Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? - ТЕМА 40

  • 29 267
  • 831
# 165
Да разлепи обяви в университета където учи.
Има една група във фейсбук където постоянно някой търси стая от вече нает апартамент или предлага такава стая. Имоти в София без брокер-нещо такова се казваше.
Виж целия пост
# 166
Димис, и според мен е неразумно да изпуснете питомното и да гоните дивото. Без проблем ще си намери съквартирант синът ти. Или съквартирантка.
Отделно - двустайните прилични жилища в София вече са доста скъпи, минимум 900-1000 лв. Със сигурност разходите в тристайния със съквартирант ще са по-малки, дори да прекарате 1-2 месеца в търсене.
Изнасяне, брокерска комисиона, два депозита, по-висок наем... А и не се знае на какви хазяи ще попаднете. Може и да ви обвинят за мухъла, нищо не се знае Simple Smile
Ето я групата за съквартиранти:
https://www.facebook.com/groups/1768589073411714

И аз съм доволна от магазините за уреди с транспортни дефекти - за София конкретно - Технохит.
Виж целия пост
# 167
Да, тази група визирах...благодаря.
Ето тристаен с две спални е с  наем 1100 лева...
Някои цени в групата се различават доста от коментираните в темата, забелязах аз.
Виж целия пост
# 168
teta, ама и претенциите на наемателите си ги бива! Joy

Скрит текст:

Третата котка изпадна от скрийншота, исках да представя текста в целия му блясък.

Поразгледах обявите. 800 за двустаен подпартер, 1100-1600 за тристаен, въпроси "Има ли изобщо двустаен за 800-900 лв.", доста кореспондира и с това, което пишем в темата.
Виж целия пост
# 169
Не, тази визирам аз..няма претенции
Здравейте!
Търся си съквартирантка от началото на месец март,за стая от вече нает тристаен апартамент (100кв.м) в ж.к. Изток.
🏠Апартаментът се състои от две спални, хол, кухня с трапезария , баня с тоалетна и 2ра тоалетна,също така има и голяма тераса!До блока има новооткрит Kaufland.
Мястото е комуникативно, в непосредствена близост се намират спирки на градски транспорт,метростанция Г.М.Димитров е на 10 минути пеша.
💸Наем 550лв. на човек без сметките.


https://www.facebook.com/groups/1768589073411714/permalink/3947965508807382/

Тази също
Reposted
Здравейте,
Търся съквартирант непушач за дългосрочно наемане. Наемът е 1200 лв общо -> по 600 лв за двама.
Аз съм на 25 и предпочитам да е около моята възраст.
Квартирата е в Гео Милев, в близост до градски транспорт и спирката хотел Плиска. Отоплението е на ТЕЦ и два климатика.
Разполага с две спални, кухня, хол, тераса и две тоалетни. Апартаментът е 100кв.м.
За повече инфо и снимки на лс.

https://www.facebook.com/groups/1768589073411714/permalink/3947782028825730/

Големи апартаменти с по две спални на цени 1100 -1200 наем за цялото жилище.
Тук такива цени се пишат за едноспални.
Знам че е относително, но свят широк..обяви много и различни.
Виж целия пост
# 170
В момента си пия кафето от 8 годишна кафемашина Делонги, купена точно от Технохит, ама варненски. По него време в редовните магазини струваше 250лв, аз я взех за 150. “Дефектът” беше, че от кашона липсваха ръководството и мерителната лъжичка. По самия уред няма драскотина.
Виж целия пост
# 171
Не, тази визирам аз..няма претенции
Здравейте!
Търся си съквартирантка от началото на месец март,за стая от вече нает тристаен апартамент (100кв.м) в ж.к. Изток.
🏠Апартаментът се състои от две спални, хол, кухня с трапезария , баня с тоалетна и 2ра тоалетна,също така има и голяма тераса!До блока има новооткрит Kaufland.
Мястото е комуникативно, в непосредствена близост се намират спирки на градски транспорт,метростанция Г.М.Димитров е на 10 минути пеша.
💸Наем 550лв. на човек без сметките.


https://www.facebook.com/groups/1768589073411714/permalink/3947965508807382/

Тази също
Reposted
Здравейте,
Търся съквартирант непушач за дългосрочно наемане. Наемът е 1200 лв общо -> по 600 лв за двама.
Аз съм на 25 и предпочитам да е около моята възраст.
Квартирата е в Гео Милев, в близост до градски транспорт и спирката хотел Плиска. Отоплението е на ТЕЦ и два климатика.
Разполага с две спални, кухня, хол, тераса и две тоалетни. Апартаментът е 100кв.м.
За повече инфо и снимки на лс.

https://www.facebook.com/groups/1768589073411714/permalink/3947782028825730/
И в темата се пише доста често, че се отдава под-пазарно.

Една обява, на фона на хиляди не определя пазара.
Взимат я и изчезва.
А след това си остава пазарът.

https://www.facebook.com/groups/1768589073411714/permalink/3942305336040066/
А тази забелязахте ли я?
1600 с полилеите на баба ми, 10 етажерки, сигурно изхвърлени от фалирал магазин, червена врата, смешни хладилник и фурна и от прозореца на спалнята може да пипнеш съседския блок.
Виж целия пост
# 172
Още един глас за търсене на съквартирант/на, отколкото нова квартира, осен ако не сте подплатени доста добре финансово за това, защото всяка смяна на квартира е свързана с разходи.

Относно мисълта за комфорта на наемателит: мисля, че в групата повечето, които дават апартаменти под наем, са много ангажирани с това и гледат на това като на бизнес - предоставяне на качествена услуга. Този комфорт, обаче си има съответната цена, която, като дойде време да бъде платена, често започват вече въпроси: "Ама защо толкова?!". По-малко атрактивните жилища са на по-ниса цена, която, обаче, пак няма как да е съвсем "без пари".
Другата седмица с мъжа ми си взимаме отпуск, за да планираме ремонт на ваканционен имот. Мъжът ми твърди, че е така можем да го даваме под наем, аз, обаче, искам да купим фурна, съдомиялна и т.н., да предвидим място за тях. После няма как да го пусна на цени като масовите апартаменти в комплекса, още повече, че за всеки уред от поддръжката ще ме чарджват допълнително за почистването му при смяна на всеки наемател. Моята теория е, че човек като иде на почивка, ще иска "Маргарита", но няма да иска да си мие чашата на ръка. Идеята ми е, че има от всичко - въпрос на търсене, предлагане, готовност за плащане, проучване и, разбира се, доза късмет".
Виж целия пост
# 173
От това, което написа dimis, аз останах с впечатление че не търси в софия.

Цитат
Чета ви и си мисля колко сте загрижени за удобството на наематели те си? Жалко,  че това е за София.
Виж целия пост
# 174
Не, тази визирам аз..няма претенции
Здравейте!
Търся си съквартирантка от началото на месец март,за стая от вече нает тристаен апартамент (100кв.м) в ж.к. Изток.
🏠Апартаментът се състои от две спални, хол, кухня с трапезария , баня с тоалетна и 2ра тоалетна,също така има и голяма тераса!До блока има новооткрит Kaufland.
Мястото е комуникативно, в непосредствена близост се намират спирки на градски транспорт,метростанция Г.М.Димитров е на 10 минути пеша.
💸Наем 550лв. на човек без сметките.


https://www.facebook.com/groups/1768589073411714/permalink/3947965508807382/

Тази също
Reposted
Здравейте,
Търся съквартирант непушач за дългосрочно наемане. Наемът е 1200 лв общо -> по 600 лв за двама.
Аз съм на 25 и предпочитам да е около моята възраст.
Квартирата е в Гео Милев, в близост до градски транспорт и спирката хотел Плиска. Отоплението е на ТЕЦ и два климатика.
Разполага с две спални, кухня, хол, тераса и две тоалетни. Апартаментът е 100кв.м.
За повече инфо и снимки на лс.

https://www.facebook.com/groups/1768589073411714/permalink/3947782028825730/
И в темата се пише доста често, че се отдава под-пазарно.



Не знам дали е подпазарно или си е пазарно. И кой определя пазарното и подпазарното.
Казвам само какво забелязвам.
Виж целия пост
# 175
teta, парадоксално, обаче тристайните се доближават до цените на двустайните или са съвсем леко отгоре. Така е в София и Бургас.
Дъщеря ми също живее близо до Медицинска академия на наем 1400 за тристаен, но се убиха да търсят по-миналото лято, докато го намерят. Масово бяха по 1500-1600 лв. тогава тристайните. Жилището обаче нямаше съдомиялна, хладилникът беше 30-годишен, та водиха преговори кое да купят те и кое ще купят наемодателите...
Виж целия пост
# 176
Благодаря за насоките! Не търся в София квартира или съквартирант. 
Надявам се, поне да попадне на добро момче!
Виж целия пост
# 177
Дани, не разбрах какво искаш да кажеш. И трите обяви от линковете са съвсем прилични жилища - чисти, просторни и функционални. Нищо смешно не намирам в хладилника и фурната, а полилеите “от баба ти” прекрасно се вързват с класическия естествен паркет. А в една от спалните видях вградено осветително тяло в окачения таван. И перденцата са прилични.  И трите жилища са обзаведени с повече мисъл от твоето, което беше постнал наскоро.
Виж целия пост
# 178
Сигурно е така. Аз си пестя мойта мисла, да не се хаби. Simple Smile


Мен само може да ме радва, че 1600лв купуват горното.
Ще излезе, че напразно деля новите 3стайни, можело е да им взимам и по 2200, с малко по-хубавки мебели.
Виж целия пост
# 179
Ми тогава не си я хаби в присмиване на чуждите жилища. 😀

Многостайните жилища винаги са по-неизгодни за отдаване.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия