Февруарчета 2025 г. -Темa 6

  • 35 391
  • 754
# 150
И това, че трудно се адаптира, не го прави недоносено, различно е. Дори и родено 39 седмица може да се наложи да бъде на кислород и в кувьоз.
Виж целия пост
# 151
Често ли има разминавания с килограмите на бебето от ехографа и действителните килограми на бебето след като се роди? Ако да, с колко варира разликата горе долу?
Мен с първата бременност ми казваха,че бебето ще е около 2700-2800гр, а те се роди 3800гр🤯
Сега ми казват, че ще е горе долу като каката, но честно казано не вярвам, защото корема ми е два пъти по-малък и килограмите, което съм качила също.
Така, че теглото е много относително според мен
Виж целия пост
# 152
Относително е това с кг. на бебето. Доктора каза, че не е точно измерването докато не излезе бебето и го сложат на кантара. Защото се ориентират по някакви сенки и още нещо.
Виж целия пост
# 153
Момичета, които родихте естествено - забелязахте ли някакви признаци, преди раждането? Аз от няколко дена усещам, че търся все да съм на тихо и тъмно, овърстимулират ме шумове, светлина и като цяло се чувствам някак дисоциирана - кръвното, желязото и кръвната захар са ми ок. Отделно имам зверски апетит. Като се замисля, ние сме бозайници, а женските в природата, преди да родят, търсят точно тихо и тъмно място и раждат на такова.
Много интересни усещания имам и определено тялото и цялото ми същество се подготвят. Чувствам се и някак много свързана с природата, имам нужда да съм навън сред дървета Grin
Виж целия пост
# 154
Момичета, които родихте естествено - забелязахте ли някакви признаци, преди раждането? Аз от няколко дена усещам, че търся все да съм на тихо и тъмно, овърстимулират ме шумове, светлина и като цяло се чувствам някак дисоциирана - кръвното, желязото и кръвната захар са ми ок. Отделно имам зверски апетит. Като се замисля, ние сме бозайници, а женските в природата, преди да родят, търсят точно тихо и тъмно място и раждат на такова.
Много интересни усещания имам и определено тялото и цялото ми същество се подготвят. Чувствам се и някак много свързана с природата, имам нужда да съм навън сред дървета Grin

Аз два дни преди да родя усещах същото но бях и супер изнервена плюс гнездене. Сега това не е гаранция ,че ще се случи . Аз подсъзнателно си усещах ,че ще родя по-рано.
Виж целия пост
# 155
А, да - гнездене също. Искам вкъщи да е идеално чисто и подредено и мисълта, че може да започня да раждам и ще тръгнем към болницата и например ще има неизмити чинии или несгънати дрехи, ми създава изключителна тревожност/изнервеност. Направо, искам да подредя всичко и да отидем някъде другаде, докато се роди бебето, за да си стои подредено и готово за него Grin

При всички случаи - интересно нещо са природата и инстинктите, щом и ти си се чувствала по този начин. Значи сме "животни" повече, отколкото смятаме, че сме Simple Smile Аз малко бях стресната вчера, особено от това чувство на дисоцииране - все едно хем съм тук, хем не съм и мерих кръвно, кръвна захар, пуснах и желязо - всичко ок. Днес го приех, че вероятно е подготовка на цялото ми същество за раждането и просто се отдавам и от там онзи горе решава Simple Smile
Не съм типичната вярваща, но знам че има висша сила, която ни пази и напътства и пожелавам на всички ни да е с нас, имаме нужда Heart
Виж целия пост
# 156
Не съм родила още.
За гнезденето и чистенето и аз съм така. Но нямам желание да излизам и да виждам хора. Не заради нещо кой знае какво, но чисто физически не издържам навън. То да не се разболея ли да мисля, постоянно ми се препикава, а не винаги има къде, едвам слизам от колата, от болки в таза, бавно вървя, задъхвам се, на човек не приличам подпухнала от всякъде, дрехи и обувки не ми стават. Та къде да ходя? Още седмица ще се търкалям у нас на дивана и спалнята и ще приключи всичко.
Виж целия пост
# 157
Аз съм по същия начин с чистотата, подредбата вкъщи, щом се хванах да изпера на ръка и килима преди 3дни🤣 Тежест много ниско долу при ходене. Вчера вечерта излезнах по женски да пия едно вино и си казах “след това отивам да раждам”. Тази вечер пък ананас ядох и си лягам да спя без никакви наченки на контракции. Все имам чувството, че ще родя и все не се случва нищо..
Виж целия пост
# 158
Да не би случайно да се следиш при Нашар в Токуда? Днес и на мен ми каза същото 😅

Здравейте! Минах днес преглед, 35с и 6д и ето резултата: 2 см разкритие, мека шийка, скъсена на 50-60%, главичката фиксирана на входа на таза. Нормални води и плацента, нормален кръвоток, 2 888 гр е станало бебето, с три дни напред излиза така.
Бяхме писали преди за размерите на главичките, че и при мен върви напред, но сега ме успокои, че гледат цялостните размери, нямало да има проблем за раждането, така излиза, защото е по-кръгла главата, пък и най-вероятно бебето няма да си дочака термина 😅
Прегледа за разкритие беше неприятен, да, но не и както аз си го представях, пък и става бързо. При мен също се получи едно леко зацапване след прегледа, добре че КРР беше споделила, та не съм го мислила.
При мен е 80% скъсването. Какво казаха като прогноза за раждането - смятат ли, че ще е скоро? При мен зацапването почти мина, но имах доста менструални болки вчера. Днес ми е едно отпаднало и само ми се спи и постоянно ми се яде. Направо сякаш тялото трупа енергия чрез храна и сън за раждането. Отделно и бебето вече усещам, че е слязло и мога да си напипам ребрата и ми е по-лесно да дишам. Бебето определено е по-слабо подвижно, но и АГ каза, че накрая бебетата, като са долу, вече не се движат почти

Ами не ме ориентира кога точно ще реши да дойде, каза ми, че до 11.02 ще отсъства, може и да я изчака нея, може и да се роди при заместващата я 🫣😅 Ако се роди при заместващата, поне ще се запознаем на предстоящите тонове, стига да не реши да се пръкне 36-37 седмица. Не знам и аз 🤷♀
Както от клипчетата: може да дойде след 3 часа, след 3 дни или след 3 седмици 😃
Пита ме само дали са ми болезнени менструациите, защото при тези с болезнен цикъл се получавало така
Виж целия пост
# 159
Ако е към мен - в Токуда съм, но не при Нашар Simple Smile

Иначе, аз за навън - имам желание, обаче сякаш знам, че не е времето сега, просто усещам, че трябва да съм вкъщи и да се подготвям. Екстрите си ги имам и аз, но вече не им обръщам и внимание Grin
С ММ сме решили, ако в събота не съм родила, да излезем да пием и ние едно вино (той де Grin) за последно, преди да станем трима. Ще видим дали ще успеем хаха

Междудругото, миналата седмица на прегледа шийката още си ми беше почти 4 см, бебето беше горе, нямах разкритие и тя ми каза, че може и да пренося (на 02.02 съм). След прегледа започнах да пия чай от малинови листа по 2 пъти на ден и имах и доста движение миналата седмица. И вчера - 80% загладена шийка, почти 2 см разкритие, бебето долу в изходна позиция. Не знам дали е от чая и движението, но нетърпеливите мами може да опитате Grin
Виж целия пост
# 160
kiska33 при нея съм, да
Виж целия пост
# 161
Като ви чета, явно скоро няма да раждам. Тепърва имам да оправям доста багаж за преместване идната седмица в другото жилище. Желание за оправяне и гнездене - 0. Желание за излежаване на дивана с телефона - 100. Joy
Виж целия пост
# 162
Мисля, че каквото и да правим, бебето ще си излезне, когато е готово. Коремът ми е паднал от 2 седмици, от 1 седмица бебка е много надолу. Имам постоянно физическа активност(ходене, качване на стълби, упражнения за раждане и други екстри - все съвети взети от лекции или клипове) и все още не съм родила🤣 Терминът ми е 05.02 и си признавам, че изобщо не ми се иска да е чак тогава. Струва ми се адски далеч, вероятно защото тежи и от притесненията, които изпитвам. Още в началото на бременността ми изникна в съзнанието дата 26.01 (съвсем случайна, няма нещо, което да свързвам с нея), та ще видим
Виж целия пост
# 163
Момичета, които родихте естествено - забелязахте ли някакви признаци, преди раждането? Аз от няколко дена усещам, че търся все да съм на тихо и тъмно, овърстимулират ме шумове, светлина и като цяло се чувствам някак дисоциирана - кръвното, желязото и кръвната захар са ми ок. Отделно имам зверски апетит. Като се замисля, ние сме бозайници, а женските в природата, преди да родят, търсят точно тихо и тъмно място и раждат на такова.
Много интересни усещания имам и определено тялото и цялото ми същество се подготвят. Чувствам се и някак много свързана с природата, имам нужда да съм навън сред дървета Grin

Аз цял живот имам фанатизам за подредба и чистота. Не си лягам без да съм разтоварила миялната, ако е свършила. Недай си боже да има пране... Ако дори и късно през нощта съм се прибрала от екскурзия, веднага се разопакова и оправя багажът, почиства се куфарът и се прибира. Мразя силната светлина, обичам да съм на тихо и тъмно място. Мразя да съм сред хора, обичам да съм сред природата. Не съм сигурна, че подобно нещо е фактор дали ще родиш скоро или не. Дръж ни в течение, може да бъркам Grinning

Като ви чета, явно скоро няма да раждам. Тепърва имам да оправям доста багаж за преместване идната седмица в другото жилище. Желание за оправяне и гнездене - 0. Желание за излежаване на дивана с телефона - 100. Joy

То как да имаш желание за оправяне Grinning Има ли поне кой да помага, това звучи трудно за състоянието ни.
Виж целия пост
# 164
Момичета, а как сте с интимните отношения сега през 9тия месец? Питам, защото ние сега сме по-редовни 🤣 Уж и това помагало за отпускане на шийката🫣
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия