Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? - ТЕМА 40

  • 29 272
  • 831
# 300
Вероятно не съм само аз, но си имам правило и не давам веднага на този, който съм харесала и иска да дава капаро. Изчаквам да минат всички, с които съм се уговорила за деня и тогава взимам решение.
И аз съм така. Тези, които ми навират банкнотите в ръцете, са ми нахални и дразнещи. Когато съм уговорила 5 огледа за деня през 15 минути, би било свръх некоректно от моя страна да взема парите на първите и да се обадя на останалите, че вече няма смисъл да идват. А те пътуват вече към мен.

А ето и каква статийка ми излезе във фейса току що. Съгласна съм с някои числа, с други - не съвсем.
https://www.moreto.net/novini.m.php?n=508083&fbclid=IwZXh0bgNhZW … admSmt_UL8-08qTzQ
Виж целия пост
# 301
Хахахах, пускам цитат: "В София наемите в централните квартали („Хладилника“, център) са...."

Хладилника бил централен квартал на София. Липсват ми търкалящите се хилещи се личица...
Виж целия пост
# 302
Излезе ми наскоро видео на някакъв интернет-инвеститор.

Той твърдеше, че според него, Хладилника щял да стане най-скъпия квартал в София. Близост до метро, магазини, мол, парк и множество нови бизнес сгради.
Виж целия пост
# 303
Едно време  преди 25 год живеех под наем точно до Парадайса( тогава бяха поляни или нещо такова), мерак да не съм при родителите ми. Наистина на две крачки до парка, сега и Парадайса, метростанцията, има някакво прилично отстояние на фона на нагъчканото в новите квартали, бърз достъп до околовръстно.. Бързо се стига до хубавите гимназии.. та от тази гледна точка на мен ми допада повече от по- скъпите Изток и Изгрев..
Но го казвам ей така, без някога да съм живяла във вторите, израснала в Надежда и сега Банишора.. Вероятно изискванията ми не са големи..
Виж целия пост
# 304
Аз може ли да помоля за съвет?
Ако се обади кандидат съквартирант синът ми освен да му допадне / което е относително за 15,20 мин/ какво да разпита, да наблюдава. Давам си сметка, че и познати лица, като заживеят под един покрив и се разбира, че е едно да пиеш кафе с някого, друго е да живееш под един покрив с него.
Виж целия пост
# 305
Аз може ли да помоля за съвет?
Ако се обади кандидат съквартирант синът ми освен да му допадне / което е относително за 15,20 мин/ какво да разпита, да наблюдава. Давам си сметка, че и познати лица, като заживеят под един покрив и се разбира, че е едно да пиеш кафе с някого, друго е да живееш под един покрив с него.

Според мен е чисто и просто въпрос на късмет. Все пак може би да му разгледа профилите и да види дали имат допирни точки, това би било добро начало. 

Диди, според мен са по-високи стойностите в тази таблица на наемите във Варна от реалните.
Виж целия пост
# 306
Бих разпитала за навици като пушене, за настройката за домашни купони, бих огледала дали е чистоплътен, дали наемът ще е голяма част от доходите му и т.н.
Като цяло бих поставила ясни граници какво търся - например да не се пуши в квартирата, да не се вдига шум след определено време, да не се изсипва целият университет у нас, да се поддържа добра хигиена в апартамента. Спокойно да си каже, ако не иска другият човек да дава ключ на роднини до трето коляно.
Също е важно да уточните и кой ще е отговорен пред наемодателите - дали двамата или всеки поотделно.
Виж целия пост
# 307
Бих разпитала за навици като пушене, за настройката за домашни купони, бих огледала дали е чистоплътен, дали наемът ще е голяма част от доходите му и т.н.
Като цяло бих поставила ясни граници какво търся - например да не се пуши в квартирата, да не се вдига шум след определено време, да не се изсипва целият университет у нас, да се поддържа добра хигиена в апартамента. Спокойно да си каже, ако не иска другият човек да дава ключ на роднини до трето коляно.
Също е важно да уточните и кой ще е отговорен пред наемодателите - дали двамата или всеки поотделно.

Краси, това са твоите изисквания. Знаеш ли дали момчето на Димис има проблем с цигарите или с гостите, защото на него може често да му идват колеги на гости да учат или да гледат сериали или пък гаджето. Не се заяждам.

Да похваля Кадастъра, днес пуснах заявление за услуга с електронния подпис. След 40 минути получих мейл, че е свършена. Изненадах се много!
Виж целия пост
# 308
Много хубави съвети е дала krasimilo, момчето ще си ги съобрази според себе си.
Аз не знам какъв съвет да дам. Винаги карам по усет, мога да усетя човека от първия разговор. Не го ли усетя, не е моят човек. Но това става с времето и опита.
Виж целия пост
# 309
Примерни изисквания са, не са моите. Моят дом е като хан, така че мен човекопоток у нас не ме плаши. Знам, че не се заяждаш 😊
Виж целия пост
# 310
Да гледа обувките на кандидат съквартирантите. Не колко са скъпи, а дали са чисти.
Виж целия пост
# 311
Ела да ме видиш как се прибирам от разходка с кучето в дъжд и сняг Simple Smile Никакъв шанс да ме вземеш за наемател Simple Smile
В Германия и Австрия при подобно време и по цял ден навън, включително и по влакове се прибирам с идеално чисти обувки.
Как го правят там, не знам ...
Виж целия пост
# 312
В кишаво време ясно, че няма как, но по принцип за мен е добро мерило.
Виж целия пост
# 313
Димис, според мене да не се съгласява с първия срещнат.
И да си каже точните условия за съвместен живот.
Всеки ще си има стая, но общите помещения как се поддържат е важно.
Да си даде време и да минат и други кандидати.
Ако е състудент - да разпита в групата му, да му разгледа профилите в нета.

Виж целия пост
# 314
Според мен една ли в днешно време ще има гора от желаещи да делят квартира с непознат. Ако се яви свестен кандидат, от който да не светят червени лампи, да се съгласява. Наемът си върви…
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия