Перилни препарати и омекотители - 77

  • 49 875
  • 745
# 300
На всички перални съм имала тази преградка от както се помня.
Виж целия пост
# 301
Аз така и не разбрах защо да не се слага в отделението за препарат, съответно с ползване на подходящото за целта приспособление?
При мен е една преграда, която се сваля при пране с течен препарат, за да не изтече сравнително гъстата течност преди пълненето на водата - предполагам, че така е устроено отделението и при всички останали перални. Т.е. намирам, че производителят е решил задоволително този въпрос и не виждам смисъл, нито причина да слагам препарата другаде, било той прахообразен или течен.
И аз нямам такава преградка в чукмеджето. Едно чекмедже разделено на три камери-основно,средна-омекотител и лява страна-предпране.
laurentin Сложих един път мерителната чашка с течен препапат в барабана,.заровена измежду дрехите. Много тракаше и ми беше.страх да не счупи стъклото. Някой препоръча гумирана чашка за мъфини. Ще си купя да слагам в.нея препарата.
Виж целия пост
# 302
На всички перални съм имала тази преградка от както се помня.
А може ли да покажеш за какво точно става въпрос, може и аз да имам, но да не знам?
Виж целия пост
# 303
Мен ми липсва старото добро Омо,въпреки силната му миризма.
И трудно намирам мега перлите на персил.

Течен или прахообразен препарат?
Кой е за предпочитане?
Виж целия пост
# 304
На всички перални съм имала тази преградка от както се помня.
А може ли да покажеш за какво точно става въпрос, може и аз да имам, но да не знам?
Ето това е за Беко, но повечето с ана този принцип. Синята клапичка в повдигнато положение е за прах, а в спуснато, когато прегражда отделението, е за течен.
https://apogee99.com/dozator-za-peralnya-beko-blomberg-smeg-or-2421800100/p/10636
Има и на малко по-различен принцип: върху маркираната част с енахлузва едно капаче, което може да се движи нагоре-надолу. Когато е повдигнато е прах, когато е спуснато е за течен.
Виж целия пост
# 305
Мен ми липсва старото добро Омо,въпреки силната му миризма.
И трудно намирам мега перлите на персил.

Течен или прахообразен препарат?
Кой е за предпочитане?
Виж целия пост
# 306
Petiavanov, много благодаря! Погледнах си чекмеджето, отворих и книжката с инструкции на моята пералня и тя е с по-различния принцип. Поставя се капаче, те са го нарекли контейнер, който се поставя в отделението за основно пране. Може и да го е имало, когато сме купили машината, но или е изхвърлено, или някъде прибрано незнайно къде, но засега го няма. В описанието пише: за ползване на течен перилен препарат, само приложими модели, т.е. не знам дали е имало.
Виж целия пост
# 307
Petiavanov, много благодаря! Погледнах си чекмеджето, отворих и книжката с инструкции на моята пералня и тя е с по-различния принцип. Поставя се капаче, те са го нарекли контейнер, който се поставя в отделението за основно пране. Може и да го е имало, когато сме купили машината, но или е изхвърлено, или някъде прибрано незнайно къде, но засега го няма. В описанието пише: за ползване на течен перилен препарат, само приложими модели, т.е. не знам дали е имало.
Аха, сетих се и за тях. Такива допълнителни контейнерчета съм виждала при Самсунг.
Виж целия пост
# 308
Да, точно самсунг.
Виж целия пост
# 309
Петя е показала, но мога утре да снимам и моята преграда, може някой да си я разпознае и в неговата пералня Simple Smile
Аз и на другите две перални (над 20-годишни Сименс и Индезит) имам такива прегради, затова смятам, че всички имат все някакъв механизъм, не е казано да е един и същ.
Виж целия пост
# 310
Бихте ли препоръчали изпитан препарат за бяло пране,който да избелва.Трябва ми за пране на бели пердета(синтетика,не са памук или лен).Сравнително нови са,но пожълтяват от слънцето.
Виж целия пост
# 311
Хм, бяла синтетика дето е пожълтяла от слънцето не съм убедена че може да се оправи с пране, той самият материал се изменя от слънените лъчи.
Виж целия пост
# 312
Бихте ли препоръчали изпитан препарат за бяло пране,който да избелва.Трябва ми за пране на бели пердета(синтетика,не са памук или лен).Сравнително нови са,но пожълтяват от слънцето.
Това е за изкуствени материи. Аз съм го изпробвала върху бельо и се справя. За пердетата може да са нужни 2 опаковки.
https://www.dr-beckmann.com/products/#category-3



Сега видях, че ДокторБекман имали препарат и за бели завеси.
Виж целия пост
# 313
Аз май от ДМ взех някаква добавка за бели завеси, мисля да е тази:
https://bornbg.com/product/dr-beckmann-gardinen-weis-izbelvane/
(линкът е от произволен магазин, но смятам, че е от ДМ, не съм съвсем сигурна)
Не съм я ползвала още, за да дам отзив, но така и така ти предстои, може да пробваш.
Виж целия пост
# 314
Аз също съм с бели пердета и завеси,пера ги с препарата на Дм  denk mit за избелване на пране https://www.dm-drogeriemarkt.bg/denkmit-preparat-za-izbelvane-na … 010355487162.html . Доволна съм от изпирането,но не бяха пожълтели.Само тук там по някое петънце от пръсти.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия