сам да я занесеш в трудова,  може и от фирмата да я занесат. Това като с етапните от ЛЛ, някои бавят седмица, други я пишат в момента.
Виж целия пост
# 344
1-2 седмици отнема. Особено ако трудовата медицина на фирмата е в друг областен град. Праща се и там за подпис.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия