Февруарчета 2025 г. -Темa 6

  • 35 367
  • 754
# 90
Момичета, като засичат контракции на тоновете, пада ли пулсът на бебчето?

Мисля, че зависи, доколкото знам ако пада при контракции не му е приятно и на бебето, но питайте все пак доктора.
Виж целия пост
# 91
КРР трудно е да се каже. Може до 2-3 дни да родиш, но съм чувала за случаи, в които по 2 седмици си ходят с 1.5 см разкритие. Това за разкритието, а за шийката не знам, може би означава, че ще е скоро.
Виж целия пост
# 92
Момичета, като засичат контракции на тоновете, пада ли пулсът на бебчето?

Мисля, че зависи, доколкото знам ако пада при контракции не му е приятно и на бебето, но питайте все пак доктора.

Питах, казаха нищо няма. Пулсът падна до 90. И преди сме засичали, но се е качвал.
Виж целия пост
# 93
Тъкмо си мислех да пиша, че как така от вчера няма известия, а то имало нова тема и цели 7 страници изписани! Връщам се да наваксвам да ви чета.

Станал е и бебевалеж, честито за малките сладури и бързо възстановяване на майките!

Момичета, тези от вас, които правиха тест за алергия за епидурална, може ли да споделите как протича и за кои медикаменти ви тестваха?
Виж целия пост
# 94
Здравейте ,има ли мамчета от които ще раждат във Варна и ако да към коя болница сте се насочили? 😊
Виж целия пост
# 95
Здравейте ,има ли мамчета от които ще раждат във Варна и ако да към коя болница сте се насочили? 😊
аз, в АГ другата седмица. Ти?
Виж целия пост
# 96
Здравейте ,има ли мамчета от които ще раждат във Варна и ако да към коя болница сте се насочили? 😊
И аз в Аг  ще съм.Кой лекар те следи?
Виж целия пост
# 97
Здравейте ,има ли мамчета от които ще раждат във Варна и ако да към коя болница сте се насочили? 😊
И аз там ще съм.Кой лекар те следи?
д-р Митев. Ти при кой си?
Виж целия пост
# 98
И аз съм се насочила към АГ ,даже мисля утре да отида на отворените врати за да поразпитам някои неща иначе направих консултация с д-р Георги Георгиев  ,а ме следи д-р Мая Горчевска.Вие за нормално раждане ли сте или секцио понеже аз доста се бях настроила за нормално обаче миналата седмица малкия човек реши просто да си застане с дупето и сега се надяваме да се завърти пак ?
Виж целия пост
# 99
На отворени врати и аз ходих, хубаво е да идеш, но е със записване и от утре влизат правила за грипна епидемия…. Не знам дали няма да отменят тези отворени врати, питай.
Не знам в коя седмица си, бебето може и да се обърне, не бързай да се настройваш.
Аз ще съм планово секцио.
Виж целия пост
# 100
Мина ми последната ЖК, днес. В 36+6 съм.
Бебето 3050 г. Всичко било наред.
Очаквах, че ще ми вземе контролна микробиология, тъй като предния път се оказа, че имам гъбички, но не.
Пита ме дали искам да ми вземе, ама аз толкова тъпо погледнах от изненада аз ли решавам това, че не ми взе. Казах само, че нямам оплаквания, както и предния път не съм имала.
Питах за признаци за раждане - не се виждало на УЗ. Аз съм щяла да усетя като ми слезе корема. И така... Продължавам си с тонове веднъж седмично.
До тук съм качила 16кг.
Финализирах всички приготовления и седя, и си чакам.
Виж целия пост
# 101
Тъкмо си мислех да пиша, че как така от вреча няма известия, а то имало нова тема и цели 7 страници изписани! Връщам се да наваксвам да ви чета.

Станал е и бебевалеж, честито за малките сладури и бързо възстановяване на майките!

Момичета, тези от вас, които правиха тест за алергия за епидурална, може ли да споделите как протича и за кои медикаменти ви тестваха?

Аз правих алергичен тест с анестетици в 30 г.с., като беше за 14 вида упойки. Тестът беше кожен (на ръцете ми), като имах алергична реакция към 2 вида от тях. Знам, че в някои болници пак си те тестват и на място.
Виж целия пост
# 102
Говорих днес с жената и каза ,че ще се състои ,но с маски задължително .В момента съм в края на 34 седмица и много се надявам да се обърне .
На отворени врати и аз ходих, хубаво е да идеш, но е със записване и от утре влизат правила за грипна епидемия…. Не знам дали няма да отменят тези отворени врати, питай.
Не знам в коя седмица си, бебето може и да се обърне, не бързай да се настройваш.
Аз ще съм планово секцио.
Виж целия пост
# 103
Здравейте, ето я и моята история . В 10:30 сутринта след душ ми изтекоха водите ,като по филмите( голям екшън😅 ). Приеха ме към 11 ,като нямах грам контракции , бебчо си беше стабилен на тонове. Решиха да ми поставят инжекция за развитие на дробчетата с цел превенция плюс банка за задържане,като доктор Апостолова каза,че ако сам си тръгне по-рано няма да могат да го задържат . Така е 15:40 започнах с първите контракции на 3мн🤯 и изведнъж ме преместиха в родилна зала с 4-5 см. Сложиха ми епидурален катетър ,като мен  много ме боля защото беше по време на контракция. и така към 21:00 вече ме пусна упойката и започнах да напъвам за да слезне ниско долу. Напъвах в продължение на час и малко и докторите се принудиха да ме срежат малко и да използват вакуум .излезна за секунди с увита пъпна връв , 2500гр., 47см. Определено си е изживяване да родиш естествено.Тук искам и да похваля д-р Апостолова ,която беше неотлъчно до мен, подкрепяше ме изключително много и ми помагаше.Просто невероятна! Тя и д-р Колева ме изродиха ,като забравих да добавя ,че бая си ме натискаха по корема 😅Както и да е . С бебчо сме много добре , аз буквално 1мн след раждането вече не усещах нито болка , нито нищо. От снощи съм бая активна и не ,че агитирам естественото раждане ,но ако човек ме види не би предположил ,че съм родила. Това е от мен(може би забравям нещо) ,ако имате въпроси съм насреща🙏🏼🫶🏼😊
Виж целия пост
# 104
И аз съм се насочила към АГ ,даже мисля утре да отида на отворените врати за да поразпитам някои неща иначе направих консултация с д-р Георги Георгиев  ,а ме следи д-р Мая Горчевска.Вие за нормално раждане ли сте или секцио понеже аз доста се бях настроила за нормално обаче миналата седмица малкия човек реши просто да си застане с дупето и сега се надяваме да се завърти пак ?
И аз се надявам моята госпожица да се обърне,но като гледам още няма желание.Ако не ще съм планово секцио и аз Simple Smile Добър избор за Д-р Георгиев,само хубави неща мога да споделя за него Simple Smile
Daisy_D аз съм при Д-р Анжел
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия