Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема №32

  • 41 678
  • 741
# 210
Извинявам се, пропуснала съм - какво е ЕД?

Аз също съм с доста висок МАТ последните години, около 59 при норма 5.6, но понеже всички други са ми наред, доктора каза че няма мерки да взимаме, само следим.
Виж целия пост
# 211
В случая визират Естрогенова Доминантност с ЕД.
Виж целия пост
# 212
И понеже тук се писа и за тинейджъри..., двете с моята (аз на 46, тя на 15) ни идва по-рано. На нея на 23 - 24 ден, друг пък път ѝ закъснява с 10 - 15 дни. Да се притеснявам ли?
При нас е същото, аз на 43, тя ще навърши 16 след 2 м. Дойде ѝ на 14 г  и според моята гинеколожка до 3 г след идването е нормално да има аномалии. Преди и закъсняваше доста или пропускаше, сега втори месец ѝ идва на 21 дни. И се появиха доста пъпки по челото, а нямаше нито една.
Виж целия пост
# 213
И понеже тук се писа и за тинейджъри..., двете с моята (аз на 46, тя на 15) ни идва по-рано. На нея на 23 - 24 ден, друг пък път ѝ закъснява с 10 - 15 дни. Да се притеснявам ли?
При нас е същото, аз на 43, тя ще навърши 16 след 2 м. Дойде ѝ на 14 г  и според моята гинеколожка до 3 г след идването е нормално да има аномалии. Преди и закъсняваше доста или пропускаше, сега втори месец ѝ идва на 21 дни. И се появиха доста пъпки по челото, а нямаше нито една.
amaru2, моята също ще навърши 16 след 2 м, и едва сега като видях че си го написала си дадох сметка. Wink
Виж целия пост
# 214
Извинявам се, пропуснала съм - какво е ЕД?

Аз също съм с доста висок МАТ последните години, около 59 при норма 5.6, но понеже всички други са ми наред, доктора каза че няма мерки да взимаме, само следим.

за висок МАТ не очаквай кой знае какви мерки да вземе доктора, даже по - скоро никакви.
Виж целия пост
# 215
Привет отново,
Тази сутрин си пуснах хормоните, и искам да помоля за коментар, дали навеждат на ЕД.
Кръвта е взета сутринта на гладно на 19 ден от МЦ, който при мен е 24 дни общо и до началото на следващия остават 6-7 дни.




Температурата си следих от началото на предишния цикъл, и до овулацията и 6-7 дни след това нямаше никаква темп. От снощи, което е отново 6-7 дни преди цикъл пак започна да ми става горещо и да вдигам 37,1
Пуснах и ПКК, СRP - всичко идеално, няма маркери на възпаление.
Виж целия пост
# 216
Привет отново,
Тази сутрин си пуснах хормоните, и искам да помоля за коментар, дали навеждат на ЕД.

Ето данните на калкулатора, с ЕД сте, трябва ратиото да е около 100.
Аз съм на същото положение - 43,3, но с по-ниски стойности на хормоните.
Виж целия пост
# 217
Благодаря много,
Не бях попадала на този калкулатор, въпреки че потърсих как се изследва ( трябваше да търся и на английски, не само на БГ).
Сега какво мога да направя, за да си помогна? Да си добавям малко прогестерон преди цикъл? Крем дали ще свърши работа, или ще трябват повече мг?
Аз съм с наднормено тегло, и голяма част от проблема вероятно е от там, но може би имам и генетично предразположение, предвид майка ми. (тя никога не е имала наднормено тегло, но на 60г се разболя от РМЖ, естрогеночувствителен)
Виж целия пост
# 218
Сушените кълнове ( Сулфорафан) са ниска доза, ще я увеличавам постепенно. Към момента 4 мкгр дневно, или 0,4 мг.
Утре ще дойдат и моите кълнове. Всеки ден ли ги пиеш или само десетина дни преди цикъл? Аз съм и с хормонална спирала, но мисля, че имам нужда от още прогестерон. Заради години, ЕД в миналото (най- вероятно и сега), и заради получено омазняване на бедрата.
Виж целия пост
# 219

Сега какво мога да направя, за да си помогна? Да си добавям малко прогестерон преди цикъл? Крем дали ще свърши работа, или ще трябват повече мг?

Може да пробвате с крем, или пък с вагинални таблетки. Но имайте предвид, че за да започнете чистене на излишния естроген , трябва ЩЗ (щитовидната жлеза) и черен дроб да работят добре. Има вероятност от прог да паднат леко Щитовидните хормони или ако дроба не е ок, ще стане още по зле положението.

Утре ще дойдат и моите кълнове. Всеки ден ли ги пиеш или само десетина дни преди цикъл? Аз съм и с хормонална спирала, но мисля, че имам нужда от още прогестерон. Заради години, ЕД в миналото (най- вероятно и сега), и заради получено омазняване на бедрата.
Всеки ден си го пия, дори преди време години наред го пиех.
Виж целия пост
# 220
amaru2,
Отново много благодаря. Последно като тествах щитовидните бяха в прилично съотношение. Другия месец пак ще ги пусна.

Чернодробните винаги са ми били добре, на ехограф също нямам забележки там, та него си го броя за здрав.
Кремовете с прогестерон се мажат само след ову нали? От кой до кой ден се прилагат?

А кълновете за какво се пият?
Виж целия пост
# 221
Да, супер са ви щитовидните. За крема не съм много компетентна, предполагам се прилага като таблетките, нанася се 10 дни от овулация. Препоръчвам ви вечер, защото успива. А кълновете ги пия за детокс.
Виж целия пост
# 222
И аз мислех, че имам ЕД, но изследванията и калкулатора друго показват.
Виж целия пост
# 223
Извинявам се, пропуснала съм - какво е ЕД?

Аз също съм с доста висок МАТ последните години, около 59 при норма 5.6, но понеже всички други са ми наред, доктора каза че няма мерки да взимаме, само следим.

за висок МАТ не очаквай кой знае какви мерки да вземе доктора, даже по - скоро никакви.

А аз мога ли нещо да направя въобще?
Виж целия пост
# 224
И аз мислех, че имам ЕД, но изследванията и калкулатора друго показват.


на кой ден от цикъла сте ги пускали?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия