Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема №32

  • 41 678
  • 741
# 150
И моето кървене преди година се получи след 3 месеца ударно натоварване, на практика без почивен ден. Та от тогава казах - лягам си рано, вземам си почивката. Не се повтори.
Виж целия пост
# 151
Здравейте, исках да попитам, някоя от вас да е била с хормонална спирала преди да стинге до симптомите на менопауза?

Предвид че със спиралата нямам кървене вече, не знам как бих могла да позная че съм стигнала до меноп в някакъв момент.

Благодаря
Виж целия пост
# 152
Здравейте, исках да попитам, някоя от вас да е била с хормонална спирала преди да стинге до симптомите на менопауза?

Предвид че със спиралата нямам кървене вече, не знам как бих могла да позная че съм стигнала до меноп в някакъв момент.
На колко години си? Ако си след 40 най- вероятно си в предменопауза. Аз съм на 46 и си усещам симптоми, въпреки редовното зацапване вместо цикъл.
Виж целия пост
# 153
Аз бих казала да махне спиралата, за да се изясни картинката.
Аз лично никога не съм употребявала хормонални препарати.
Виж целия пост
# 154
Здравейте, исках да попитам, някоя от вас да е била с хормонална спирала преди да стинге до симптомите на менопауза?

Предвид че със спиралата нямам кървене вече, не знам как бих могла да позная че съм стигнала до меноп в някакъв момент.

Благодаря

за да разбереш отговора на своя въпрос, трябва да си без спирала. Тя  замазва положението и не е ясно нищо. Някави симптоми, оплаквания, години?
Виж целия пост
# 155
Здравейте, исках да попитам, някоя от вас да е била с хормонална спирала преди да стинге до симптомите на менопауза?

Предвид че със спиралата нямам кървене вече, не знам как бих могла да позная че съм стигнала до меноп в някакъв момент.

Благодаря
А имах хормонална спирала и я махнах на 42. 2 месеца по-късно се появи миома и паралелно започнаха разни симптоми свързани с хормоните.
Виж целия пост
# 156
Здравейте, исках да попитам, някоя от вас да е била с хормонална спирала преди да стинге до симптомите на менопауза?
Предвид че със спиралата нямам кървене вече, не знам как бих могла да позная че съм стигнала до меноп в някакъв момент.
Гинеколог установява това с преглед. Спиралата се маха след този момент, освен ако няма някакви други съображения.
Виж целия пост
# 157
Преглед с ехограф ще даде отговор на въпросите ви. Аз, че нямам матка, знам , че не съм в менопауза още. Яйчниците като огледат, броят фолкули също и става ясно. Аз си усещам даже кога трябва да ми дойде.
Виж целия пост
# 158
Благодаря ви.
Моята сприрала е сложена съвсем скоро. Преди има няма 4 месеца.
Не ме притеснява да мина в менопауза в някакъв момент, просто се чудех как ще разбера.
На 42г съм от седмица 😄.
Виж целия пост
# 159
Средностатистическото начало на менопаузата е на 51 г.
Това не значи, че не се случва при някои по-рано, но вероятността е малка.
Виж целия пост
# 160
Ели, ще разбереш, уверявам те Stuck Out Tongue Winking Eye
Като четеш темата ще видиш колко разнообразни симптоми има. При мен се започна лятото с необичайно потене на:  лицето през деня, на врата и основата на косата през нощта (не се потя много по принцип). Преди все ми беше студено, вече не е. Пропуснах един цикъл лятото, сега два. Продължителността му се скъси на 3 дни.
Да, вярно е, че не бива всички аномалии да се отдават на предменопауза, но все си мисля, че като ходим редовно на профилактични прегледи, може да сме спокойни.

Параход, не знам доколко е актуална тази статистика. На дамите около мен се случва между 38 и 45 г. Според гинеколога ми, след 43-44 вече е доста срещано.
Виж целия пост
# 161
Е то е ясно, че хората с патологии ще посещават гинеколог по-често. Има публикации за снижаване на възрастта, но няма все още официална промяна на статистическите величини. Все пак те касаят всички жени по света, не само пациентелата на неколцина гинеколози в БГ.

Аз лично съм на 49 и все още нямам нито един пропуснат цикъл и изгледи за спиране, въпреки че съпътстващи симптоми не липсват.
Но и не бива да се бърка перименопауза (преходен период, който продължава между 3 и 10 години, т.е. действително може да започне около 40-те) с менопауза (липса на цикъл за поне 12 последователни месеца). Не съм сигурна и кое от двете ти е казала гинеколожката ти.
Виж целия пост
# 162
Аз от 4 години съм в перимено. Веднъж-два пъти годишно пропуска по 45 дни и хайде пак...
Виж целия пост
# 163
Има ли някой който е със симптом изпотяване на ръцете?
Виж целия пост
# 164
Здравейте, исках да попитам, някоя от вас да е била с хормонална спирала преди да стинге до симптомите на менопауза?
Предвид че със спиралата нямам кървене вече, не знам как бих могла да позная че съм стигнала до меноп в някакъв момент.
Гинеколог установява това с преглед. Спиралата се маха след този момент, освен ако няма някакви други съображения.

По му другото, живея в чужбина и тук смятат че спиралите след дадена възраст не се махат.  Ако си на 30, ще ти я смент нам след колкото време се препоръчва, но на мен ми я сложиха на 41 и док казв че няма да я махат повече.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия