Грешно ли постъпих?

  • 9 514
  • 149
Искам да си излея душата, защото ми е криво и не знам дали постъпих правилно, дали съм егоистична ку*ка, дали съм в тотално противоречие със себе си и дали нямам нужда от терапия...
От известно време съм необвързана и започнах да излизам на срещи. Попадах на различни типажи - вечната жертва, стиснатия сметкаджия, пияницата, емоционално недостъпния и, разбира се, стабилния на пръв поглед, с който обаче нямаме нищо общо и в крайна сметка съм отказвала повече срещи.

Наскоро дадох шанс на мъж, който ме харесва от много време и който преди съм отрязвала, защото винаги е липсвала химия. На практика той е всичко, което търся в един партньор - грижовен, щедър, лоялен, семейно ориентиран, работлив. Прекарах един уикенд с него и той се държа с мен повече от добре. Осъзнах каква щастливка съм и колко благодарна трябва да съм. И бях благодарна. Наистина много благодарна. Но нещо се случи и изпаднах в паника. Нямах търпение да се прибера вкъщи. След което просто нямах желание да разговарям с него. А той беше много щастлив. Знам, че самотата му тежи от много време и аз му дадох надежди. В крайна сметка осъзнах, че нямам желание да го виждам, че не чувствам привличане. Изпитах неоправдан гняв към него и напълно оправдан гняв към себе си. Отрязах го. Грешно ли постъпих? Дали пък не трябваше да дам още един шанс? Но пък тогава можеше да го разигравам по-дълго. Може би не трябваше изобщо да му давам шанс. Наистина ми е много криво и не разбирам защо такъв човек като него е сам и защо не можах просто да го искам? Мъжете като него в днешно време са рядкост и ме е страх, че няма да намеря друг такъв. И ми е мъчно, че сега се чувства неоценен. Имали ли сте подобни ситуации?
Виж целия пост
# 1
Секса как е? Външен вид?
Ами като няма искра, няма.
Виж целия пост
# 2
А, де, как наистина такъв мъж е сам и как само за един уикенд определи, че е принцът на бял кон? Дали нещо не пропускаш?

Насила хубост не става, не се коси. Той, ако е наистина толкова страхотен човек, би трябвало лесно да си намери половинка...
Виж целия пост
# 3
Обади му се и му дай още един шанс. Уплашила си се, това е. Обади му се и опитай 🙂
Виж целия пост
# 4
А, де, как наистина такъв мъж е сам и как само за един уикенд определи, че е принцът на бял кон? Дали нещо не пропускаш?

Насила хубост не става, не се коси. Той, ако е наистина толкова страхотен човек, би трябвало лесно да си намери половинка...
Ох да ти кажа и аз това си повтарям за успокоение.
Иначе го познавам отдавна и за някои от качествата му съм сигурна, но може би си има негативни страни, с които не съм запозната. Иначе ми е казвал, че не харесва местните жени (и двамата живеем в чужбина).
Виж целия пост
# 5
Аз да ти кажа и без да обиждам мъжа, защото все пак не го познавам, разбира се, обаче се сещам за няколко такива мои познати... Много мили, много грижовни, пък все сами седят, чудиш се защо... После като са във връзка стават лепкави, обсебващи, нагаждат се спрямо другия човек с една тиха манипулативност... Така че недей страда за нероден Петко все още ;Д

Споделил ли ти е какво не харесва на жените край него, стана ми любопитно.
Виж целия пост
# 6
Дали сте шанс, въпреки че не е имало привличане. Направили сте повече отколкото биха направили повечето хора. Щом няма химия, то няма смисъл. На сила хубост не става. Няма причина да се терзаете излишно, защото не сте виновна за нищо. Сега той поне ще знае да не Ви разглежда като евентуална опция за себе си в бъдеще.

И няма защо да Ви е мъчно, че той се чувства недооценен. Няма нужда да се жертвате за никого. Както не сте виновна за световния глад и войните по света, така и не сте виновна за това, че някой не е срещнал своя човек. А господинът, за когото говорите, няма нужда от съжалението Ви. Дори сигурно би го обидило.
Виж целия пост
# 7
Аз да ти кажа и без да обиждам мъжа, защото все пак не го познавам, разбира се, обаче се сещам за няколко такива мои познати... Много мили, много грижовни, пък все сами седят, чудиш се защо... После като са във връзка стават лепкави, обсебващи, нагаждат се спрямо другия човек с една тиха манипулативност... Така че недей страда за нероден Петко все още ;Д

Споделил ли ти е какво не харесва на жените край него, стана ми любопитно.
Знаеш ли, сега като каза се замислих, че може би има нещо обсебващо в него, не агресивно, а деликатно, но явно осезаемо, което може би обяснява паниката ми и чувството, че се задушавах. Също забелязах, че следи всяко мое действие като че ли под лупа и му отдаваше по-голяма важност, отколкото реално имаше.
Иначе когато го попитах какво не харесва на жените около себе си не ми даде нищо конкретно, освен че мислели повече за секс, отколкото за душата му Grinning (съвсем сериозно).
Виж целия пост
# 8
Мисля, че толкова енергия отдаваш, защото не можеш да срещнеш подходящ мъж, който да те привлича истински, иначе изобщо нямаше да го мислиш този... Малко отчаяно, но не го казвам, за да те обидя, още повече защото и аз не знам как да ти помогна с това. 😀

Но нямаш нужда от психолог чак.
Виж целия пост
# 9
Грешно си постъпила, че изобщо си отишла щом няма химия, а знаш, че те харесва.

Вече са ти го писали - насила хубост не става.

За мене мъжете, които в чужбина казват, че не харесват местни жени са голям червен флаг. Обикновено си търсят безплатна прислужница и проститутка в едно и ако може да делят наема. 

Това, че местните харесвали секс, а той бил духовен е голям BS. Ако беше, да е отишъл в Духовната Академия. Аааа, там не духат.
Виж целия пост
# 10
Ха, за първи път чувам мъж да де оплаква, че Жени мислели прекалено за секс. Малко е смешно това.
Иначе български мъже се е случвало да казват, че не харесват местните (американки), защото не се подчинявали на мъжете, и не готвели толкова, и не чистели, а си наемали чистачи, за разлика от българките, и много се развеждали ако не им било добре в брака. Огромен червен флаг е това за мен, и изпаряване на уважението моментално  от моя страна към тях.
Виж целия пост
# 11
Човек1, аз знам все повече случаи, където мъжът се оплаква, че приятелката му много секс искала... Нещо ни слагат във водата 😁
Виж целия пост
# 12
Ох да ти кажа и аз това си повтарям за успокоение.
Иначе го познавам отдавна и за някои от качествата му съм сигурна, но може би си има негативни страни, с които не съм запозната. Иначе ми е казвал, че не харесва местните жени (и двамата живеем в чужбина).

На нейтив тексаските има ли какво да им се харесва? На 5 фута височина по-слаби от 300 фунта няма. Па да видиш по-високите, леле! Ше бегаш, като Бил Джонсън ше бегаш...
Виж целия пост
# 13

Наскоро дадох шанс на мъж, който ме харесва от много време и който преди съм отрязвала, защото винаги е липсвала химия. На практика той е всичко, което търся в един партньор - грижовен, щедър, лоялен, семейно ориентиран, работлив. Прекарах един уикенд с него и той се държа с мен повече от добре. Осъзнах каква щастливка съм и колко благодарна трябва да съм. И бях благодарна. Наистина много благодарна. Но нещо се случи и изпаднах в паника. Нямах търпение да се прибера вкъщи. След което просто нямах желание да разговарям с него.

Интуицията ти е сработила, авторке, и то доста показателно, че този човек не е за теб. Усетила си го, колкото и да е мил и добър, но си объркана, заради доброто му отношение към теб и сама се чудиш на реакцията си. Моят съвет е да не се занимаваш с него.
Виж целия пост
# 14
Все едно аз съм го писала този пост. Пък и съм от Тексас … както и да е.
На скоро бях в същото положение. Ми блокирах го.
Като няма химия няма какво да се мъча.
На времето щях да дам шанс, сега просто знам. Казва ли ми нещо че това не е моя човек - бягам и не се обръщам.
Няма смисъл да се хабиш, запази си енергията за себе си и за мъжа когото ще обичаш повече от себе си.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия